• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    KULHY
    KULHY --- ---
    THAIGRR: Jasny, jen davam vedet, nekomu hlucny pristroje vadi a tenhle mi trhal usi.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    KULHY: nepotřebuju se slyšet, potřebuju namletý kafe
    KULHY
    KULHY --- ---
    THAIGRR: To mame v kuchynich v praci, prijde mi ze to dela strasnej hluk, ze se neslysis.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    OMNISLASH: ale je to proste docela velkej bazmek...na to je potreba myslet
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    NTR23: jasně, sorry, moje chyba. Smažu se :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    Pravda, jeste doplnim, ze si pripravuji jen tu Harrio V60 filtrovanou kavu.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NTR23
    NTR23 --- ---
    LACHAUER: To ale mluvíš o modelu UNIFORM+ za 12 tisíc
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    OMNISLASH: v tyhle cenovy kategorii bych doporucil spis Baratza Encore, ktera uz se da aspon zakladne servisovat.
    KULHY
    KULHY --- ---
    OMNISLASH: A jen pro jistotu – neni to moc vhodne na espresso. :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    OMNISLASH: Ano, tento. Ještě je v černé barvě, ale dražší
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    NTR23: Chapu to tak, ze wilfa svart je jen nazev firmy. Ktery konkretni kus od nich? Tohle? 3k by jeste slo, udelal bych si radost k narozeninam nebo tak :)
    Wilfa Svart WSCG-2 - Kafekrámek ČERSTVÝ BOBY
    https://www.cerstvyboby.cz/wilfa-svart-wscg-2/
    NTR23
    NTR23 --- ---
    OMNISLASH: Trochu přes budget, ale Wilfa Svart
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    OMNISLASH: A jinak tady to celkem vysvetluje https://youtu.be/bgjvLQu5NlE

    takze nejlevnejc asi ta wilfa, ale to je desna krava
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CABANNOS: neee ja ten timemore fakt potrebuju!! ;)
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    OMNISLASH: Ahoj, řešil jsem podobné dilema. Nakonec jsem si za cca 2 tis. Kč koupil ruční mlýnek Timemore (Slim) a byl jsem velice mile překvapený rychlostí mletí i jeho konzistencí. Hario Mini i Rhinowares Ceramill nechává s přehledem za zády. Melu si 2x denně 20 g a nijak mě to nakonec neobtěžuje. ;)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    Ahoj,
    Chci se zeptat na elektricky mlynek. Mam aktualne Hario Mini Slim:
    Ruční mlýnek na kávu Hario Mini Mill Slim (MSS-1B) | Čerstvá Káva
    https://www.cerstvakava.cz/1075-rucni-mlynek-na-kavu-hario-mini-mill-slim-mss-1b/
    Jsem s nim spokojeny.. ale jsem liny :) Da se sehnat nejaky elektricky ekvivalent, ktery by mel vysledky na podobne urovni a vesel se treba do 2k?
    Dik.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BLACK_ONYX: Huh, já to doma mám opačně, máme dost tvrdou vodu a dost to zasíralo kávovar, po rekonstrukci jsem si pořizoval reverzní osmózu pro mořský akvárko a do kávovaru jsem to napojil před di filtrem a přijde mi že je chuťově o něco lepší
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Koukam Hoffman se ted pred vanoci venoval Bialettce a v komentech zajimavej postreh od itala
    Roberto Parisella
    As many Italians, moka pot was the only way we used to brew coffee at home, when I was a child. As you may know, in Italy we use only dark roasted beans. One tip I developed to make better coffee with moka, using dark roasted beans, is to switch off the fire when the extraction is not complete yet. Particularly, I don't want the coffee that goes out when the water is mixed with air and you can hear the famous hum
    of the moka pot. This gives me a more balanced cup without those flavors of ash and burnt wood you have with dark roasted beans in a moka pot. I think it is related to the fact that the temperature of the water at the end of the extraction with a moka pot is a bit higher then what you want with some kind of coffee. Actually, I'm really curious if future video about moka will confirm this theory.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    FROSTACK: dá se řešit od míchání vlastního míchání minerálů, přes filtrační konvice po balenou vodu. Zkus vodu z vodovodu míchat s destilkou v různém poměru a uvidíš, co bude fungovat. Obecně pro espresso se mi osvědčila trochu tvrdší voda oproti filtrované kávě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam