• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MR_DAN: jj,
    tusim loni to tady vybrali naoproti v baraku a dole u Nuselskejch schodu je to obcas lehce divne.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ELGEMA: hmm, varnu, ulice Pod Zvonarkou se porad pocita k Vinohradum, to jsou takovy trochu jiny Vinohrady..
    uzivani a distribuci komentovat nebudu ;-) to clovek nemusi daleko od Jiraku... ale bejvavalo to horsi, treba nez kdysi v cechaci prorezali ty krovi...

    kazdopadne souhlasim ze typek zavidi, nikde v praze neni lip, at si dejvicaci a letenaci rikaj co chtej :-)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ELGEMA: Souhlas, taky bydlime od tebe za rohem a asi bychom se stehovat nechteli.
    ELGEMA
    ELGEMA --- ---
    LA_PIOVRA: já jsem tedy asi taky svých skoro třicet let strávila na jiných Vinohradech.
    Uznávám že v dobách mého raného dětství mě v Grébovce občas nějaká partička nepřizpůsobivých s rybičkou v kapse donutila odevzdat kapesné a svačinu, ale od té doby mám pocit, že Vinohrady jsou dost slušná čtvrť. Dokonce vážně doufám, že až najdu na ulici pár přebytečných milionů budu tu i nadále moci bydlet. Nikdy jsem sni nezakopla o děvku, pasáka, varnu a levičáků je tu taky dost pomálu. Krom toho se domnívám, že na Vinohradech můžou až na výjímky bydlet leda movitější studenti. (pro dokreslení jsem žila nejdříve v Rybalkově u Grébovky a teď v Lucemburské u Jiřáku). Autem vždy od dob zón zaparkuju v pohodě a krom menšího incidentu, kdy mi letos poslední adventní neděli někdo šlohnul zrcátka ani o auto samotné moc strach nemám... Závěrem si myslím, že je v Praze jen málo jiných čtvrtí, kde se v Praze žije lépe (pokud člověk vyhledává kulturní, kavárenskou čtvrť se skvělou dopravní vybaveností a se zázemím pro rodinu). Tipla bych si tedy že přispěvatel do diskuze na idnesu akorát obyvatelům Vinohrad závidí...
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    LA_PIOVRA: coz by vysvetlovalo, proc me uz dakrat na zastavce nekdo zastavil a ptal se na nejakej privat. Navic mi popsal jeho interier- kdybych si treba vzpomnela.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LA_PIOVRA: Na nás jednou zvonil nějakej chlap, že jde za holkama. Mám doma dvě holky ve věku 2 a 4 roky, a nějak jsem nechápala, co jim může chtít úplně cizí chlap. Trvalo dost dlouho, než mi to došlo :-D (jsme podle abecedy první v kosmickém zvonku, takže na nás často zvoní cizí lidé, co se chtěj dostat do baráku, a to ten barák ani neni označenej na mapě a nevšimla jsem si, že by se tu něco podobného provozovalo)
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    Za moji lokalitu (roh rigru nejbliz jiraku) mi tam chybi zminka a rusacich (jenom cestou z jiraku domu potkam troje produkty) a vsudypritomnych blitkach a chcankach ... jinak ne ze bych se vsim souhlasil ale chapu co tim chtel autor naznacit :)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    LA_PIOVRA: to nevim ale spis jak je to u parku tak sou tam lepsi podminky pro vykradani aut
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    CYBERKOTLIK: Slovenska je varicema nejak proslula? Co pamatuju, tak se pred mnoha lety rikalo, ze varic je v kazdym baraku v Gorazdove a Dittrichove:)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    LA_PIOVRA: hele ted pred dvema tejdnama sem tam byl a byly tam na trech mistech vymlaceny vokynka od uata....ono se to dost meni, pac jakmile policajri sejmou jednoho varice, objevi se okamzite jinde novej
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    CYBERKOTLIK: tam jsme meli leta kancelar a nikdy nic, kde se auta vykradaj je v Balbinove, Na Smetance, ve Spanelsky a tak, pac relativne malo frekventovane a smazkodrom u Muzea je za rohem.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Asi ziju na jinejch Vinohradech, protoze parkovani od dob modrejch pruhu neni problem:)
    Ale jsem "snob" a "levicak", takze je to jinak jam ma byt.
    I tech privatu je tu asi dost:))
    MAPY.SEX.CZ
    http://mapy.sex.cz/#map=0&lng=1&ix=10188&iy=7211&zoom=4&o=255
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    FIN: pravda, mel napsat fetacke brlohy s varnou pika a byl by blize:)
    FIN
    FIN --- ---
    CYBERKOTLIK: parkování je problém, ale výčet "sidliste naplav, studentskych brlohu, privatu, levicovych fanatiku, gayu a jinych snobu" mě vysloveně dojal :-D
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    LA_PIOVRA: tak napri takova slovenska znamena automaticky vykradeni vozu do hodiny, pokud tam clvoek (pres varovny zbytky rozbitych okynek na chodniku) zaparkuje
    FIN
    FIN --- ---
    LA_PIOVRA: jo, to rozhodně ano. zajímavé je to především výpovědní hodnotou o svém autorovi, která by se imho vešla do třípísmenného slova se 3 souhláskami, z nichž jedna je slabikotvorná :-)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    No, rekneme, ze me to zaujalo:)
    FIN
    FIN --- ---
    LA_PIOVRA: definuj v tomto slova smyslu "kvalitu" :-)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Kvalitni nazor v diskuzi idnes:)
    Vinohrady jsou adresa, ktere se clovek, ktery ma auto a rad by ho i zaparkoval, obloukem vyhne. Z uzasne rezidencni ctvrti se stalo sidliste naplav, studentskych brlohu, privatu, levicovych fanatiku, gayu a jinych snobu. Ve vysledku to v kaznem druhem okne vypada jako pri malovani a v kazdem druhem vchode jako v roce 1950. Opravte mne, pokud se mylim.
    LENNIEG
    LENNIEG --- ---
    IFKA: To mi vubec nenapadlo, ale stastna majitelka se nakonec sama nasla v utery. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam