• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Ahoj,
    jdu si sem k vám pro radu ohledně automatického kávovaru. Ráda bych si nějaký kvalitnější pořídila domů a po několika dnech intenzivního porovnávání a hledání sem zjistila, že sem ještě víc na vážkách než na začátku. Má představa je, aby byl plně automatický a s možností dělat kávu s mlékem. V práci máme automat od Jury, který je úžasný, nicméně celá ta značka je jaksi mimo mé finanční možnosti.
    Dost mě nadchl tento kávovar: Siemens TE651209RW (https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/siemens-te651209rw/#prehled/) Avšak co sem o něm zjišťovala, tak je prý dost přepálená cena a rychle mu odchází filtr, který je též dost drahý. Ale něco takového bych chtěla. Je tam pro mě super, že se dá napojit přímo na krabici s mlékem a tudíž nemusím plnit a poté čistit nějaký zásobník. Pokud máte s tímto kávovarem někdo zkušenosti, budu moc ráda o jejich sdílení. Též ocením doporučení něčeho podobného od jiné značky.
    Je dost možné, že to, co považuju za super, je třeba extrémně nepraktické. Tak se nebráním i jiným doporučením.
    Díky moc :)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    DEIKSAC:
    MAR_TINA:
    SWIST:

    varianta je, koupit si samotné pytlíčky a nasypat si do toho libovolné kafe dle své chuti
    řešil jsem to už před 5 lety tady THAIGRR
    původní odkaz na Ali už nefunguje, tak třeba tady, ale variant je hodně
    https://www.aliexpress.com/item/1005005477031491.html?spm=a2g0o.productlist.main.5.71d07f1aU9ZbO2&algo_pvid=ea03ae33-345a-4d61-ba35-8b516d455aee&algo_exp_id=ea03ae33-345a-4d61-ba35-8b516d455aee-2&pdp_npi=4@dis!USD!5.96!4.47!!!42.57!31.93!@2103835c17062831841934385e3f3f!12000033238937152!sea!CZ!893270682!&curPageLogUid=uWzf0BKwwQ1m&utparam-url=scene:search|query_from:

    flejm na téma nákupu z číny a food safe quality už proběhl, netřeba opakovat
    N_I
    N_I --- ---
    Tak dlouho sem si dělal coldbrew až sem zjistil že mám udělátko na cold.drip, ale furt se mi ucpává to kapátko, jak je všude tvrdá voda:(
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    DEIKSAC: Podobnym způsobem jsem potkal vietnamský kafe, a některý i šlo pít. Ale to jako presso chutnat nemá...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tak pokud jde o kofein a ne kavu jako takovou, jsou reseni nejake predtraninkove steampacky, ktere berou lidi do fitka.

    Jinak souhlas s MAR_TINA:
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já si na léto na cesty dělám coldbrew do termosky (aby to bylo studené), zejména do oblastí, kde se vyskytují jen benzínky se strašným kafem. Redbull nesnesu.
    Šel by na pár dní (víc bych nevěřila nezávadnosti) udělat hodně silný a v hotelu si nalít půlhrnek horké vody případně mléko a poředit to.

    A v autě mám ještě kofeinové žvýkačky.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SWIST: asi bych ho budu míchat půl na půl s citrusovým džusem a 30 ml dokážu vypít :)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    DEIKSAC:
    SWIST:

    Hlavně mi na těchto věcech vadí, že se neobejdou bez plastu. Takže je z toho další jednorázová věc do směsi.
    SWIST
    SWIST --- ---
    MAR_TINA: Jo, těch jsem zkusil vícero.. Všechny jsem pil čisté a ano.. puerh je chuťově už dost na hraně. :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CMLKA: jo, to je ono.

    Pak existuje Samurai shot, to je postavené na čaji, teď to zrovna zkouším. Fialový se studený dá pít. Nejvíc kofeinu má pu-erový a to je čirý hell.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Mno ale už se to asi nedělá...
    Sofee and the GANG shot - 250ml | Kofio.cz
    https://www.kofio.cz/prislusenstvi/sofee-and-the-gang-shot-250ml/4997
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAR_TINA: jo, to dělalo i Ambiente myslim...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A další možnost, některé firmy prodávaly takový hodně koncentrovaný roztok kávy v lahvy, levné to nebylo, kvalitní jo. šlo to pít na panáky, nebo zalít teplou nebo studenou vodou. Ale nedokážu si vzpomenou na jméno.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SWIST: Na čundr to chápu, je není dlaší volba. Ale to kafe +/- odpovídá hotelovému přepalu, stačí si objednat turka a je to stejný :)
    SWIST
    SWIST --- ---
    MAR_TINA: Je fakt, že nejsem žádný gurmán, ale tak zlé mi nepřišlo.. Plus tedy to beru na čundry atp, kde těch možností pro dobré kafe není úplně moc.. :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SWIST: měla jsem to před pár lety a bylo to strašlivě černý a přepálený.
    SWIST
    SWIST --- ---
    DEIKSAC: Ano, už před nějakou dobou.. Na cesty ideální.. Drip It
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Nejlepsi jsou stejne japonci. Nezacal uz tohle nekdo dodavat i tady?




    Buy Single-Serve Disposable Filterbag Premium Sumiyaki Japanese Coffee – Japanese Coffee Co.
    https://japanesecoffeeco.com/products/single-serve-disposable-filter-bag-combination-set-get-30-off
    BOAR
    BOAR --- ---
    JINX: mas-li na pokoji konvici, tak proste aeropress. rychle a dobre kafe.
    JINX
    JINX --- ---
    MAR_TINA: Ten hotel je v Tatrách a v okolo není nic. Když jsem býval v městech typu Miláno tak jsem jen přešel přes ulici. A navíc tím ze jsem úplně izolován od okolí se mi nechce otravovat kolegu ať mi půjčí auto 🥲
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam