• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: a myslis, ze to nejde opravit, kdyz se neco rozbije? A jaka je sance, ze se to rozbije...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: Hmm to je dobrej mrnous...no prave proto se ptam na zkusenosti. Nam teda ten Sage s mlynekm doporucovali i na skoleni u Petry Vesele, oni ho tam maji...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: jestli pijete i filtr, tak koukni radši třeba na Sage Piccolo a Baratza Sette. Ve výsledku to zabere stejně místa ale když se rozbije jedná funkce tak nemusíš vyhodit celou mašinu.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: OK dobrý point. Takže si budu muset pořídit ten Comandante :D
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: Sage bude asi tak nejlepší, co můžeš koupit pro skoroautomatické dělání kávy :-) Lepší řešení jsou všechny větší a složitější na ovládání. Jen pozor na to, že ten Sage mele fakt jen na espresso - nedá se to použít třeba na filtrovanou kávu.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Dost premyslim o tom Sage kavovaru. Mate ho nekdo? Hrozne se mi libi, ze ma intergrovany mlynek, takze je fakt relativne maly a zabira malo mista. ZAse tolik kavy doma nevypijeme. Jinak je varianta Oscar od Nuova Simonelli, ale k tomu by to chtelo jeste mlynek a to mi bude zabirat hrozne mista
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    UNCLE_JIMBO: Aha, tak jestli plnoautomat jen na černé kafe... Co kapsle?
    Jinak asi Melitta Solo.
    Nebyl by pro vás lepší překapávač s integrovaným mlýnkem?
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    MAR_TINA: to mame ted a nejsme s tim spokojeny.. dosluhuje tak to chceme vymenit za klasiku.. rozhodne je to fajn system na to sharovani, ale nenasel sem kapsle co by mi fakt chutnaly a je to drahy a mimo jine taky neekologicky i kdyz tvrdi ze to nejak recyklujou.. zkousel jsem i ty opakovane pouzitelny kapsle, ale moc to nefungovalo a byl z toho hroznej bordel
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    UNCLE_JIMBO: nespresso. A kapsle ať si každý kupuje sám.
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    UMIAKI: hlavne tam nesmi byt nic na mleko, to je hlavni pozadavek :D jen cerny kafe, kdyz chce nekdo mliko tak si ho tam muze nalit, stejne to je jeden bez laktozy, druhej vegan a nikdo to po sobe neumyje… kavovar je primo v kancelari, takze to musi byt co nejjednodussi.. kuchynka je spolecna pro tri kancly, tam nic davat nechci to se neda ohlidat.. jeste nam tam navic na nocni chodi policajti loupat pernicek, to nebudu dotovat :D
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    UNCLE_JIMBO: V práci jsme měli dva, Saeco Aulika (hrozné) a nějaký menší Philips, z Philipsu byla káva lepší. Philips má i tchyně a i po skoro dvou letech je to slušné. Koupil bych něco se systémem LatteGo - snadno se čistí a zbylé mléko se dá dát do ledničky. Celé se to dá umýt i v myčce, což je super, protože lidi jsou většinou dost prasáci a pak by se musel najít někdo, kdo se obětuje a stroj vyčistí :D
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    Ahoj, sháním automatický kávovar do kanclu, měl by někdo tip?
    Jakákoliv funkce kromě vyplivnout předem nastavený (dobrý) kafe po stisku jednoho tlačítka je na škodu.
    Kromě toho je jediným kritériem poměr cena/výkon

    díky za každou radu
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    7 let a maj ho teď ve slevě. ty jo, to je fakt super argument!
    Sage a Hoffmann jsou docela kamarádi, tak zkusím najít aspoň nějakou recenzi a koupím to.
    Díky!
    Od Sage jsem přemejšlel o tom kávovaru, co i hoffmann propagoval, tím super cute, jak si ráno někdy nastaví časovač, aby měl kafe při vzbuzení :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ARCHITECH: Mam za to, ze sage je rebrand catleru
    ARCHITECH
    ARCHITECH --- ---
    OVECKA_MJ: Už přes 7 let používám Catler CG 8010 pro stejnej účel - V60/Aeropress a jsem spokojenej. Koukám že už se neprodává, ale tenhle vypadá identicky: https://www.alza.cz/sage-bcg820btr-black-truffle-d5532909.htm Tak pokud tam něco nezměnili vevnitř k horšímu tak můžu doporučit.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Mám baratza settle a 1zpresso jx (lepší než comandante) a rozdíl nevidím. Oboje mele dobře. Ten jx mele hodně rychle, tak bych se snad obešel i bez elektriky, kdyby se tam jen vešlo víc, než pouhých cca 25g na jedno nabití....

    Chápu, že pro espresso může mít smysl extra moc řešit kvalitu mlýnku, ale na filtr to je podle mě celkem jedno, pokud se vyhnes úplným suntum.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    OVECKA_MJ: co:
    Eureka Mignon Filtro, BL black | Bunacafe.cz
    https://www.bunacafe.cz/emfibbl-eureka-mignon-filtro-bl-black

    mam jeho pribuzneho:
    Eureka Mignon Manuale, BL black | Bunacafe.cz
    https://www.bunacafe.cz/emmablbl-eureka-mignon-manuale-bl-black
    Musim priznat, ze jsem spokojen.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Wow, Comandante jsem neznal a i jako majitel Niche Zero uznam trochu zdrave zavisti. :)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    FARFELOO: jasný

    Já chápu, že comandante je standard kvality. Beru, nerozporuju. Má ale jednu drahou vlastnost, kterou nepotřebuju - espresso grind.

    zároveň prostě cca 60-90g denně je fakt už vomrd

    je ta nová wilfa za 9k např.

    Možná se musím lépe zeptat - o kolik z kvality přijdu, když upřednostním pohodlí?
    A kdyby to někdo uměl kvantifikovat proti konkrétním modelům elektrickejch mlýnků na českým trhu

    Otázka je JAK se tohle kvantifikuje. nebo jak to mam vyzkoušet? Udělat si grind profil? Mám si objednat comandante a wilfu a pak jedno z toho po 14 dnech vrátit? Tohle je košer nebo shit?

    Za jak dlouho naa comandante namelete 30g kafe? Je Lido třeba rychlejší?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    OVECKA_MJ: Vím, že nechceš slyšet odpověď “Comandante”. Ale čistě na rovinu: může mít vůbec elektrický mlýnek za stejnou cenu mít stejnou kvalitu mletí i zpracování jako ten ruční? Tak je pak otázka do čeho chceš víc investovat: do kvality nebo pohodlí?

    (Taky máme Comandante a je to super. Už jenom to chytnout do ruky je radost. Nezavazí to na lince. Díky ložiskům se mele fakt snadno, takže to není ani taková dřina. Nezůstává v něm kafe. Doporučuju)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam