• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    nemáte někdo přebytečnou moka konvičku IKEA metallisk, na kterou se jenom práší? odkoupil bych jí, nová už se sehnat nedá :(

    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    HONCKA: Dobrej point, zkusím to ověřit. Nicméně jelikož Sage = Catler a ten vnímám jako celkem zaběhlou značku, očekával bych, ze dostupnost bude.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JIRKA_AKA_HOUBA: pokud to chceš provozovat dlouhodobě, tak tě zajímá dostupnost náhradních dílů dejme tomu po 5-10 lety
    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    Ahoj, zvazuju taky koupi toho SAGE 875 s integrovaným mlynkem. Některé protiargumenty jsem tu už slyšel a dokážu s nimi asi žít (složitější oprava, zahřívání zásobníku), zajímalo by mě zda to má ještě i jiné negativa. Chci do stroje či kombinace investovat max 15k. Budu rad i za doporučení po jiném řešení. Díky
    KOLU
    KOLU --- ---
    KYTT: Musíš mít dost vysoké hrnek, pak si to může stříkat do stran, jak chce...
    KYTT
    KYTT --- ---
    BAAL: Bottomless portafilter není dělanej pro snadnější údržbu lidí, co si dělají jeden hrnek kafe, ale na to, aby si mohl pozorovat, jak ti to vytéká a jestli se ti tam neděje nějaký channelling. Takže pro nerdy :) Naopak z hlediska čistoty to umí být velmi zrádné, Youtube je plný podobných srandovních videí:

    bottomless disaster
    https://www.youtube.com/watch?v=AR5_Lw7WTJA
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: Já myslím, že Sage je super značka a na doma dělají super věci.
    Věřím, že má sponzoring, protože tomu věří a nic proti tomu nemám. Sponzoring jí ale zároveň odstraní největší problém toho integrovaného řešení - složitou opravu, takže by se to mělo brát se špetkou soli:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: No jasne, ale ne kazdy, kdo je neceho ambasador to dela je pro penize. Spoustakrat tomu prece zaroven veris, kdyz s tim spojis svoje jmeno. Ona podle me vydelava na uplne jinych vecech ale ano, to byly ty argumenty
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: Tohle bych asi nebral úplně vážně:
    Petra Veselá | Sage
    https://www.sagecz.cz/ambasadori/petra-vesela
    Když se jí rozbije, tak 100% dostane okamžitě nový kus.

    Kompaktnost je fajn, jenže:
    Sage 870 s integrovaným mlýnkem má cca 40 cm na šířku + když se rozbije mlýnek nebo espresso, tak jsi bez kafe + kafe se zahřívá v hoperu

    Sage Bambino a Baratza Sette
    Na šířku dohromady cca 27 cm. Fungují nezávisle na sobě a mlýnek zvládne i mletí na filtr.
    Když se vezme Sette 30, což podle mě úplně stačí na doma, tak jsme na pár tisících navíc oproti Sage 870

    Sage Bambino a Sage BCG600
    Na šířku dohromady cca 33 cm. Fungují nezávisle na sobě a mlýnek zvládne i mletí na filtr.
    Dohromady stojí asi stejně jako to integrované řešení a ten mlýnek není špatný.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BAAL: jo taak :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    CMLKA: jj nacpe to není problém, je to jen otázka té udržby těch vývodů --> jsem línej --> čímž snažší čištění tím lépe
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BAAL: jo aha, tak to ani neznam a jeden vetsi hrnecek se pod to nenacpe?
    BAAL
    BAAL --- ---
    CMLKA: tak to nemyslím, myslím jen to, že ty vývody tam jsou pro moje užití zbytečné, protože nepoužívám malé hrnečky takže bezedná páka pro mě dává větší smysl a menší udržbu.

    Nicméně za 2.5k + košíček, asi odolám:)

    Bezedná nerezová páka | BES850 | Sage
    https://www.sagecz.cz/prislusenstvi/bes850
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BAAL: No ono spravne se pry vzdycky maji delat dve kafe najednou, anzto kdyz je to zaslepene na jedne strane, je ten tlak pak nevyrovnany
    BAAL
    BAAL --- ---
    CMLKA: Jedine co me na tom uzivatelsky asi stve je ta paka s vyvodama do dvou hrnecku (netusim jak se to spravne jmenuje), protoze jsem stejne IT prase, takze jedu stejne po doublech a pak se to blbe meje.

    Takze mam v planu nakup bezedne paky, coz tim ze pouzivaji nestandartni rozmer znamena, ze je drazsi a nechce se mi za to ty penize dat, ale jednou to prijde:-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA: plus jak rikam, staval pred rokem 15, za 12 uz mi to prijde fakt najs
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KURE: Jo jo, jako Petra Vesela ho ma normalne i v ty skolici mistnosti a sama ho doporucovala jako kompromis, kdyz jeste nechces kupovat drahej kavovar. Samozrejme asi si s tim tak nevyhrajes. Mne se na tom nejvic libi, ze je to super kompaktni na ty lince
    KURE
    KURE --- ---
    HONCKA:
    CMLKA: a ten mlýnek v tom je ok pro espreso? to by byla moje největší obava.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    HONCKA: Tak ono uplne spravně by v tom to kafe vubec nasypany zustavat nemelo ne, co si tak pamatuju ze skoleni....
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BAAL: u těchle s integrovaným mlýnkem je problém s tím, že ten kávovar ti ohřívá to zrnkový kafe, takže mnohem rychlejc degraduje, jde se tomu ale vyhnout, že tam budeš dávat to kafe po malým množství
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam