• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    SATAI:
    M4Y4: zapomněl jsem dodat, že to má být na espresso
    SATAI
    SATAI --- ---
    M4Y4: Na co, na filtry?
    GEEK
    GEEK --- ---
    EXAGE: ema eshop nema, co?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Potřeboval bych poradit, jaký el. mlýnek na kávu. Zpětně jsem dohledal doporučení na Concept, ale raději bych něco bytelnějšího, co nevypadá jako hračka, ale aby to nestálo zase 15k. :) Já mám svého Catlera, se kterým jsem spokojený, ale určitě budou fungovat i další alternativy.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    WRONSKI: Já měl teď týden školení na Florenci, takže jsem to bral každé ráno přes EMU pro V60.. :) no, bude mi to chybět..příjemná rána.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    EXAGE: Zrovna to piju, taky mi chutná.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Doporučuju.. EMA.

    VIOLETA
    VIOLETA --- ---
    Dîky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Norská trendy kavárna - Gambrinus style

    Lurte løkkahipsterne til å drikke billigkaffe - tema - Dagbladet.no
    http://www.dagbladet.no/2015/10/01/tema/mat/matsiden/kaffe/drikke/41300199/

    V drahé čtvrti v Oslu otevřeli vystajlovanou kavárnu a během pár měsíců se jim to slušně rozběhlo. Po nějaké době odhalili, že jde o kavárnu prodávající coop kaffe - tedy něco na úrovni albert quality coffee - standadrní supermarketovka.

    https://www.facebook.com/CoopKaffe

    https://www.facebook.com/TheSecretCoffeeShop?fref=ts
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a když už jsem tady - má nějaká výběrová káva podobnou sladovou chuť jako vietnamské kafe, bez toho, že by tam byla ta hořkost a kyselost vietnamské kávy, kvůli které se to musí pít s mlékem a často i oslazené?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kdyby je někdo nesledoval na soc. sítích. Pečou nejlepší chleba široko daleko a jsou moc milí a zaplaťpámbů už jim to vynáší tolik, že si můžou dovolit zaměstnat dalšího člověka.


    Pekárna Praktika
    24 mins ·
    Dobrý den.Praktika hledá baristu na úvazek 30-40hodin/týdně. Zkušenosti a zájem o kávu nutností. V případě zájmu volejte 604177942. Díky a pěkný den! PP

    PEKÁRNA PRAKTIKA — Bělehradská 66/990 Praha 2 Vinohrady
    http://www.pekarnapraktika.cz/
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    VIOLETA: to byl teda pekne spatnej kup :)
    VIOLETA
    VIOLETA --- ---
    Doufám, že nevadí inzerce, kdyžtak to vymažte.

    Hezký den,
    prodám mlýnek na kávu. Je zakoupen ve vetešnictví za 500 asi před měsícem, mnou nepoužíván. Potřebuje vyčistit, ale jinak je bytelnej, ať už jako dekorace nebo k používání.

    Cenu nabídněte.


    Dík.

    Praha...

    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAR_TINA: já si to nepamatuju tak hrozný (asi pražič ustřeluje na druhou stranu, než bychom čekali) .. to je škoda .. na druhou stranu - ta jejich surovina taky není kdovíco (viz: směs Brazil Santos), tak aspoň tohle neprovádí na výběrovce
    KIA
    KIA --- ---
    MAR_TINA: musim uznat, ze ja tam občas taky neco koupim a chutove je to moc fajn:)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Koupila jsem světle (blond) pražený kafe ve Starbucks a musím konstatovat, že při přípravě v automatickém kávovaru je to hodně dobrý.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    TEEAK:
    Ale jo..me vratili tehdy penize viz EXAGE , nicmene slibovali zmenu a ta dle prispevku nize nikde. Bohuzel.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TEEAK: je to upražený na stav uhlí vždycky (jednou jsem něco koupila, dvakrát zbylo v kávovaru testovací množství po opravě, rozestup rok). Troufnu si říci, že lavazza a segafredo z makra jsou světlejší. Smrdí to jak standard směs a chutná to hůř.
    Pro mě horší, než co koupíš trvanlivé ve vakuu.

    Jo a dostali jsme od babičky nějaké kafe z lokální pražírny kdesi, v barevné plechovce a bylo to stejně černý, ani kompost to nechtěl, plival okolo, přísahám :). Někdo přibalil k pražičce špatný překlad návodu do češtiny, napsal minuty místo vteřn nebo tak něco.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    LADY_LEIA: psát tam asi fakt nemá smysl .. jednou tak učinil můj švagr a dostalo se mu krásné odpovědi, že zjevně v "této jedné várce" pražič asi ustřelil a pro příště to samozřejmě bude v pořádku .. což nás tehdy strašně nadchlo a hrozně jsme jim fandili .. bohužel další várka (kupovaná cca za 14 dní po té první) vypadala stejně jako ta předchozí :( .. na druhou stranu - věřím, že svoje spokojené zákazníky najdou a mají (jen prostě praží tmavěji - což bohužel "sežere" spoustu chutí) .. pořád je to podstatně lepší, než co běžně koupíš v obchodech a má to datum spotřeby "za 1 - až.. rok od zabalení" :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LADY_LEIA: Tak zkus třeba tyhle balíčky a dej vědět.
    My Coffee Pack
    http://www.mycoffeepack.com/cs/index.php
    LADY_LEIA
    LADY_LEIA --- ---
    MESKALITO: komentáře jsem si vyfiltrovala, celkem zarážející, že se za tu dobu nic nezměnilo. Díky za vyčerpávající seznam, spoustu z těch pražíren jsem vůbec neznala.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam