• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DWAY
    DWAY --- ---
    Nevite nekdo kde se da koupit nahradni penovaci vec na kavovar. Ostrava nebo Praha. A pripadne nejaky servis na generalku ale to jen ova.

    KYTT
    KYTT --- ---
    Ahoj, zvažuju upgrade mlýnku. Teď mám základní Wilfu Svart, ale přemýšlím nad nákupem Europiccoly a obecně experimentováním s espressem. Tudíž bych chtěl něco co zvládne základní filtr metody (V60, AP) i espresso. Z researche mi zatím vypadává Niche Zero nebo Baratza Sette 270. Ma někdo zkušenost s některým z nich? Zvládá to co popisuju? Díky!
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    UMIAKI: ja treba na french press melu jak na v60 ;)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ADAM: No, maximální hrubost Sette je prý tak cca na chemex. French Piss v něm už neuděláš, tak možná proto. Sette má 27 základních hrubostí a já třeba espresso dělám na 9 a filtr na 14-16, takže do hrubosti mám ještě prostoru hodně. Zdá se mi u těch konických mlýnků logické, že nejde, aby byly konzistentní na hrubé mletí a jemné mletí zároveň.
    ADAM
    ADAM --- ---
    vysvetlete mi, proc u sette maji jen 3* na drip a u levnejsich encore a virtuoso maji 4-5*?
    https://baratza.com/wp-content/uploads/2019/05/Comparison-Chart-v3_10-4.29.19.pdf
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    FRUITS: 3/2020 jsem objednaval
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    SAMGARR: A myslíš teď to aktuální, co praží poslední rok v ČR? Oproti tomu co dováželi skrz německo mi přijde že se kvalita velmi posunula.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    FRUITS: Skoda, ze to kafe prazeny tak jako by ho posilali rovnou z tech horicich skladu.
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    Black Seeds - Zapatistický rok kávy
    http://blackseeds.net/2020/10/01/zapatisticky-rok-kavy/
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    UMIAKI: nejde o matros, jde o vnitrnosti... naprd
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    KURE: Na kofio.cz maji ted moccamaster za zajimavou cenu (5300). Ja jsem s nim naprosto spokojeny. Komu ho doporucim, ten je taky nadseny. A konstrukcne tomu nemam co vytknout, vypada, ze mi vydrzi az do duchodu :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KOLU: Zkusím to otestovat jestli vymyslím jak:-) Mám doma jen vpichový teploměr na maso... Teoreticky jsem myslel, že plastový překapávač bude líp držet teplotu než nerezový.
    KOLU
    KOLU --- ---
    UMIAKI: velmi casto ta teplota ani nedosahuje 90 C a jeste casteji je velmi nekonstantni. zalezi na konstrukci.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BOODIA: No a levné kávovary tam prostě prskají vodu blízkou 100°C, ne?:) Takže za mě fajn. Jsem líný kroužit konvicí a tohle mačkání tlačítka mi vyhovuje :-)
    KURE: Jo, přesně tak - tahle Bonavita je asi tak cenově minimum, pokud chceš něco "lepšího" - https://www.kofio.cz/prislusenstvi/kavovar-bonavita-bv-1500ts/342
    KURE
    KURE --- ---
    UMIAKI: BOODIA: pro kafe si chodím do místní pražírny, nevím jestli umím správně popsat míru pražení, ale úplně tmavé to není, ale ani bych neřekl světlé.

    A jestli jsem to dobře pochopil, buď to bude nějaký moccamaster nebo podobně za 6k,
    nebo je to pak už jedno, a můžu mít něco ze sámošky za pár šupů.
    Hledat něco mezi je zbytečný... ?
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    UMIAKI: prave ze na svetly kafe to neni vubec jedno, tam je potreba vyssi konstantni teplota aby se to dobře vyextrahovalo a nebyla to kysela ridka brecka
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KURE: To záleží co piješ:-) Jestli tmavě praženou kávu, tak potřebuješ něco co si hlídá teplotu - třeba Bonavita nebo Moccamaster. Pokud ale piješ světle praženou výběrovku, tak jsem za to, že je to úplně jedno a já sám používám něco jako tohle - https://www.alza.cz/eta-3174-inesto-d485469.htm protože to leželo u tchyně doma. Kdybych si to měl kupovat, tak dám trochu více na design, ale víc než 2000 bych do toho nedal.
    MNOHEM důležitější než samotný překapávač je kvalita zrnek, kvalita mlýnku a čistota překapávače.
    KURE
    KURE --- ---
    hola vespolek, poradíte, elektrický prekapavac, nějaký slusný, levny?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KULHY: Ta Baratza Sette je super i na single dosing, retenci má snad méně než gram :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    FARFELOO: No a vcera jsem si ho rezervoval. Tak to bude na vanoce no :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam