• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ADAM
    ADAM --- ---
    JINX: v Itálii se normální kafe skoro sehnat nedá, I když v Milanu to určitě bude lepší. Já kupuju na amzon.it s vyzvednutím v amazon lockeru
    JINX
    JINX --- ---
    Mate někdo tip kde v centru Milana koupit dobre kafe?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MAR_TINA: Uz te omrzela melnicina?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MAR_TINA: V pohodě. Znám to z kávarny v Tesco ve FM a chutná fajn. Není to nejlepší, co jde v Česku koupit, ale je to dobré.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s pražírnou Upraženo? Jak to chutná?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    nemáte někdo přebytečnou moka konvičku IKEA metallisk, na kterou se jenom práší? odkoupil bych jí, nová už se sehnat nedá :(

    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    HONCKA: Dobrej point, zkusím to ověřit. Nicméně jelikož Sage = Catler a ten vnímám jako celkem zaběhlou značku, očekával bych, ze dostupnost bude.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JIRKA_AKA_HOUBA: pokud to chceš provozovat dlouhodobě, tak tě zajímá dostupnost náhradních dílů dejme tomu po 5-10 lety
    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    Ahoj, zvazuju taky koupi toho SAGE 875 s integrovaným mlynkem. Některé protiargumenty jsem tu už slyšel a dokážu s nimi asi žít (složitější oprava, zahřívání zásobníku), zajímalo by mě zda to má ještě i jiné negativa. Chci do stroje či kombinace investovat max 15k. Budu rad i za doporučení po jiném řešení. Díky
    KOLU
    KOLU --- ---
    KYTT: Musíš mít dost vysoké hrnek, pak si to může stříkat do stran, jak chce...
    KYTT
    KYTT --- ---
    BAAL: Bottomless portafilter není dělanej pro snadnější údržbu lidí, co si dělají jeden hrnek kafe, ale na to, aby si mohl pozorovat, jak ti to vytéká a jestli se ti tam neděje nějaký channelling. Takže pro nerdy :) Naopak z hlediska čistoty to umí být velmi zrádné, Youtube je plný podobných srandovních videí:

    bottomless disaster
    https://www.youtube.com/watch?v=AR5_Lw7WTJA
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: Já myslím, že Sage je super značka a na doma dělají super věci.
    Věřím, že má sponzoring, protože tomu věří a nic proti tomu nemám. Sponzoring jí ale zároveň odstraní největší problém toho integrovaného řešení - složitou opravu, takže by se to mělo brát se špetkou soli:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: No jasne, ale ne kazdy, kdo je neceho ambasador to dela je pro penize. Spoustakrat tomu prece zaroven veris, kdyz s tim spojis svoje jmeno. Ona podle me vydelava na uplne jinych vecech ale ano, to byly ty argumenty
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: Tohle bych asi nebral úplně vážně:
    Petra Veselá | Sage
    https://www.sagecz.cz/ambasadori/petra-vesela
    Když se jí rozbije, tak 100% dostane okamžitě nový kus.

    Kompaktnost je fajn, jenže:
    Sage 870 s integrovaným mlýnkem má cca 40 cm na šířku + když se rozbije mlýnek nebo espresso, tak jsi bez kafe + kafe se zahřívá v hoperu

    Sage Bambino a Baratza Sette
    Na šířku dohromady cca 27 cm. Fungují nezávisle na sobě a mlýnek zvládne i mletí na filtr.
    Když se vezme Sette 30, což podle mě úplně stačí na doma, tak jsme na pár tisících navíc oproti Sage 870

    Sage Bambino a Sage BCG600
    Na šířku dohromady cca 33 cm. Fungují nezávisle na sobě a mlýnek zvládne i mletí na filtr.
    Dohromady stojí asi stejně jako to integrované řešení a ten mlýnek není špatný.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BAAL: jo taak :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    CMLKA: jj nacpe to není problém, je to jen otázka té udržby těch vývodů --> jsem línej --> čímž snažší čištění tím lépe
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BAAL: jo aha, tak to ani neznam a jeden vetsi hrnecek se pod to nenacpe?
    BAAL
    BAAL --- ---
    CMLKA: tak to nemyslím, myslím jen to, že ty vývody tam jsou pro moje užití zbytečné, protože nepoužívám malé hrnečky takže bezedná páka pro mě dává větší smysl a menší udržbu.

    Nicméně za 2.5k + košíček, asi odolám:)

    Bezedná nerezová páka | BES850 | Sage
    https://www.sagecz.cz/prislusenstvi/bes850
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BAAL: No ono spravne se pry vzdycky maji delat dve kafe najednou, anzto kdyz je to zaslepene na jedne strane, je ten tlak pak nevyrovnany
    BAAL
    BAAL --- ---
    CMLKA: Jedine co me na tom uzivatelsky asi stve je ta paka s vyvodama do dvou hrnecku (netusim jak se to spravne jmenuje), protoze jsem stejne IT prase, takze jedu stejne po doublech a pak se to blbe meje.

    Takze mam v planu nakup bezedne paky, coz tim ze pouzivaji nestandartni rozmer znamena, ze je drazsi a nechce se mi za to ty penize dat, ale jednou to prijde:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam