• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DYSTOPIK: jako mám ho zařazenýho jako hospodu, ale vlastně proč ne :-D
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    ZUZKAOU: jestli půjdete na hrad, tak u černýho vola asi nebude problém
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    pro švagra cizince připravjeme k vánocům kávovou procházku. A řeším zásadní problém - kde dostanu turka? Vzhledem k tomu že půjde o historicko-společenskou procházku, tak prostě musí být!
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KRUDD: plast je ok, teplotne lepsi nez sklo/keramika, da se pouzit stejne jak v60 plus jako immersion, filtry do toho sezenes vsude, za me osobne cena/vykon/jednoduchost pouziti top coffee brewer ;)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KRUDD: Jestli chceš něco jiného tak chemex bude rozdílnější, jestli chceš více kávy. Jestli stačí málo, tak neprohloupíš s aeropressem.
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    Jak byste porovnali kavu z v60 a clever dipperu? Pouzivam v60 v praci, premyslim, ze si to poridim i domu, ale zase me lakalo zkusit neco jineho, je to velky rozdil? Dost me odrazuje obvykle plastove provedeni toho clever dipperu ...
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    A Pour Over Robot Battle - Beem Vs. Melitta EPOS
    https://www.youtube.com/watch?v=kN5HGoMR9c8
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KURE: na co jsem narážel, tak bylo všechno start-up, za příšernou cenu
    KURE
    KURE --- ---
    MESKALITO: a je neco takovyho, prověřenyho?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    už jsem podobných projektů viděl více, ale todle mě přijde i cenově rozumné
    melitta-momentum
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    RYBKA: jo, hario je proti nemu zen meditace.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BULHI: Když jsem si vybírala mlýnek naživo, skončila jsem u Porlexu (tall) je bytelný, ale lehký, dobře se drží, má nejmíň plastových součástí. Mele krásně a rychlejc než Hario, kterej jsem měla předtím.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BULHI: Mám ho přes 10 let a štve mě jen ta nekonzistentnost. Speciálně u hrubšího mletí ty jemnější částice propadávají a ty poslední zrnka hodně "popkornují" a celá přesnost jde do háje. Ale možná to u pressu je vcelku fuk. Skvěle se drží v ruce a ten plast je hodně solidní... pro rozbití bys musel asi "to bylo málo" stylem fláknout o zeď:D
    BULHI
    BULHI --- ---
    UMIAKI: no nevim, koukal jsem na nej, ale prijde mi to plastovy telo takovy zranitelny :)) co se tyce hrubosti, zadnej rucni mlynek jsem nikdy nemel, tak nevim, co od toho cekat.. ale v reviews si lidi u Porlexu chvali mimo jine konzistentnost
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BULHI: Něco je špatně na Hario Mini?
    Když teda odhlédnu od toho požadavku french pressu. Nevím jestli nějaký ruční mlýnek je dost konzistentně hrubý na french press :)
    BULHI
    BULHI --- ---
    super dik.. Aergrind je asi zbytecne drahej koukam.. Ceramil = Rhinowares? Kazdopadne Porlex vypada super (tall verze)
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    BULHI: aergrind
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BULHI: porlex
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    BULHI: ceramill
    BULHI
    BULHI --- ---
    nejakej aktualni tip na rucni mlynek na takove to domaci zvykani? :) vyfiltroval jsem tu Rhinowares, ale podle komentaru zde i na Amazonu sla prej kvalita rapidne dolu.. shanim neco malyho, na obcasny kafe obvykle jen pro dva, aby to slo nastavit dostatecne hrube (na french press)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam