• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SATAI
    SATAI --- ---
    SNORRY: Lakave... Pokud funguje tak, jak slibuji.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    BLACK_ONYX: jakou paku prosimte? me vcera neco rikal lukas, ale mel si pro ni prijit tuca a nakonec nedorazil. prej to stalo cely jmeni...
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    FARFELOO:
    JELENIPLOUTEF: V Cafe na kole filtry mají, díky.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    BLACK_ONYX: myslis 9? popravde u letniho tamdemu jsem mel v jednu chvili i osm a pul. cim tlatis ty?
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    SNORRY: Uz jsem si rikal, ze to backnu. Ale shipping za 25$ me odradil. Pockam na recenze a pak se uvidi.
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Precision Coffee Grinder: Better Grind, More Flavor by Handground — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/handground/precision-coffee-grinder-better-grind-more-flavor
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Zajimava iniciativa (navic maj fakt dobry kafe...)
    Daily Coffee News by Roast Magazine – Copenhagen’s Coffee Collective to Include FOB Price on Retail Bags
    http://dailycoffeenews.com/.../26/copenhagens-coffee-collective-to-include-fob-price-on-retail-bags/
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MOMENT: super, už se těším na tu páku. Nemáš nizkej tlak?
    JELENIPLOUTEF
    JELENIPLOUTEF --- ---
    CABANNOS: v cafe na kole určitě a možná i Cona Coffe u nádraží.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    MOMENT: (ta thermosonda na grupe)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    MOMENT: konecne! dnes privezeno z californie.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    CABANNOS: Zkus na náměstí v kavárně Na kole.
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    Netušíte někdo náhodou, zdali v Hradci Králové seženu filtry do AeroPressu?
    SATAI
    SATAI --- ---
    Mozna nekoho zaujme:

    »2015 Czech Aeropress Championship« – 28. 02. 2015. | Jak na kávu
    http://jaknakavu.eu/podniky/2015-czech-aeropress-championship-28-02-2015/
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ: dokud jeste sidlili v nuslich, tak tyhle byli v cajku a velmi ochotny
    Espresso Professional - Úvod
    http://www.espressoprofessional.cz/
    jak je to ted, nevim.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Ahoj, nemáte někdo tip na dobrého prodejce dílů pro Gaggia espresso mašiny, ideálně v Praze? Zpravidla beru od Hraspa, ale ti mi tentokrát poslali špatný trojcestný ventil a podle všeho ten správný nemají.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MISERY: ono to chození do kavárny má svoje opodstatnění i když člověk není "kavárenský povaleč" (a kafe se dá vzít i sebou, takže tam nemusíš trávit čas prakticky vůbec) .. jde o to, že ti lidé za kávovarem, většinou trávili (a pokud to nejsou zabedněnci, tak v tom hodlají pokračovat) minimálně několik let svého života tím, že se snažili porozumět celému procesu přípravy kávy a zlepšovali se v kdečem, co domácí začátečníci třeba po roce kutění stále ani netuší, že existuje :)
    .. co se vody týče .. celé to slavné espresso je z vody tvořené, čili aby bylo dobré, tak je potřeba aby i ta voda měla nějaké parametry a byla dobrá .. jen samotné odvápnění to nevytrhne (ve spoustě kaváren se na férovku používá reverzní osmóza, aby voda byla co nejvíce nachystaná na příjem dalších složek - tedy kafe - a tím se v ní rozpustilo co nejvíce složek a chutí)

    .. a s Italem - určitě se ho zeptej, ale zrovna Italové většinou pracují s kávou tmavě praženou, která má povětšinou hořkou až dřevnatě spálenou chuť, což mi vzhledem k tvým požadavkům úplně nepasuje dohromady :)

    .. kurzy opravdu doporučuju .. je to ta nejsnadnější cesta k výborné kávě, která je momentálně dostupná
    MISERY
    MISERY --- ---
    TEEAK: No bydlím mimo Prahu, do práce chodím v Břevnově, ale to mne zase neláká, abych kvůli kávě chodila do kavárny, tak nějak asi nejsem ten správnej "kavárenskej povaleč" :-) Co se vody týče, tak mám filtr na vodní kámen a voda je ze studni (časem chci pořídit ještě bakteriovej filtr - pro jistotu). Ten filtr na vodní kámen vim, že používá na kávu jeden Ital, co dělá prý nejlepší kávu (bohužel pro mne jí dělá daleko) :D

    Ale děkuju za tip, s tím kávovým kurzem bych to možná mohla zkusit, nebo až pojedu za rodičema, tak se zkusím zeptat toho Itala, jestli by mne do toho trochu víc nezasvětil.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MISERY: osobně na espressu založený nápoje na doma důrazně nedoporučuju (zejména začátečníkovi) .. ona jen ta správná mašina a kvalitní káva k chutnému výsledku bohužel nestačí .. vidím dvě cesty, které můžeš vyzkoušet, aby jsi s tím měla radost a ne kupu starostí a naštvání ..
    .. první cesta: kde bydlíš? třeba by se našla v blízkosti kavárna, která dělá výběrovou kávu a kde by ti káva chutnala, abys nemusela řešit problémy typu kde brát vodu, jak čistit kávovar, kolik utratit za slušný mlýnek, jak a v čem šlehat mlíko .. jak to všechno nastavit, aby to nebylo přepálený (tedy hořký) .. ono to prostě není jen jednoduchý tak, že koupíš mašinu a ta to udělá sama :/
    .. druhá cesta: nechceš nejdřív zkusit nějaké kávové kurzy, tam si to vyzkoušet a jestli tě to chytne a budeš se s tím vším chtít, kvůli dvěma capuccinům denně, "prdět"? zjistíš tam základní fakta a hrozně moc tě to posune dopředu .. věřím, že ti tam i poradí po čem a za kolik se koukat, abys byla spokojená, když tě to chytne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam