• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    TWARR
    TWARR --- ---
    KRUDD: s tou sumavou mne to teda prekvapuje. byli jsme pred tydnem, dvema v salku a schvalne jsme si dali sumavu a shodli jsme se, ze tobylo totalne nemastny, neslany. proste kafe ... tak bych predpokladal, ze priprava primo na miste byla v poradku :D
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    Po delší době jsem narazil na fakt vybornou kávu na filtr (u mě v60) via https://www.kavovyklub.cz - Burundi Murata #2, fakt doporučuji, přemýšlím, jestli je lepší i než můj dosavadní favorit - Šumava z Doubleshotu :) Všem, co budou mít cestu kolem jedné z pražských kaváren, zkuste! :) bral jsem od nich i další, ale tahle mi příjde o hodně výš než ty ostatní.
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    VOZKA: good to know, ja v sarajevu byl stran kafe nasuchu, prave protoze bosanskou proste nedavam.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Tohle je taková náhodná informace, která nevím jestli někdy někomu může být užitečná, ale jsem v Sarajevu a narazil jsem tu na tak super kafe, že se o to chci podělit, kdyby sem náhodou někdo jel a hledal v diskuzi klíčová slova bosna či sarajevo

    Totiž, pije se tu normálně Bosanska kafa, což je klasická džezva. Taková kávová věc, která vám může chutnat, ale s espressem nebo filtrem nemá chuťově skoro nic společného - kafe upražený na uhel, rozemletý na prach a přelouhovaný. Chutná to tak jako hořko kyselo zeleně. A když chcete nějakou nám bližší přípravu kafe která není úplná sračka (velmi hnusné espresso tu k dostání obvykle je), máte problém - je tu jen pár (doslova, podle mě jsou třeba dva) hipstersko-turistických podniků v centru.

    No a kromě toho tu je jedna jediná pražírna, která dělá kafe stylem i kvalitou zcela srovnatelné s dobrými kavárnami/pražírnami u nás, a ještě je na krásném místě - v extra strmé boční uličce na starém městě, okolo ní řemeslníci (kteří se s kavárníky přátelí a co deset minut navštěvují), čajovna kterou vlastní prošedivělý hipík a občas potulné kočky.

    Trochu mě prudí že se u hipstakaváren inspirují natolik, že mají na zahrádce místo stolků šlapací šicí stroje a první den nám donesli filtr v kádince od Simaxu (co mají všichni proti konvičkám s uchem???), ale kvalita filtrovaného kafe byla natolik vysoká a majitelé natolik přátelští a sympatičtí, že jsem na to hned zapomněl. Bosanskou kafu si tu samozřejmě můžete dát taky.

    Takže pokud byste sem jeli, určitě si zajděte do Ministry of Ćejf.


    (foto je repost z něčího instáče, ale takhle to tam večer fakt vypadá)
    MAJA
    MAJA --- ---
    co třeba fa. longberry
    BOAR
    BOAR --- ---
    EARL: A co nejakej pronajem ? Vetsinou ti ho pujcujou za spotrebu kavy a delaj ti na nem pravidelny tejdeni myti ... Bohuzel, nemam zadnou firmu, o ktery bych vedel :-)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BLACK_ONYX: Díky kapitáne!
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    UMIAKI: Tím jenom chtěl říct, že je línej :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JAKOUBEK: Kafe ji má už tak dost solidní ;)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    UMIAKI: Kvuli tomuhle svou uhlikovou stopu nezvysuju. :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JAKOUBEK: Já bych to bral! Ale nejsem z Prahy. Na poštu by to nešlo?:)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    SAMGARR: wtf charakterizovat kavu poctem jakychsi zrnek. Vice pruhu vice adidas.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    SAMGARR: Podle popisu to tipuju na k smrti upraženou robustu.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Nejaky zkusenosti, recenze?
    - BlackInsomniaCoffee.cz
    https://www.blackinsomnia.cz/
    EARL
    EARL --- ---
    BLACK_ONYX: nojo, to mi je jasny:-) Ano, slo mi o nejakou trochu lepsi a "robustnejsi" automatiku, nez co mam doma. Jura je v mym hledacku, diky
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    EARL: tak to ti asi moc neporadím. Když přidáš nulu, tak bych tu něco měl :)

    Zkuste mrknout na Juru.
    EARL
    EARL --- ---
    No, tezko rict. Ja furt doufam, ze do 30k,ale obavam se, ze sef si asi predstavuje min. Nevim...
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    EARL: A jaká by měla být zhruba cena?
    EARL
    EARL --- ---
    Mel bych jeden dotaz. Nase firma se konecne stehuje do vlastnich kancelari a po vyrizeni vsech formalit prisel cas na nejdulezitejsi ukol... Vybrat pristroj na kafe:-)

    Bude nas cca 30, kavomilcu rekneme tak pulka. Takze pozadavky jsou: automat, velka nadrz na vodu (muze bejt i pripojeni na vodovod), velkej zasobnik na kafe a velka nadoba na odpad a nejlip, aby to umelo napoje s mlikem. Ja sam mam doma nejaky de longhi a sem s tim spokojenej, ale nejsem si uplne jistej, jak by to zvladalo kancelarskej provoz - mam predstavu, ze by to preci jen melo bejt "robustnejsi". No a pripadny tipy na dobry, bezne dostupny kafe jsou taky vitany. Diky moc
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: tak jako je fakt, že se nabízí aby to někdo začal nabízet jako nejvíc cool hipsteřinu :-D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: byla jsem na ochutnavce, možná ji dělal i někdo místní, a káva byla pitelna i po 30min. Záměrně nám to bylo převedeno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam