• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    GEEK: nojo, to podezření už jsme taky pojali :-) Až dodýchá, tak koupíme jinou značku.
    GEEK
    GEEK --- ---
    GINGERCAT: tady je spis problem v krupsu a servisu krupsu. i kdyz ted by to udajne melo byt lepsi. mel jsem dva pakovy, ktery sly do haje. bracha mel automat, kterej sel do haje. po zkusenostech se servisy jsme se nezavisle na sobe teto znacky vzdali.
    MAJA
    MAJA --- ---
    ad automat - Můžu doporučit Saeco Royal, máme ve firmě už dva, měsíčně se tím protlačí cca 6kg kafe a drží. Jednou za x let se to nechá vyčistit.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MAR_TINA: na automaty se specializuje Jura, startujou na tech 20k, jak je to ale s kvalitou nevim
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GINGERCAT: ten má máma v seznamu.
    Jejich byl v servisu na velkém čištění už 2x nebo 3x (a levné to nebylo), teď mu odchází nějaká součástka.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    MAR_TINA: asi před dvěma týdny jsme si mysleli, že mlýnek v tom našem odešel do věčných lovišť a podle různých recenzí jsme měli vybráno jako náhradníka toto https://www.mall.cz/espressa/delonghi-ecam-25462s?v=598435 Ale nekoupili jsme, mlýnek stačilo vyčistit ;)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Tak když už je tu výjimečně řeč o automatických presovačích, tak se přidám :-)
    Máme pět let starý Krups s ocelovým mlýnkem a při posledním servisu nám bylo řečeno, že používáme moc mastnou kávu (konkrétně Longberry z Kralup). Setkali jste se s tím někdo? Upřímně řečeno nám to kafe chutnalo víc, než teď Doubleshot, ale bojíme se, že bychom ho zase zabetonovali :-/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jdu se zeptat na plněautomatické domácí kávovary (to je bez dizkuze, radyy o alternativě si nechte).
    Rodiče mají De'Longhi ECAM ( https://www.mall.cz/espressa/delonghi-ecam-23-420-sr?v=500439 ) a jsou plně spokojeni. Sype se do toho kafe z Balíren Holešovice :). Po 5 letech začíná odcházet a hledá se náhradník v podobné cenové relaci (do 20 tis. kdyby byla vyšší kvalita nebo nějaká dechberoucí funkce, jinak do 15).

    Je 5 let životnosti při natočení cca 50-70 kafí týdně a servisování (drahém servisování) málo nebo hodně?
    Má smysl kupovat znova DeLonghi a existují obdobné značky?
    matka objevila kávovary Nivona, ale reklama mi přišla jak zepter a podobné předražené zboží. Znáte je někdo? http://www.nivona.cz/cz
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    EXAGE: pražej tam tmavěji, ale všechno tak nějak stejně. kremace to neni.
    jsem tam jednou byl a řikám, jestli maji něco světlejšího a on mě ujistil, že ne. Těch druhů jsem tam zkusil mnoho a fakt to má vždycky téměř stejnej odstín. Zřejmě tim, že to distribuujou dál do těch obchůdků, tak se snažej to prežit tak, aby se zavděčili průměrnýmu zákazníkovi

    tu etiopii si pamatuju, jak jsem se snažil vyslovit ten název, ale zrovna jí neměli.. :)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Když tu někdo zmiňoval ty Holešovické balírny... dá se pít jejich http://www.kavaprodej.cz/ethiopia-yirgacheffe/variant/500/ nebo to bude černý na uhel? Díky.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PAIKA: Jestli mas rada klasicky italsky horky espresso, tak ti to bude vyhovovat, jestli mas rada spiss svetlejsi prazeni a kyselejsi kafe, tak ne
    PAIKA
    PAIKA --- ---
    DYSTOPIK: dobra, asi vyzkousime, dekuju!
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    PAIKA: je to samozřejmě jinde, než tyhle výběrovky, ale třeba já bvl zvyklej na mokka a teď mam takovej dost obyč pákovej kávovar a nepřijde mi, že by tam tyhle výběrovky nějak extra měly možnost ukázat, co je v nich. Máš to míň než za třetinu ceny a když vám nebudou vyhovovat, můžete to zkusit jinde. Já tam teda kupuju jen jednodruhový arabiky, když by mě honila mlsná, zajdu si asi radši třeba do CS
    PAIKA
    PAIKA --- ---
    DYSTOPIK:
    PAIKA: jinak tenhle seznam, resp link, mi poslala sefova jako alternativy.. me by to popravde nenapadlo ani hledat v techto vodach:)
    PAIKA
    PAIKA --- ---
    DYSTOPIK: hmm, diky moc! bydlim na prelomu holesek a letny, takze pohoda:) a chutove ti vyhovuji, jo? kdyz to srovnas treba s coffee source/la boheme/bonanza? nebo to se asi neda, ze? navic my to budeme pouzivat do automat.kavovaru, takze si rikam, jestli takove znacky maji vubec smysl (?) ..diky
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    PAIKA: zkus se kouknout na balírny kávy v holešovicích. Kafe lepší než tyhle italský mrtvoly, pokud jsi z prahy, doporučuju se tam stavit osobně. nevim jak je to možný, ale vždycky pak počítám a zjišťuju, že mi to prostě dávaji osobně levněji než jsou ceny na eshopu (+ když chceš, daji ti i menší gramáže než 0,5 Kg, tak můžeš ochutnat víc druhů). nechám tam třeba 300 a jedu domu s plnym batohem

    Káva čerstvě balená a pražená káva z Balírny Praha Holešovice, e-shop
    http://www.balirny.com/
    SATAI
    SATAI --- ---
    Nejaky tip na co nejlevnejsi kafe, ve kterem nebudou kameny atp.? Na ozkouseni noveho mlynku...
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOLU DAVE_PAGE: Objednano, dekuji moc za rady.
    PAIKA
    PAIKA --- ---
    ahoj, jsem tu zas:) chci se zeptat, jestli z teto nabidky http://abanesa.cz/...va-1-kg-c-3_12.html?disp_order=3&securityToken=7bd68d4e52839b5901f3c7d232383d3a lze najit neco snesitelneho ?
    chtela jsem do nasi firmy dohodit nejaky lepsi kafe..ne lavazzu, ne segafredo atp, ale vzhledem k tomu, ze se tu jedna o vedlejsi zalezitost a nema to nic spolecneho s cilem podnikani, je nutno prihlednout k cene a cca 600 kc bez dph / 1 kg kafe je pry moc drahe, tak mi prosiiim poradte:(
    vim, ze hledat kvalitu za malo penez nejde, tak alespon nejaky kompromis - aby to bylo lepsi nez ty cesky klasicky (pod)prumery a zaroven nas to nezruinovalo
    diky
    KOLU
    KOLU --- ---
    SATAI: heureka...
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    SATAI: neni tristivy...mam ho doma od Vanoc a mele velmi stejnomerne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam