• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    RUDIEE
    RUDIEE --- ---
    KU_RE: máš pravdu... i když je to vlastně furt ta samá ulice :)
    KU_RE
    KU_RE --- ---
    RUDIEE: to bude libicka.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    RUDIEE: dík za tip
    to už dneska neni jen tak, sehnat černobílej film..:)
    RUDIEE
    RUDIEE --- ---
    DYSTOPIK: jediný fotolab co znám v okolí je v radhoštské, tak tam by snad filmy měli prodávat....
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    hele nevíte jestli seženu normální čb film do foťáku někde blíž než u škodů? bydlim ve slezský mezi mírákem a jiřákem, takže prostě někde tady v okolí..?
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    po kratke prestavce v modranech hlasim opet navrat na vinohrady-zacatek lucemburske.
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    SUVA_: jedno je taky v londynsky, kousek vod krizovatky s bruselskou ale vic taky nevim..
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    SUVA_: a co mraženou sůvu?

    já vim, že nějaký solárko je u zastávky šumavská, ale nic bližšího nevim. radši bych se stal albínem, než někdy navštívil solárko
    SUVA_
    SUVA_ --- ---
    HUHUKOKTEJL: jou tam chodim taky ale nehodlam ze sebe udělat mraženou krůtu:D
    HUHUKOKTEJL
    HUHUKOKTEJL --- ---
    SUVA_: v létě Riegráče - zadara :) - občas je to tam jak na plavečáku...
    SUVA_
    SUVA_ --- ---
    zdar, nějaký levný solárko na vinohradech, poradili byste mi?:)
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    DAWIDOS: uz je to sice za hranou, ale v the pub na praze 2 v halkove jsme ji tusim zahlidnul v polednim menu .. :)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    btw někdo tip, kam zajít dnes na Vinohradech na čočku? :)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    MIKULAS: Taky jsem si vcera i dneska dal cinu na Vinohradske/Perunove (kazdopadne jen proto, ze to mam nejbliz z domu a je to rychlovka). Prijde mi to docela v pohode, i kdyz prazdno tam teda je skoro porad (mam spis pocit, ze vic lidi si tam jen bere jidlo s sebou domu).

    Jinak dobrej vycet tady, nekdo by se mohl hecnout a udelat recenze pekne odshora:) http://www.nelso.cz/cz/praha-3/cinska-kuchyne/
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    SPIPI:
    NANTHEI:

    diky za vycerpavajici odpovedi...
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    CUBICULA: dělají. naprostá většina jídel, s kterými se tady můžeš setkat, má svůj předobraz v čínských jídlech stejného názvu (kung-pao, sladkokyselé kuře, smažené nudle i to "něco osmi pokladů"). záleží už jen na tom, jak moc jsou chuť/ingredience přizpůsobené našim/nečínským podmínkám.

    to se tedy týká hlavně té čerstvosti a způsobu přípravy, sračky jako glutaman do toho sypou v číně stejně jako kdekoli jinde. tady se ti snad nestane, že ti na stole skončí talíř toufu posypaný lžící glutamanu - myšleno jako místo soli.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    CUBICULA: jasny no.. hele delaj a nedelaj. V Cine, pokud vim, tak maj naky 4 zakladni oblasti, co se tyce kuchyne - a i z toho vychazej ty buface - jako treba pekingska kachna, nakej ten kanton nebo secuan nebo jak se to jmenuje.. ale nejsem zadnej ultra znalec.. a uz jsem to tady psal - cinskej bufac je proste mismas vseho, tak, aby to pripominalo cinu, vlk se nazral a koza zustala cela=)

    (taky si tam obcas zajdu, ne ze ne)
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    SPIPI: ale ne, ja nemyslim kvalitu...myslim jestli je to cinsky jidlo zkratka...jestli kure osmi pokladu si delaj lidi v cine...jestli mi rozumis
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    CUBICULA: hele, to mas proste stejny, jako kdyz si das v bufaci hamburger a druhej den si ho das v restauraci, kde se honosej americkou kuchyni.. rozdil je snad dost patrnej ne?
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    FIN: tak ja to upresnim...jsu tu ciny co temer stejnej interier, zidle stoly, prosirani... rekneme ze je par takovyhdle sítí...

    a ja chci vedet, jestli to jidlo co delaj pod oznacenim "cinska restaurace" je cinsky jidlo nebo ne

    na to by mohla bejt odpoved ne :)
    FIN
    FIN --- ---
    CUBICULA: oprava: tak ta je - zní 42 - ale asi ti moc nepomůže.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam