• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    7 let a maj ho teď ve slevě. ty jo, to je fakt super argument!
    Sage a Hoffmann jsou docela kamarádi, tak zkusím najít aspoň nějakou recenzi a koupím to.
    Díky!
    Od Sage jsem přemejšlel o tom kávovaru, co i hoffmann propagoval, tím super cute, jak si ráno někdy nastaví časovač, aby měl kafe při vzbuzení :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ARCHITECH: Mam za to, ze sage je rebrand catleru
    ARCHITECH
    ARCHITECH --- ---
    OVECKA_MJ: Už přes 7 let používám Catler CG 8010 pro stejnej účel - V60/Aeropress a jsem spokojenej. Koukám že už se neprodává, ale tenhle vypadá identicky: https://www.alza.cz/sage-bcg820btr-black-truffle-d5532909.htm Tak pokud tam něco nezměnili vevnitř k horšímu tak můžu doporučit.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Mám baratza settle a 1zpresso jx (lepší než comandante) a rozdíl nevidím. Oboje mele dobře. Ten jx mele hodně rychle, tak bych se snad obešel i bez elektriky, kdyby se tam jen vešlo víc, než pouhých cca 25g na jedno nabití....

    Chápu, že pro espresso může mít smysl extra moc řešit kvalitu mlýnku, ale na filtr to je podle mě celkem jedno, pokud se vyhnes úplným suntum.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    OVECKA_MJ: co:
    Eureka Mignon Filtro, BL black | Bunacafe.cz
    https://www.bunacafe.cz/emfibbl-eureka-mignon-filtro-bl-black

    mam jeho pribuzneho:
    Eureka Mignon Manuale, BL black | Bunacafe.cz
    https://www.bunacafe.cz/emmablbl-eureka-mignon-manuale-bl-black
    Musim priznat, ze jsem spokojen.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Wow, Comandante jsem neznal a i jako majitel Niche Zero uznam trochu zdrave zavisti. :)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    FARFELOO: jasný

    Já chápu, že comandante je standard kvality. Beru, nerozporuju. Má ale jednu drahou vlastnost, kterou nepotřebuju - espresso grind.

    zároveň prostě cca 60-90g denně je fakt už vomrd

    je ta nová wilfa za 9k např.

    Možná se musím lépe zeptat - o kolik z kvality přijdu, když upřednostním pohodlí?
    A kdyby to někdo uměl kvantifikovat proti konkrétním modelům elektrickejch mlýnků na českým trhu

    Otázka je JAK se tohle kvantifikuje. nebo jak to mam vyzkoušet? Udělat si grind profil? Mám si objednat comandante a wilfu a pak jedno z toho po 14 dnech vrátit? Tohle je košer nebo shit?

    Za jak dlouho naa comandante namelete 30g kafe? Je Lido třeba rychlejší?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    OVECKA_MJ: Vím, že nechceš slyšet odpověď “Comandante”. Ale čistě na rovinu: může mít vůbec elektrický mlýnek za stejnou cenu mít stejnou kvalitu mletí i zpracování jako ten ruční? Tak je pak otázka do čeho chceš víc investovat: do kvality nebo pohodlí?

    (Taky máme Comandante a je to super. Už jenom to chytnout do ruky je radost. Nezavazí to na lince. Díky ložiskům se mele fakt snadno, takže to není ani taková dřina. Nezůstává v něm kafe. Doporučuju)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    OVECKA_MJ: Máme commandante už několik let, meleme na něm několikrát týdně na v60/aeropress/mokakonvičku a pořád mu to jde perfektně a jsme hodně spokojený. Odpovídá to našemu přístupu ke kávě: chceme kvalitu a i příprava patří k zážitku :)
    Kdyby jsme se měli rozhodovat pro elektrický tak zkouknu videa na téma od Jamese Hoffmanna na YouTube. ;) ale jak píšu výše, nám ta rychlost manuálního vyhovuje značně.
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    Jdu si pro radu k mlýnku. Denně několikrát dělám 30g kafe na v60. Sem tam frenchpress, žádný espresso mletí, nechci mít doma espresso.
    Měl jsem handground 2, rozbil se mi ještě v Asii, tam jsem sehnal jenom Handground verze 1. Myslim, že postupem času - nebo celou dobu - má hořší a hořší konzistenci mletí. Víc a víc prachu. snažil jsem se ho rozebrat a vyčistit vše, nepomohlo.
    Tak teď se koukám po novém. Jasně, commandante je taky odpověď. Ale už delší dobu sním, že budu mít ve svém doma elektrický.
    Co neumím kvantifikovat je kvalita mletí elektrický vs ruční. Řekněmě, že bych za to uměl dát 6k. Kam se koukat? Rozhodovali jste se někdo s ručním vs elektrickým? Mele "Baratza encore" kvalitativně jako hario porlex mlýnek nebo lepší?
    díky
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HUGGI: To je náhodou bezva věc na stavbu... Makita to dělá už dlouho.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    zdravim! pred casem jsem tady resil, co jako nahradu za Moccamaster, ze ktereho mi lezlo slabe kafe...
    diky vstricnemu pristupu KYTTa jsem si u nej v kanclu ochutnal vysledek z Moccamasteru Select (ma prepinac na jen pulku nadrzky) a ten rozdil byl brutalni i pres fakt, ze jsem mel pomotane stupnice na nadrzce a daval jsem malo kafe (popel -> hlava)
    tak jsem si ten Select poridil domu, uz ho mam asi mesic a spokojenost maximalni...
    ten prepinac fakt znatelne zpomali prutok vody (mam i videa kdyby nekdo chtel), stary MM kdyz jsem vyndaval filtr s logrem, tak mel uprostred hluboky krater vydlabany tou padajici vodou, tady vyndavam filtr kde je ten logr skoro rovny
    prispiva k tomu i lepsi sprchova hlavice, ktera ma uzsi dirky trochu "vymacknute ven" a jde z toho hodne malinkatych proudu a neslejva se to do jednoho velkeho uprostred
    bohuzel ma teda sklenenou konvicku s topenim pod ni, tak jsem proste koupil v lidlu termokonvicku a vzdycky to tam cele hned preleju, problem solved :-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    ADAM
    ADAM --- ---
    nemel byste nekdo na prodej ten Zassenhaus Quito?
    nejak se asi uz neda sehnat.

    (nic moc jinyho mi nevyhovuje, bud to je prilis drahe, nebo se tam nevejde cca 40g kavy, coz je davka, kterou potrebuji.)
    AETHER
    AETHER --- ---
    KULHY: Mne naopak posledni dobou dela problemy zeleny caj, musim s nim opatrne. Kafe skoro ani neregistruju.
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: Aha https://aeropress.com/use-it-now/cold-brew-with-aeropress/, tak tohle by asi šlo:) vyzkousim (z mobilu se neda smazat)
    PULKA
    PULKA --- ---
    BALAENA: Aha, nezkoušela jsem. Podívám se na něj. I když nevím, jak se bude dát aeropress vzít do auta a udělat tam...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PULKA: k aeropressu byl i postup na cold brew, ten ti nevyhovuje?
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: Dodávám, že doma nejradši aeropress.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam