• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    BOAR: vubec.
    Ale je fakt, ze kdyz to jde - tak ho sundam a pouzivam to jako normální hrnek.
    BOAR
    BOAR --- ---
    LOOKASH: co ten plast nahore, nesmrdi po case ?
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    TBC: proto mám hrnek ze kterého se mi dobře pije a doma si udělám filtr a pak si to v klidu vypiju až dojdu do práce (a nemusím pít to jejich Nesspreso).

    Nebo když člověk někam jede - tak sedět ve vlaku a pít svoji oblíbenou kávu ze svého oblíbeného hrnečku, koukat ve vlaku z okna... Rozhodně lepší než si dát něco ve starsucksu do papírovýho kelímku.
    BOAR
    BOAR --- ---
    TBC: Hele vzhledem k tomu, ze si kavu jen tak nekde nedam, protoze piju jen filtr, tak se mi to obcas hodi. At uz cestou do prace, na squashi, ci kdyz jedu s detma na cviceni, kde cekam, nez si zacvicej :-)


    WOODMAKER: Presne tohle ted praktikuju.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Na hike a sport si beru termosku tatonka, mám ji přes 20 let a pořád drží teplotu celý den.
    PULKA
    PULKA --- ---
    TBC: Já si ji třeba beru na hike a v půlce vypiju kafe a sušenky ;) ale to, že si ji můžu vzít s sebou případně i do města a udělat si klidnou chvíli v parku, když chci anebo prostě jenom do auta je fajn. Ne vždycky chci řešit kafe "s sebou" nebo shánět kavárnu.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    TBC: Ne. At si ji kdo chce pije kde chce ;)
    TBC
    TBC --- ---
    Ja vám nevím, ale neměl by si na tu kávu člověk najít tu chvilku času a v klidu si ji někde dát (ať už doma, v bistru, kavárně, praci atd) než to někde tahat?
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    BOAR: https://www.alza.cz/keepcup-brew-cork-black-340ml-m-d6218784.htm
    Tenhle mam kdyz jdu jen do office a kafe si delam doma.. Pak mam jeste plastovou verzi kterou taham porad v batohu pro pripad, ze bych si nekde chtel dat kafe s sebou...
    PULKA
    PULKA --- ---
    BOAR: https://kinto-europe.com/collections/travel-tumbler (ja mam ten malej, aeropress na nej nenasadis, V60 jo)
    BOAR
    BOAR --- ---
    Co máte za hrnky na kávu na cestu do práce ?
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    TRAFO: Jsem se špatně zeptal, ale už jsem to pogooglil.

    "Materials with a low thermal mass, like plastic, will mean you can easily replicate the same brew, while glass and ceramic are more susceptible to under-extraction and producing a more acidic brew."
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Když jsem to teď měřil, tak po propláchnutí filtru vodou o teplotě +-93°C se V60 (2white) ohřeje na +-40°C. Na konci extrakce je to +-60°C. Kasuya method a měřil jsem to bezdotykově.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    KOLU: A na kolik stupňů by se dripper měl zahřát?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    THAIGRR: Imho zbytecnost. Silu upravis mletim/dylkou louhovani, tak pokud ti nebude stacit objem, doredis. Furt to bude snazsi na umyti nez debilni frenchpress
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    THAIGRR: Filtr mi prijde na umyvani nejjednodussi. (i kdyz se na to neptas)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    Uz jste mel nekdo v ruce aeropres XL?
    Doma na dve ctvrtlitrovy probouzeci kafe delam frenchpress, ale nebavi me to pak umejvat, varianta z aeropressu vyklepnout temer suchej puk do kose a jen to oplachnout me hodne laka
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    ADAM: ta extrakce ale probíhá v řádu minut ;) a mletim a technikou to ovlivníš a vyextrahujes dostatečně a paradoxně častěji lip než s clevrem
    KOLU
    KOLU --- ---
    Namleto, ne na léto. Autokorrekt na telefonu si že mne dělá permanentně prdel.
    KOLU
    KOLU --- ---
    ADAM: Výrazně víc než jen v řádu sekund. Plus míru extrakce velmi ovlivňuje i z jaké výšky zalevas, atd.
    Připadá mi, že někde děláš chybu (moc hrubě na léto) a obviňuješ z toho zařízení. Já měl typicky brew s V60 kolem 2:30-3:00, s Tricolate jsem asi na 4:00 ale chutná to úplně jinak (a partnerce třeba vůbec, pro tu musím každý den vařit aeropress, 2:00 celkový čas, oboje stejně na hrubo namleté).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam