• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    DWAY
    DWAY --- ---
    KOLU: 12 baru
    KOLU
    KOLU --- ---
    DWAY: no tak aspoň pověz, kolik ti manometr ukazuje se slepym sítkem.
    DWAY
    DWAY --- ---
    KOLU: to nevim jestli si troufam O.o
    KOLU
    KOLU --- ---
    výkres náhradních dílů bych měl taky, to ti ale asi k ničemu nebude...
    KOLU
    KOLU --- ---
    DWAY: myslíš špatně.

    dole odšroubuješ 4 šroubky, co po krajích držej šasi (3 mm imbus), cvakneš s ním dolu, trochu rozevreš a sundáš. z boku pak lokalizuješ OPV (overpressure valve, přetlakový ventil, viz to červený kolečko na fotce z trochu jiný mašiny - ale bude to vypadat stejně), vezmeš si do ruky 16 mm klíč (nebo 17, nejsu si jistej) a trochu povolíš ten seštihran na kterej je naražená silikonová hadička.
    ideálně to celý budeš dělat se slepym sítkem v páce při puštěný extrakci, abys viděl na manometru maximální tlak. nalaď to na 10 bar se slepou miskou.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Tak to vypadá ze moc vysoký tlak. Ale to nemyslím ze se da na kavovaru nastavit. Koupili sme doubleshot. hadam, že zítra se ukáže jestli to je kavou.
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    MAR_TINA: a v karline a v miste / dejvicich.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GUDRUN: https://www.doubleshot.cz/colombia-la-serrania-decaf
    obchod mají v alze v holešovicích
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    prosím, kde koupím v Praze nebo v e-shopu přiměřeně kvalitní kávu, bezkofeinovou, připravovanou tím švýcarským, nechemickým procesem? Doporučíte něco jiného, než mama coffee? Díky
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    LAAZI: Tungsram je Brněnská klasika, ale jedou tam Itálii. Běž si tam sednout v létě na zahrádku. To je moc příjemný místo.

    Pilát je stejný majitel.
    DWAY
    DWAY --- ---
    LAAZI: Lauru. Je to strasne "slabe" vidim to i pri tom prutoku. Pekna emulze tece jen chvili a relativne rychle uz tece jen obarvena voda. Nevim jestli delam neco spatne ja, nebo se zkazili oni.

    Zkusim koupit jine kafe na porovnani. Doubleshot bereme taky obcas, a ted sem dostal fakt dobre kafe k tomu kavovaru, musim se tam zastavit a zeptat se co to bylo. Skoda ze vetsinu toho sem zprasil kdyz sem se ucil s novym kavovarem, ale ke konci uz sme se dostali na dobre kafe. A pak sme prave nahodili tu lokalni, a nejak to neni ono.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Tak kafe v Monogramu taky vyborny, ale trochu sem se na tom Kapucinaku ztratil a zistil sem, ze tam je tech kavaren jak kdyz, je jich tam vic proste.
    Ale nevim, jestli je ma cenu zkouset. Mozna az nekdy budu v dobrodruznem rozpolozeni.

    DWAY: A jaky kupujes kafe? Ja kupuju furt nakej Doubleshot a obcas si zabehnu pro naky Square Mile do Industry a imho dobry.
    A co vlastne znamena, ze ti to nechutna?
    DWAY
    DWAY --- ---
    HONCKA: tak jsem se dostal za cca 20ml / 20s ale kafe mi proste tolik nechutna. Obavam se, ze budu muset zmenit dodavatele.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    BOODIA: Aha zkusim diky, vzdalenostne je to v podstate to same jako ten cukr.

    KOLU: No co sem lehce googlil, tak ten s plochejma kamenama je stejne drahej (7k) a ten s konickejma je o 1k levnejsi.

    Stejne se pry nas admin vyjadril, ze jinej mlynek nebude, ze tady ten psali na internetu, ze je lepsi nez catler a proste ja si vymyslim zbytecnosti, ze to nemusi bejt prece uplne nejlepsi mlynek na svete, neco v tom smyslu, proste je to marny, je to marny, je to marny.
    Tak aspon si uziju lepsi kafe v kavarne, nez bych spachal ja v kanclu.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    LAAZI: monogram? 5 minut pesky z novych sadu...
    KOLU
    KOLU --- ---
    LAAZI: tak rocky je lepší, ale to ascaso jsem měl pocit, že je levnější.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Jinak v Cukru maj furt vyborny kafe.

    KOLU: Rocky podle tebe neni dobry mlynek? Pouzivam doma a jediny co mi vadi je, ze nema kontinualni nastaveni.
    Na druhou stranu, kontinualni nastaveni v prostredi kanclu, kde si kazdej mele svoje kafe, ma ten problem, ze si musis nejak pamatovat, jak si to mel nastaveny, coz treba u toho Acsasa podle fotek nevim, jak bych udelal.
    KOLU
    KOLU --- ---
    LAAZI: meh...
    Ascaso I steel, ale chce to ten model s plochejma kamenama (imho), i když je to docela krám. Baratzu nebrat (vyjma Forte a Vario jsou to kšunty).
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    LAAZI: vidis, to jsem nevedel.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    NOISEGATE: Tak rocky ma taky kovovy kameny, ne?
    LAAZI: Kazdopadne do Tusta na kavu nechodte :)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    LAAZI: Willfu jsme meli (resp. ten starej Concept) a opravdu je to max na filtr, frenchpress. Na espresso neumeles, a umeles li, nepochutnas si. Nám v kanclu o třech lidech vydržel tenhle mlynek necely dva roky (ale jednou jsem na nem celej vikend mlel kafe na prekapko na svatbe pro 200 lidi, budiz mu to omluvou.. :)
    Ted jsme presli opet na rucni (Porlex Mini a Hario Mini) protoze jsme poridili novej kavovar, a je to na palici! Setrime na Rockyho. Jeste mi nekdo doporucoval Baratza Encore, ze prej to narozdíl od Wilfy zmákne hrubost na espresso, ale zase má kovový kameny..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam