• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAJA: Hele to si ale myslim, ze je blbost. To by jinak nemelo smysl tu kavu po nejake dobe vubec prodavat.
    Lidi z praziren rikaji, ze mas kafe proste spotrebovat do tydne, maximalne do 14 dnu po otevreni a kdyz mas malou spotrebu, kupovat podle toho. Ja teda piju kafe i dyl a necejtim to, ale verim tomu, ze na tom neco bude. Ale je nesmysl, aby to bylo poznat podle doby, ktera utekla od prazeni. Navic zrovna vyvberovka se podle me ani hned po naprazeni pit nema, ale ma se nechat jeste tyden nebo 14 dni odlezet, aby byla lepsi. Tady bych se spis zamerila na to, co s tou kavou delas po otevreni. Jak ji skladujes? Nechavas ji v puvodnim baleni? Zaviras ji peclive? Mas ji nasypanou celou tu dobu v mlynku?
    KOLU
    KOLU --- ---
    MAJA: Zkus primacafe, já to nikdy nepil ale svoje fanoušky na espresso to má a mají docela nízký ceny. Bude to asi malinko tmavejsi než CS.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MAJA: Ten zbytek bude ještě svetlejsi... To asi nechceš.
    MAJA
    MAJA --- ---
    KOLU: díky za tip ... Doubleshot není kompatibilní s mýma chutěma a Sylvií :-) ale ten zbytek neznám ...
    KOLU
    KOLU --- ---
    MAJA: Acid Coffee?
    Candycane?
    Doubleshot?
    MAJA
    MAJA --- ---
    Pravidelně beru kafe z Coffeesource.eu - vyhovuje mi jejich pražení, ale poslední dobou mám asi smůlu na čerstvost - dorazí mi třeba jednodruhovka pražená před 14 dny. To sice není nic hrozného, ale beru to na měsíc a ke konci už tu nečerstvost trochu cítím.
    Bunacafe zase jede v režimu jeden den napražím, druhý odešlu ... ideální, ale nevyhovuje mi jejich pražení :-)

    Nějaký tip odkud brát ???
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    KOLU: moje skoro nejoblíbenější pražírna, většinu 90+ jem pil od nich
    KOLU
    KOLU --- ---
    v italii prazi nejakej Gardelli a prazi sakra dobre.
    jinak je to docela slaby no...
    KYTT
    KYTT --- ---
    JINX: Zkus tenhle web :) Třetí vlna v Itálii

    Specialty coffee Milan - Best coffee in Milan
    https://italyspecialty.coffee/lombardy/milan
    JINX
    JINX --- ---
    ADAM: Nj já chtěl něco místního na doma. Tak mám asi smůlu :-(
    ADAM
    ADAM --- ---
    JINX: v Itálii se normální kafe skoro sehnat nedá, I když v Milanu to určitě bude lepší. Já kupuju na amzon.it s vyzvednutím v amazon lockeru
    JINX
    JINX --- ---
    Mate někdo tip kde v centru Milana koupit dobre kafe?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MAR_TINA: Uz te omrzela melnicina?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MAR_TINA: V pohodě. Znám to z kávarny v Tesco ve FM a chutná fajn. Není to nejlepší, co jde v Česku koupit, ale je to dobré.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s pražírnou Upraženo? Jak to chutná?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    nemáte někdo přebytečnou moka konvičku IKEA metallisk, na kterou se jenom práší? odkoupil bych jí, nová už se sehnat nedá :(

    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    HONCKA: Dobrej point, zkusím to ověřit. Nicméně jelikož Sage = Catler a ten vnímám jako celkem zaběhlou značku, očekával bych, ze dostupnost bude.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JIRKA_AKA_HOUBA: pokud to chceš provozovat dlouhodobě, tak tě zajímá dostupnost náhradních dílů dejme tomu po 5-10 lety
    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    Ahoj, zvazuju taky koupi toho SAGE 875 s integrovaným mlynkem. Některé protiargumenty jsem tu už slyšel a dokážu s nimi asi žít (složitější oprava, zahřívání zásobníku), zajímalo by mě zda to má ještě i jiné negativa. Chci do stroje či kombinace investovat max 15k. Budu rad i za doporučení po jiném řešení. Díky
    KOLU
    KOLU --- ---
    KYTT: Musíš mít dost vysoké hrnek, pak si to může stříkat do stran, jak chce...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam