• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JINX: Za tu cenu je určitě nejlepší. Ale když dáš dva tisíce třeba za Timemore tak je to ještě víc muziky 🙂 rozdíl je velmi znatelný.
    JINX
    JINX --- ---
    LUCIASHECK: Tak to bych si taky nechal poradit po čem se podívat. Aktuálně mám Slim. Dá se v podobne cenově relaci sehnat něco lepšího?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    JINX: Jak mam spoustu veci od Haria rada, zrovna mlynek bych od nich nechtela
    ADAM
    ADAM --- ---
    mam JX a 30g se tam hranicne vejde. ale regulace je nepohodlna.
    K-max a K-plus jsou vetsi a regulaci maj snadnejsi. tak bych bral jeden z nich
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    JINX: Měl jsem Skerton a bylo to čiré neštěstí. Špatně mele, špatně se reguluje a špatně se drží. U Slim verze taky pochybuju o snadné regulaci jemnosti mletí.
    JINX
    JINX --- ---
    ICARUS: Hario?
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ICARUS: Jo a kafe jen filtr/aeropress, espresso ne.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Sháním nový ruční mlýnek. Předtím jsem měl 1ZPresso Q2 a byl v pohodě, jen se do něj nevešlo 30g zrnek. Ostatně, kapacita 30g a snadné regulování jsou asi jediné dva požadavky, co mám. Co byste doporučili? Koukal jsem na ty Commandante mlýnky a nějak se mi nechce věřit, že za těch několik tisíc co stojí víc oproti ostatní mlýnkům (1Zpresso, Timemore) dostanu adekvátní protihodnotu.
    XAJA
    XAJA --- ---
    BRUKEV: vlastne som to chcela adresovat aj
    BRUKEV:
    XAJA
    XAJA --- ---
    ADAM: no, ja tu zrna stretavam celkom bezne. pravda, som pijak tradicny, takze tie modne kysle chute neocenim a ani nevyhladavam. mam rada tie preprazene:))

    a stretla som tu uz par malych praziarni, teraz napriklad najcastejsie pijem tieto kavy: https://www.kuntrawant.com/

    ale v okoli mam napriklad https://www.caroma.info/ a uplne vsade tu dostat lowkostove kavy od https://www.alps-coffee.it/en/


    no a tu nejaky prehlad malych tal. praziarni v ang: https://italyspecialty.coffee/buy-specialty-coffee
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JINX: ja na podzim jedu premierove do Bergama, tak jsem trochu doufal, ze si neco mistniho privezu, tak nestras.
    I kdyz mozna to pro me bude vlastne jedno, kafe piju v korporatu i doma nejlip espresso smesi rizle robustou, ciste jen jedno i vicedruhove arabiky mi nikdy nechutnapy tak, jako mix s robustou.

    Takze je pro me info od ADAM: vlastne pozitivni zprava.
    ADAM
    ADAM --- ---
    BRUKEV: je tady I na malomeste hodně obchodu specializované na kavu, ale mají jen kapsle. Pokud kávu, tak nějakou preprazebou směs.

    Vstoupil jsem s nadějí do obchodu s názvem "100% Arabica" a jediný zrnkovy kafe tam měli opět směs, dokonce stejnou jako mají v supermarketu.

    Pije se tady přoste italský preprazeny espresso a jednodruhovou světlou Arabicu ty běžně nenajdeš. Leda přes internet. (ve velkém městě typu Milano to určitě bude lepší)
    JINX
    JINX --- ---
    BRUKEV: Nakonec jsem koupil tohle. Měli prazirnu kombinovanou s kavarnou a asi nejlepší kafe v Milanu (prošel jsem za 8 dni snad 30 kaváren a všude prepaleny hnus).

    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JINX: koupil jsi neco?
    ADAM: jak se neda sehnat normalni kafe? Co si pod tim predstavit?
    KOLU
    KOLU --- ---
    SAMIEL: OCRI (Ozone Coffee Roasters, Has Bean)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    KOLU: A ve které?
    KOLU
    KOLU --- ---
    jeste k ty cerstvosti - pracuju ted v prazirne (uz 3. rokem) a jelikoz sem linej vybirat kafe z linky a tejdne ho spotrebuju trochu min jak 250g tak si casto domu beru neprodany prebytky z prazeni, vetsinou tak 7-14 dni stary kafe co uz se "neda prodat". noa obcas se nekde v nejakym blbym koute (typicky v okoli kde se dela cupping nebo qc) najdu nejakej mnohem starsi pytlik, klidne mesic i dva, neceho zajimavyho (cizi prazirny, mikroloty, vzorky). jako jo, trochu rychleji se to extrahuje a obcas to chutna malinko fadneji, ale zas bych z ty cerstvosti nedelal takovej svatej gral, porad je to paradni kafe.
    nepripravuju si teda espresso...
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    Should you freeze coffee beans?
    https://www.youtube.com/watch?v=5uT5_IWWb00
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KYTT: je, pardon, do mrazaku ano, do lednicky ne, pravdu mas, rikala to i Petra Vesela, my bad.
    KYTT
    KYTT --- ---
    MESKALITO: Vím o tomhle pohledu, na druhou stranu testovali to lidi, co tomu rozumí líp než já a zmrazení za dodržení určitých podmínek vycházelo dobře. I mně to subjektivně přijde chuťově lepší než když to nechám v pytlíku delší dobu.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KYTT: káva se do mrazáku rozhodně dávat nemá a ideálně se nemá ani přesypávat z těch původních pytlíčků, páč tim ztrácí aroma.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam