• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Kam si chodite pro maso?
    FIN
    FIN --- ---
    S161: údajně tím, že na vinohradech je dost cizinců. ti tam začali chodit jako první, protože už znali viet. stravu z ciziny. domácí se pak postupně přidali. já tam byl asi 5. den po otevření, protože "kabanátkům" na špejli jsem nemohl odolat :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MR_DAN: "co se v cine ji" - všechno. podle toho, co jsem jednou viděl, tak když dostanou slepici, zbyde z ní jen jedna věc: zobák.
    S161
    S161 --- ---
    MR_DAN: s rejzi, jeste jsou v tom cely vajicka natvrdo a hodne omacky, ktera promaci tu rejzi, ale je normalne ridka, zadnej slem... :) a musim rict ze jsem na to taky ted dostal znova chut :))
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    S161: brambory s rejzi rikas? a s cim se to ji? s knedlikem? :-))
    ne, takhle jak to popisujes, tak na to mam rozhodne vetsi chut (a jakoze fakt mam), nez na ty glutamatovy hruzy z cinskejch restauraci po cesku....
    S161
    S161 --- ---
    MR_DAN: ne, znamenalo by to otevrenou kuchyni, Wok panve, dva hbity kuchare (neco na co si hraje Panda v Mallech, ale oni vari fakt hnusy) vydej do tech tradicnich papirovejch krabicek i s hulkama, jasny menu se slozenim atd... hlavne zadny "po secuansku, s cibuli" atd .)

    ja ted jim s cinanama denne a delaj fakt super chutny veci, ktery neplavou v zadnym slemu (a kdyz, tak ho tam neni takova naloz), delaj ruzny kombinace, vetsinou maso a zelenina, jehneci s vajickem, veprovy s rapikatym celerem, pak treba koren lotosu s necim, delaj skvely palivy zalivky, ktery nejen, ze palej, ale i chutnaj... naposledy tu delali zampiony se slaninou a tak.. proste je to fakt bohaty a dokazou zpracovat skoro cokoli....

    jeste se to samozrejme meni podle mistni prislusnosti, na severu jedi brambory a hovezi (takovej gulas, ale brambora tam neni priloha, ale hlavni chod - ji se k tomu rejze)-- a tak...

    pak delaj ty svoje Hot Poty, ale to se neda pripravit jako jidlo s sebou, hrnec s varicem na stole, ochucena voda, do ktery stravnici hazi vsechno, hovezi drzky, krevety, zeleninu, maso, atd... a pak se to z toho hrnce po chvili vyndava a zere.. a pali to jak prase :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    S161: imho by to znamenalo velky "horky plechy" plny nudli s masem a/nebo zeleninou, co bys mel na ocich hned co bys prisel, dostal bys nasypano do krabicky, "osmesá či" a nashledanou :-)
    ja vlastne ani poradne nevim, co se v cine ji .. krom tradicnich pomluv jako brouci, cervi a sucha rejze :-)
    S161
    S161 --- ---
    MR_DAN: To vim :) Dokonce i vetsina "japonskejch" Sushi restauraci patri cinanum :) o Huang He jsem slysel, maj jeste jednu pobocku na Vysocansky... Zatim jsem tam nebyl, ale v tech trech jmenovanejch jo a jidla tam maj fakt delikatni .) a hlavne uplne jiny... nejhorsi je prijit do cinsky restaurace a zeptat se, jestli maj neco opravdu cinskyho.. vetsinou ti reknou, ze ne...

    nicmene by me porad zajimalo, jestli by se takovy ECHT cinsky bistro, jako je Pho Vietnam chytlo :)
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    MR_DAN: ano, číny jsou čínský :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    FIN: vpoho, zadnej flame :-) chtel jsem jen predejit pripadnemu nedorozumeni
    FIN
    FIN --- ---
    MR_DAN: já myslím, že vyjádření
    "bistro na jiřáku je především *JINÉ* než zbytek čín, protože - pravděpodobně - je to mnohem autentičtější vietnamská kuchyně... takže jako ve viettownu v sapě :-) drtivá většina "čín", a to na kontinentně jako takovém, totiž vaří vždycky "směsné původně-ale-pak pro bílé žaludky místně upravené" recepisy :-) na jiřáku k tomu dle tvrzení majitelů v článcích nedochází, proto je jiný."
    přesně říká, že si to nepletu. nebo ne?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    S161: myslis ze jsou z vetsiny v rukou cinanu? ja bych prave rekl ze tolik ne .. ale nevim, poznam jen vietnamce podle nosu, ale treba laosana od cinana nebo korejce nerozeznam :-)
    jestli chces kvalitni cinu, tak Huang He ve Vrsovicich u nadrazi.. ziskali i nejaky mezinarodni oceneni, jako Top xy v Evrope ... akorat tam das za kung pao treba 180 :-)
    S161
    S161 --- ---
    S161: znam jen 3 (slovy Tri) kvalitni restaurace a ty jsou zase predrazeny ( Peking, Zahrada na Chodove a Secchuan na Narodni)
    S161
    S161 --- ---
    MR_DAN: vysvetlete mi, proc si tady neotevrou cinani (porad je vetsina Cinskejch restauraci v rukou Cinanu) nejakou echt original restauraci s kvalitnima cinskejma pokrmama... nebo aspon nejaky bistro... to co se da sehnat v aktualnich cinskejch restauracich, vcetne Bei dai He, je vsechno na jedno brdo a maximalne se v tom meni druhy zeleniny.. jsem presvedcenej, ze by to tady uspech melo, cinska kuchyne je taky extremne bohata a zeleniny tam jedi mnohem vic nez masa...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SPIPI: jo tenhle clanek jsem presne v sobotu cetl v bistru na jiraku na zdi, zatimco jsem se ladoval antikocovinovym pripravkem znamym pod nazvem pho bo tai :-)

    DYSTOPIK: zebra rikas? :-) hmm, to zavani inspiraci pro priste..
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    před rokem k tomu vyšel článek, pro pochopení:

    "Když v Asii někdo někoho kopíruje, tak je to spíš bráno jako pocta tomu, kdo to vymyslel. Člověk, který je kopírován, to naopak nebere jako zcizení duševního vlastnictví, ale jako potvrzení svého úspěchu. Čím více lidí ho kopíruje, tím jeho prestiž roste," říká sinolog Martin Kříž.

    Vietnamci otevřeli úspěšné bistro. Číňané je bleskově okopírovali - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/vietnamci-otevreli-uspesne-bistro-cinane-je-bleskove-okopirovali-1c8-/ekonomika.aspx?c=A110815_181318_ekonomika_spi
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    snad to nevypadá, že jsem nějakej zaujatej, já mam asiaty hrozně rád, jen prostě s tou originalitou to moc koulet neuměj a většinou kvantita na úkor kvality
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MR_DAN: bun bo nam bo vřele doporučuju, to je prostě bombice.
    jinak mě tam překvapily třeba marinovaný žebra, na kterejch by si člověk řekl, že se to už nedá nikam dál posunout, ale maji je prostě trochu jinčí, než by člověk čekal

    jinak přesně jak řikáš. nehty jsem si nikdy nenechal nalepit a trávu od vietnamců taky nekupuju, ale věřim, že vietnamských restaurací bude brzo plná praha a všechny budou echt original. doufám, že aspoň to pho tuan and lan )slavíkova+anglická) si udržej úroveň
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KEDAREK1, FIN: neplest cinu a vietnam :-)
    cinsky restosky, klasika M23 a spol, pikantni polivka, neco po secuansku apod, pekne smazeny, mastny, plny glutamatu, takova ta klasika "cina" na jedny strane ... a na druhy strane vietnam, jedna z nejzdravejsich kuchyni na svete, syrova zelenina, cerstvej koriandr a jiny bylinky, mungo klicky, hovezi vyvar, nudle, skoro nic smazenyho
    hodne vietnamcu provozuje ty "ciny" protoze jsou to strasne spatny podnikatele a maji za to, ze kdyz to funguje po celem svete, ze to bude fungovat i tady, proto maji identicke jidelni listky, protoze jednoduse kopiruji osvedcenou obchodni strategii od jinych, zabehlejsich... jenze tihle vietnamci diky par odvazlivcum prisli na to, ze cesi uz o tu "cinu" moc nestoji, zato za jejich domaci stravu jsme schopni jim utrhat ruce, takze postupne zavadeji nabidku vietnamskych jidel v cinach a zaroven oteviraji ciste vietnamske podniky, jako je treba to bistro na jiraku :-)
    ono se treba to "bun bo nam bo" na obrazku tvari jak kure po secuansku, ale je to uplne jiny jidlo....
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    ad ryby - pod mym bytem je http://www.slezskarybarna.cz/tm.php a jako dobry.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam