• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    LOOKASH: no nesmíš do toho dávat salko ;) ale musíš si sehnat to jejich kondenzovaný mléko
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    MR_DAN: nikde nepisou jaka je to odruda, ale asi to bude robusta...

    Je fakt, ze vitenamsky caphe (kafe se salkem) z arabiky chutna divne :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LOOKASH: vietnam .. nebude to robusta? asi by to stalo za zkousku
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    C4RC455: v SAPE sem videl reklamu na https://eshop.daklakcoffee.cz/
    Nabizeji za 200Kc 250g - Dak Lak Light je světle pražená káva, určena pro kávomily, kteří se vyžívají v alternativních způsobech přípravy. Aroma kávy evokuje lískové oříšky. Chuť je jemně nakyslá a můžete v ní najít stopy mléčné čokolády, sucharů a lískových oříšků.


    ale nezkousel jsem....
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    KOLU: doubleshot myslim nic [na filtr] pod 1kc/g nema (ale dostane se prave k ty jedny korune, a to je prijemna cena).
    KOLU
    KOLU --- ---
    C4RC455: Doubleshot? Rebel Bean? CandyCane?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    C4RC455: Zkus se zeptat v Koffeinu
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MR_DAN: zkusím to přeformulovat: kde sehnat světle praženou a kyselou kávu za méně než 1 Kč/g?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    C4RC455: uplne nechapu tu nerovnici, ale cca korunu/gram stoji etiopie od JB co jsem min. tyden koupil v EMA a to bylo jak citron :-)
    C4RC455
    C4RC455 --- ---
    Prosím o radu:
    Chtěl bych na doma světleji praženou kávu, ideálně něco kyselého (Etiopie atd), levně.

    Kupoval jsem kávu ve Skogu ale cena 1,- > 1g je prostě moc... Zkoušel jsem Monroe kde je super cena, ale všechno praží až moooc.

    Moc díky za rady!
    KOLU
    KOLU --- ---
    jinak super, vždycky jsem si chtěl domu pořídit vývěvu tak tohle je takovej milej návod na to, jak jí přidělat ke kávovýmu filtru...
    KOLU
    KOLU --- ---
    tam žádný vakuum neni, prostě to místo tlaku shora vytáhne z filtru podtlakem zespod...

    jj, příliš vysoký teploty u tohohle zařízení problém nebudou. spíš naopak bude hádám problém dosáhnout teplot dostatečnejch k řádný extrakci.
    SATAI
    SATAI --- ---
    WRONSKI: pocitam, ze tim mysleji "tvrdsi" vakuum ;)

    Opravte mne, ale mel jsem za problem vakuumpotu vzdy spis teploty, nez male rozdily v tlaku.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    (Nevíte někdo, co znamená "Prostřednictvím vakua ve vysokém pásmu..."?)
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    Hithit - Alchimex - inovativní vakuový kávovar
    https://www.hithit.com/cs/project/4196/alchimex-inovativni-vakuovy-kavovar
    KOLU
    KOLU --- ---
    MESKALITO: tak tím prožeň kilo rejže, trochu to otupíš.
    mně je tehdy nabrousil dobře, jen trochu netrefil planparalelitu, tak jsem to pak měl asi dovypodložkovat, ale tak advanced jsem tehdá nebyl :)
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KOLU: mimochodem, poslal jsem kameny do toho Nového Jičína (60mm na espresso, pravidelný) a je to hrůza, jsou strašně ostré a asi špatný úhel, při středně-světle pražené kávě se mlýnek seká opravdu často, u itálie to jde, ale má to divnou "chuť", takže moc bych nedoporučil. Co jsem ještě pořádně nevyzkoušel je že vyměním jen jeden kámen za ostrý a druhý nechám tupí, ale netuším jestli to není blbost...(btw při tupých jsem na +20sec na double takže nepoužitelné)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BOODIA: Ještě k těm libovolným nádobám... spínač je ta malá bílá tečka dole. A ta se spíná přisunutím temosky. Takže k užší karafě přikládám kostičky z lega, aby se to seplo. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam