MASOUNA: tyhle univerzální testovací proužky jsou orientační, nicméně vlastně dost nahovno (nedostačující rozlišení - pro slušnější měření bych doporučil akvarijní titrační testy). ale i tak (v rámci toho, že to orientačně vypadá na něco kolem 10 °dGH a 15-20 °dKH a zásaditý pH kolem 7,8) - pořídil bych normální Britu/BWT na vodovodní řad, s přimícháváním 30% neupravený vody byste měli bejt v pohodě. každopádně tomu filtru předřaďte mechanickej filtr a změřte vodu na výstupu. GH kolem 3-7 °d a KH nad 3 °d (ale ne moc) by mělo bejt OK a pravděpodobně toho půjde jednoduchou filtrací dosáhnout.
mašinu vybírejte podle toho, kdo vám u ní zajistí servis (tzn. aby to nebylo daleko a aby uměli po dobu servisu zapůjčit třeba náhradní stroj). jinak - NS Appia je ok, Promac nebrat, Astorii snad raději už vůbec ne, Gaggie se serou (alespoň co jsem tak slyšel).
co se mlýnku týká - záleží na tom, jak chcete aby chutnalo kafe, co děláte (plus ProM a Mini-E jsou mlýnky na doma). upřímně si myslim, že jak mlejnec tak mašina se dá mnohem rozumněji sehnat v bazaru. E91/92 Faem se třeba v bazarech povaluje mraky a sranda je, že trojpáky jsou kolikrát levnější, protože jsou velký a nikdo je nechce. a možná se poohlídněte po mašinách s dvojitym boilerem, jestli berete hodně vody na vaření čajů a dalších legrací. čili cokoli od La Marzocco například. u mlejnků bych se poohlídnul po použitejch Mazzerech (Super Jolly, Major, Kony), Mahlkonigu K30 a nebo Anfimech Caimano/Super Caimano (a rovnou počítal s investicí do novejch kamenů).
40 kafí denně je nic.