• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    POHODAVOLE: Kava byla takova prumerna, ale ve spojeni s budovou a vyhledem imho stoji za to. http://www.drazdany.info/yenidze
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOLU: neznas pls jeste nejake zajimave misto v Drazdanech?
    KOLU
    KOLU --- ---
    POHODAVOLE: Kafe & Kobliha!
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    YARIN: kofein je ve vodě hyper rozpustná věc. kofein máš vyextrahovaný dřív než jakoukoliv chuť. kofein vyextrahuješ relativně rychle i za studena.
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    YARIN:

    Drip – 80 mgs per 8 ounces

    Espresso – 50 mgs per 1 ounce – 400 mgs per 8 ounces

    French Press – 100 mgs per 4 ounces – 200 mgs per 8 ounces

    Aeropress – 110 mgs per 6 ounces – 130 mgs per 8 ounces

    Coffee Maker – 60 mgs per 8 ounces

    Caffeine vs. Coffee Brew Style – Koffee Kult
    https://www.koffeekult.com/blogs/articles/caffeine-vs-coffee-brew-style

    neuvolni se zadny kofein - neco takoveho jsem zahledl v souvislosti s nekterym instantnim kafem
    YARIN
    YARIN --- ---
    Co je pravdy na tom, ze nekterymi zpusoby pripravy kavy se do vysledneho napoje neuvolni zadny kofein, nebo minimum a nasledny "ajfr" je jenom placebo? Nekde jsem zaslechnul, ze zalezi na tlaku pri extrakci nebo co, ale nic vic si nevybavim.. Da se treba srovnat mnozstvi kofeinu v kafi podle zpusobu jeho pripravy, placnu od pakovyho stroje za x tisic po filtr, mokka, french...? Diky za odpoved.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    POHODAVOLE: za me jednoznacne Kafec, ale koukam ze ho presunuli, tak uz k nemu netrefim
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    POHODAVOLE: Top výběr za mě, potom spousta dalších :) Industra, Mitte, Punkt, Monogram, nevím jak Melounový cukr s novým majitelem (?), Coffe Fusion..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Kam na dobre espresso v Brne prosim? Budeme na vystavisti, ale klidne popojedeme.

    Diky!
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    SATAI:
    MONROE: teď jsem viděl v ikei http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60241389/
    mletí kávy hodně hrubě
    SATAI
    SATAI --- ---
    MONROE: moje rada je vybodnout se na turčení a jít na French press. Polovina neduhů turka je pryč, chuť je příbuzná... A jít dál se dá vždy.
    Espresso bych doma nedělal.

    Jako kafe vezmi skoro cokoli od Doubleshotu, Nordiců, Kávového klubu atp., co se ti bude líbit popiskem. Nebo ideálně navštiv nějakou jejich kavárnu a řekni si...
    SATAI
    SATAI --- ---
    MONROE: lepší je nechat si spíš chvíli vařit od někoho, kdo to umí.

    Jakou přípravu chceš dělat?
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    MONROE: 300 za kolik gramů?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Scientists wake up to coffee’s benefits | The BMJ
    http://www.bmj.com/content/359/bmj.j5381
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    KUKIDE: Minulej tyden jsem se vratil z tripu po Italii. Cca 3-5 kafi denne v kavarnach, bistrech a restauracich ruzne kvality a cenový hladiny. Opravdu dobrý espresso (subjektivně, jasně) jsem neměl ani jednou. Vždy jen přepražený cosi, co nebylo ani čerstvě umletý /běžně maj mlýnky se zásobníkem a kafe si předemelou ráno před šichtou/. Cena samozřejmě velmi příznivá, okolo 1€, ale taloši jedou na kvantitu, nikoli na kvalitu a troufám si tvrdit, že v průměrný pražský kavárně máš kafe o level jinde.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    MESKALITO: jo, to vypada ok, podobny on balance ;) kazdopadne ta acaia za 5k... spolehlivost,rychlost... myslel jsem ze to je blbost, ale neni...
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    MICKI: jo je to přeslazená limonáda, ale dobrá... většina vietnamců si míchá vlastní poměry těch jejich různých káv... tipicky nejznámější vietnamská značka Trung Nguyen má ty čísla takže si můžeš namíchat do pinu co chceš... s tím salkem to je tak že kdysi když začínala sapa tak vietnamci si vozily všechno svoje a i kondenzované mléko a vzhledem ktomu že dneska to jejich tam pořád seženeš ale stojí 50 a salko 30 tak aby vydělali víc tak tam začali dávat salko i oni...
    Mě osobně chutná ale jenom stím jejich...
    Ještě ta chuť je jiná protože jejich směsi neobsahujou jen "náckovskou" :) arabiku nebo robustu ale třeba i excelsu a jiný

    ale co je "pravá" takhle bych se neptal to už jsme v dnešní diskusi o pikolu :)


    BOODIA: es ex hmmm zajímavý slovní hrátky... no nic
    trochu mě štve když pořád sliším co je správný a jak se co má pít, je fakt že taky moc nedokážu překousnou rospustnou kávu, ale zjistil jsme že některejm lidem chutná nejvíc a tak se stím učím žít...
    "coffee without acidity is boring" - k tomu bych měl jen to že jsme se naučil si doma pak tyhle kávy když je oskouším samotné s nějakou čokoládovo-kakaovou "přepraženou" kávou - a to je pro mně zábava


    SATAI: to je tvůj osobní názor v itálii by jsi stím moc nepochodil a pravděpodobně by k tobě na kávu moc lidí nechodilo když kolem dokola v každým zapadlým koutě je pákovej presovač a teče zněj lahodný kafe který má občas nádech kyselosti ale tak jednou na sto káv(míst) a ještě jedna věc je opravdu těžké se potka se šaptnou kávou a to ať už jsi kdekoliv, kdežto v čechách je zas těžké se potkat s dobrou kávou a to i když jsi v praze...
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KUKIDE: ve vsech dobrejch kavarnach vam piccolo pripravi bez sebemensiho mrknuti oka nebo cuknuti koutku (kk,onesip,doubleshot,ema,jen,...) ;) ta doba prednasek uz je davno za nama ;) espresso je priprava ;) expresso zpusob piti ;) a ze vyberovka obecne nema nic spolecnyho s italskym cafe je pravda pravdouci ;) (+cituji z coffee roaster companion-coffee without acidity is boring...)
    MICKI
    MICKI --- ---
    KUKIDE: Jaká je vůbec pravá vietnamská káva?

    Jednou jsem na zkoušku zašel do nově otevřeného vietnamského bufetu, kde právě inzerovali že mají vietnamskou kávu.

    Když jsem si ji zkusil objednat, 1. otázka byla jestli nechci rozpustné kafe.
    A to co jsem pak dostal v šálku nedokážu ani popsat, protože to bylo hrozně přeslazené právě salkem.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Tak pridam svou aktualni zkusenost z Malajsie. I v Kuala Lumpur piccollo existuje :D A druha zkusenost je ta, ze cizinci obecne hodnoti pristup obsluhy v pohostinstvi v CR (resp. v Praze) za arogantni. Mozna to spolu trochu souvisi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam