• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    KOLU: Mel bys tip na nekoho kdo dela Brazil Santos, Mexiko ci podobnou kavu na kazdodenni piti? Doubloeshot, Mundos, Mamma coffee a podobny mam projety.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MR_DAN: coffee source posila pres DPD, zadnej problem
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MR_DAN: Šálek, Dos Mundos,
    KOLU
    KOLU --- ---
    MR_DAN: onesip?
    BOAR
    BOAR --- ---
    MR_DAN: doubleshoot posílá přes ppl. A má poštovny zdarma.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ahoj, nevite jestli ma v praze nejaka kavarna otevreny okynko, kde se daj koupit i zrnka?
    o postovnym zdarma jsem se nize docetl, ale udelam vse pro vyhnuti se ceske poste...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KOLU: kdyby to byla diskuze o hifi, tak bys byl ukamenovanej
    KOLU
    KOLU --- ---
    BOODIA: jako zakladni metrika je rozhodne objektivnejsi, nez zcela subjektivni konstatovani.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    BOODIA: cimz nechci obhajovat holírny
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KOLU: je agtron objektivni mereni? kafe za treba 13/23 (hrubej priklad) minut v prazicce bude chutnat diametralne odlisne přestože budou stejne barevny
    KOLU
    KOLU --- ---
    je to tmaveji prazeny (a vzdycky bylo) nez Illy medium roast, cili je to uprazeny hodne.
    lepsi prumyslovej standard konzistentniho well developed roastu asi nenajdete.

    ze to tady nekomu subjektivne prijde dobry a nepreprazeny a nekomu jinymu spaleny jak bota, je uplne vedlejsi, subjektivni. nejlip si to kafe zmerte v AGTRONu. Mezzo/Balirny Holesovice proste prazi hodne. plus je jejich kafe vesmes komoditniho puvodu.
    TBC
    TBC --- ---
    NOISEGATE: nevim o jaky dobe hovoris, ale co je znam cca 2-3 roky tak zadnej problem a o preprazenosti se urcite hovorit neda
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KYTT: Hele zalezi jakou mas rychlovarku. Doma mam tefal, kterej necinta a da se s tim do v60 regulovat tok uplne na pohodu.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KYTT: pokud nemáš volšový ruce, normální konvice zafunguje stejně, nehledě na to, že na ap,fp,clever to vůbec není potřeba
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MIDORI: mohu doporucit nekupovat kavu jako darek :)
    KYTT
    KYTT --- ---
    Jaký máte názor na gooseneck konvice? V čem je největší přínos – konzistence, pohodlí...? Vlastně mě zajímá, jestli mi to pomůže udělat lepší kafe než normální konvice a tudíž se do toho vyplatí investovat :) Je mi jasný, že mlýnek a kvalitní zrna jsou mnohem důležitější, to už mám pokrytý. Hraju si s různejma typama přípravy, nejčastěji V60, french press, aeropress, chemex...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    SAMGARR: jo, tak ja od nich bral naposledy prave tak pred 3-4 rokama. A asi sem mel napsat primo "spaleny", ne preprazeny.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    NOISEGATE: Preprazeny? Beru od nich pres tri roky a jsem naopak rad, ze nepodlehaji trendu svetle prazene kyseliny. Libi se mi, ze maj stalou nabidku a kvalitativne velmi konzistentni.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    TBC: jestli se za poslední roky nezlepsili, tak velmi nedoporucuju, preprazenej blivajz napric odrudami.
    MIDORI: treba nordbeans.cz
    TBC
    TBC --- ---
    MIDORI: za mne mohu doporučit Mezzo Cafe, holešovická pražírna: https://www.kavaprodej.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam