• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    tu budu za debila zase, ale ty podzemni kontaky maj vetsi objem, nez standardni na stojaka a zatim je nikdo nevypaluje a nevykrada a nevyhazuje z nich bordel ven (tady kolem miraku oblibena kratochvile socek, a treba kontak na rohu skretovy a rubesovy fungoval dlouho jako prekladka fetu...
    takze kdyby lidi nebyly prasata, tak je kolem tech podzemnich i lip uklizeno, ale holt prijit s plnou taskou, kterou tam clovek hodi, to nejde no...
    ale nedavno jsme se stehovali a tech krabic, co jsem narezala, bylo pozehnane, ale uprimne by mne ani nenapadlo je nerezat, v predchozim jsme meli popelnici na papir v dome a kdyz tam nejakej degen hodil krabici od fritaku, bylo "plno"... rozlozit krabici a 4x riznout rezakem mi neprislo tak desny a v tom mnozstvi, co jsme meli, se to i lip nosilo po balickach...
    s mnozstvim stanovist pro separace na trojce nevim, na dvojce nastesti neubyvaj...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ANDR3_I: Dyk jasne, ja psal, ze to vypada z dalky jako dobry napad, ale bohuzel, nefunguje. Nikdo nebude krabice strihat (zkusila sis to nekdy strihat tuhej karton na prouzky siroky 15 centimetru?) Vrele doporucuju, zabava na celej vecer pro celou rodinu.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    MAKROUSEK: tak ty zakopany do zeme bych uvitala (porad lepsi nez nic a prijde mi ze z tech "obyc" je prave brutalne bordelu kolem jak se v nich hrabou bezdomovci apod. nebo jsou preplneny) prijde mi ze maj urcite vetsi kapacitu a nevidim problem v tom ty velky krabice predem rozstrihat ;)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ANDR3_I: Ja bych rekl, ze to je soucast strategie, aby lidi prestali recyklovat. U nas, u Flory nahrazujou tydlety kontejnery tema pitomejma vecma zakopanejma do zeme. Jako napad je to dobry, akorat skrz ty maly sterbiny se do nich nic nevejde. Kde clovek nacpal krabici od televize do kontejneru, do tohohle se nevejde a tak je kolem mnohem vetsi bordel, nez byval okolo kontejneru. A nebo se na to lidi vykaslou rovnou a vyhodej do popelnice. To zas vymyslela nejaka chytra radnicni hlava.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    HCS: lol tak to bych ti prala bydlet u nas v baraku!!! ;D

    Jinak nevite nekdo proc zmizely popelnice na recyklovanej odpad z rohu Slavikovy a Perunovy tusim (mozna Ondrickova)?? Trochu me stve ze se musim plazit takovou dalku az skoro za kostel kde jsou ale VECNE plny... prestavam se divit ze skoro nikdo u nas v baraku netridi :(
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: ja to myslim cely vazne... uklid, ktery plati mesto, je tu proto, aby udrzoval cistotu, ale to neznamena primarni zahlazovani prestupku (!) obyvatel... argumentovat tim, ze duchodce se nemuze ohnout a mesto tu je od uklidu, pac platime dane? jako jo, kdyby mesto neuklizelo, tak to beru... ale kdyz uklizi a stejne je to sileny, protoze jsou lidi prasata, tak... chyba nebude v uklidu... a ze to tu je ostuda, to bohuzel vime vsichni.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: ty tu prvni vetu myslis asi vazne, co .. tak ja radsi ustupuju od diskuse
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: mno, co ti na to mam rict... kdyz na to nemam, tak to nemam... a duchodce potkavam s pytlikama, casto prave svejma, protoze se jim igelitaky lepe nosi, nez ty papirovy... vzhledem k tomu, ze se ted pohybuju po ulicich i pres den a docela casto, tak mne to fakt stve a snazim se to v ramci moznosti resit proaktivne, slusne... ale obcas fakt uz jen stezi popadam dech...
    s tim, ze treba "nase" 4 bloky tu ma na starosti metar, kteryho potkavam nekolikrat denne a fakt se snazi...
    jinak co jsem cestovala, tak jsem krom vychodu (napr. bulharsko, lahudka...) nevidela nikde tolik psu a lidi hazejicich bordel na zem v centru mesta, jako tady... ale to muze zkreslovat... jenze mne se treba i libilo, ze maj "na zapade" vic kamer a vyssi pokuty... to by se tady kazdej bouril, protoze by ho urcite nekdo sledoval ;-)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: ja se tech prasat nechci zastavat, ale co jsem videl cistsi mesta, tak to bylo hlavne tim, ze kdyz nekomu odpadnul od huby vajgl, tak do peti minut pribehl rastaman se smetackem a proaktivne se tomu vajglu venoval...
    a co se tyce psu, velkou skupinou majitelu psu jsou duchodci, pro ktery muze bejt ohnuti se k zemi pomerne neprekonatelnej problem.. me jen tak napadlo, kdyz jsem premejslel jestli jsou vsichni takovy prasata..
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: vsak taky neni treba hnat to do extremu, jen jsem konstatovala, ze situace se dost zhorsuje i pres to, ze uklid se drzi, nerkuli zlepsuje... coz o urovni lidi, co tu bydli, dost vypovida, bohuzel... jsou i slusni, ale prasat je tu posledni roky nejak vic a i kdyz se zvysuje likvidace odpadu, tak to porad nestaci a uz je to proste smutny...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: myslim si ze predpoklad, ze vsichni obyvatele mesta budou hazet vsechny odpadky do kosu a vsechny exkrementy po psovi seberou je proste chybnej predpoklad a neni to tak snad v zadnym meste na svete... a az jednou nekde bude, tak metari prijdou o praci
    svet neni cernobilej, proste ani jeden z extremu - srani na ulici a vysypavani odpadku z okna vs. absolutne poradkumilovne obyvatelstvo - neexistuje, vsechno je nekde mezi, kazdy mesto na svete bude vzdycky generovat poulicni odpadky a ano, tam kde se uklizi min, nez je pro dany mesto potreba, tam bude vetsi bordel...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Reseni je v zasade jednoduche a dostupne kazdemu, ale vyzaduje neco vic, nez bedovani na internetu.
    Ja to praktikuju tak, ze kdyz vidim nekoho, jak se chysta nesebrat psi hovno, nabidnu mu svuj pytlik a poslu ho to sebrat. Dotycny se zastydi a soupe nohama.
    Mam psa, co chodi skoro porad se mnou a jistou mirou nadsazky bych se radsi nechal zneuzit v pikarsky varne nez delal, ze nevidim, ze se muj pes vysral a ja to nechal lezet na chodniku nebo trave.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: ale vzdyt to dela... ale mesto nema ty psy a lidi, co se chovaj jak kokoti, ale uklizi po nich... ale neumim si predstavit, jak by nejaka sila zvladla to uklidit to, co se tu deje posledni roky... btw za psa platis poplatek, za sebe dane... za vyvoz odpadu platis jak soukrome za svuj, tak v danich za kose... ale ze nekdo musi ohnout zada a do toho kose si ten svuj (!) bordel dat, to uz je prece jeho zodpovednost, nikoho jinyho... a je uplne jedno, jestli je to hovno, vajgl nebo papir od svaciny... jeste prihod argument, ze uz jsi ale parkrat videl i plnej kos a koncim :D, muzem zacit srat na ulici a sypat odpadky z okna vsichni, jak to bude krasnejsi ctvrt...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: no to je tak, ze to mesto je jak ten muj metabolismus, funguje hezky, ale jako vedlejsi produkt z toho neco osklivyho pada a to je proste fakt, se kterym se musim vyporadat... a spis nez se snazit zaridit, aby toho padalo min, coz muze mit vliv na samotnej chod, si proste poridim vic toaletaku/vetsi lopaticku/whatever...
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: no, ted ale nerozumim, co je teda spatne... kdyz seru, tak seru ne? kdo jinej za to muze, nez ja, pripadne clovek, co je za mne v my nesvepravnosti zodpovednej? a do toho tu jeste jsou instituce, co to uklidej, kdyz se vyseru spatne, ale to se mi snad nema stavat pravidelne, ale treba omylem, ci vyjimecne? pak by treba ty prachy usetreny za hovno, byly taky doopravdy k necemu dobry ;-)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: mestska cast mi ho kupuje za moje penize, co ji na to davam ;-)
    a prijde mi ze tohle je akorat ukazovani prstem "muzou za to oni!" misto hledani reseni... z praxe muzu rict, ze "nejde" neexistuje.. kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: no... a hajzlpapir si kupujes sam, nebo fasujes od mestsky casti :-)? v zime se uklizi, kdyz to jde... to je konec pribehu... kdo muze vencit cokla, muze po nem sebrat hovno. kdyz nasnezi, tak muze taky. ale ty motorky s vysavacema po chodniku jezdit nemuzou. proto je tu na jare o to vic hoven, o nicem jinem to neni... mne fascinovalo, kolik toho seberou... aby tu bylo cisto, musela by kolem kazdyho bloku jezdit nonstop jedna :-/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    problem s nedostatkem toaletniho papiru taky bude clovek resit nakupem vetsiho mnozstvi, nez tim, ze proste bude min jist :-)
    priciny, o kterych se tu bavime, stejne nikdy uplne vymytit nepujde.. a konec koncu pres jaro-leto-podzim to imho neni tak zly, ale neuklizet psi produkty v zime je imbecilita, protoze ve chvili kdy roztaje snih, tak se cela praha bavi jen o tom kolik je vsude hoven
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    CYBERKOTLIK: ano, protoze byly prihodne podminky, tak to objednali, zaplatili a vyjel a denne tu uklizi - ale to mluvim jen o tom special vysavaci hoven. uz to, ze jsou schopni neco mimoradne resit, mi prijde jako dost pozitivni, s tim jsem se jinde moc nesetkala "neni to v rozpoctu, paninko..."
    ale nekdo ten bordel porad dela, ze...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam