• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  TORInyx :: novinky v systemu
  NYX
  NYX --- ---
  Ještě trochu jsem poladil to mobilní zobrazení. V menu jsou jen nejdůležitější položky, hlavička je skrytá a oboje je rozbalovací. Pár méně důležitých položek je skrytých úplně a přibylo tlačítko skákající na první nepřečtený příspěvek. Snad to zredukuje scrollování.
  NYX
  NYX --- ---
  Nyx by se teď měl chovat o něco lépe na mobilech - řídí se skutečným rozlišením zařízení, tj. není třeba neustále zoomovat. Určitě se tam ještě najdou nějaké chyby, tak případně hlásit.

  Pár drobností ještě není doladěných, ale potřebuji nasadit opravy nějakých bugů, tak to dodělám později spolu s možností to vypnout pro případy že by to někde blblo. Jinak bych ocenil nějaký report jak to vypadá na Windows Phone. Testoval jsem to jen na iPhonu a BB10 emulatoru a předpokládám, že Android bude vypadat stejně, ale kdyby tam přece jenom byl nějaký problém, dejte vědět.
  NYX
  NYX --- ---
  Nechal jsem se ukecat a v prémiovce jsem na zkoušku zavedl ten oboustranný ignore.

  Funguje to jako kdyby si oba nastavili ignore na poštu i diskuze navzájem (tj. vidí se stále tam, kde mají právo mazat) a není možné ho zrušit dřív než za týden.

  Kdyby to vedlo k nějakým problémům, půjde zas pryč.
  NYX
  NYX --- ---
  Tak zas pár drobností.

  Předělaná volba kategorií na lastu - jde te jednoduše filtrovat jednorázově konkrétní kategorie a zůstal zachovaný ten trvalý filtr.

  V událostech teď nejsou pozvánky napevno spjaté s filtrem podle lokace/typu, ale dá se zvolit, že je člověk chce dostávat odkudkoliv (default), odnikud nebo respektovat filtr (jak to bylo doteď) - nastavit se to dá v https://www.nyx.cz/index.php?l=user;l2=2;section=location
  Pokud je člověk na událost přihlášený nebo ho zajímá, sbalí se informace o události - aby byly víc na ráně komentáře a člověk k nim nemusel scrollovat.

  V tržišti jsou teď zpět statistiky - nově je tam údaj kolikrát se inzerát vypsal v seznamu, naopak už to nerozlišuje zalogované/nezalogované u rozkliknutí.

  Pak jsem opravil co dělá enter v poli pro počet příspěvků. A když člověk v poště napíše do políčka pro adresáta čárku a tedy píše víc lidem naráz, roztáhne se políčko na širší.
  NYX
  NYX --- ---
  A další drobnost...v komentářích u událostí by již mely fungovat palečky. Funguje to prakticky stejně jako v diskuzích (včetně volitelně viditelných negativních hlasů, popupů, zapisuje se to do notifikací apod.).
  NYX
  NYX --- ---
  Tak prvních pár drobností v událostech.

  - Už je možné povolit úpravu události jiným lidem.
  - Upozornění na konání nechodí v daný den ve čtyři ráno, ale dá se nastavit libovolně. Výchozí nastavení je den před začátkem akce.

  A pár drobností, tak pokud jste mi něco hlásili, možná je to již opravené.
  NYX
  NYX --- ---
  A dočkali se i majitelé androidu, v pozdních hodinách včera vyšel Virtualvoidův nyxdroid v nové verzi.

  Vypisovat hlavní novinky asi nemá smysl, jde o kompletní přepis, tj. nový vzhled, některé funkce ještě nejsou dodělané.
  Vypíchnout se musí asi jen nativní notifikace (a s tím spojená o 60% nižší spotřeba oproti předchozí verzi).

  Ke stažení zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.virtualvoid.nyxdroid.v2

  Tahle verze potřebuje android 4.x, starší verze však zůstává stále k dispozici https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.virtualvoid.nyxdroid

  Diskuze k aplikaci je zde [ nyxdroid - nativní klient nyx.cz pro Android ] - tak pokud se vám nový nyxdroid líbí, běžte mu ho pochválit, určitě to ocení :)

  NYX
  NYX --- ---
  Tak a hrdinou dnesniho dne je Kaplik


  Právě do AppStoru probublala schvalovacím procesem nová verze jeho iNyxu
  https://itunes.apple.com/cz/app/inyx/id487605174?mt=8

  Hlavní novinky jsou:
  nové postranní menu
  nativní push notifikace
  podpora přihlášení přes tokeny, tj. aplikace nyní neuchovává heslo a je možné se z ní odhlásit přímo na webu např. v případě odcizení telefonu
  automatická načítání nových příspěvků při scrollování
  přihlašování na události
  dlouho vyžadovaná podpora iPadu
  a hromady drobností

  // a má pár bugů o kterých se ví, hlavně co se týče objevování a mizení badge s počtem nových zpráv, ale přišlo se na ně až po odeslání ke schválení  ----------

  Při té příležitosti pár dalších novinek. Když už jsem dělal ten push, rovnou jsem tím začal posílat i upozornění na odpovědi v diskuzích a proto jsem tuhle funkcionalitu přesunul z prémiové verze do normální i na webu. Také se sjednotilo vyřazování lidí ze statistik v nesledovaných klubech na 360 dnů (předtím bylo 14 a 360 v prémiové verzi).
  NYX
  NYX --- ---
  A další drobnost v tržišti. Ty dodatečné parametry (jako velikost u oblečení, typ práce apod.) jsou nyní vidět rovnou ve výpisu inzerátů, není nutné je jednotlivě rozklikávat, což asi hlavně u toho oblečení dost pomůže. Ukazuje se to jen u nových / znovuuložených inzerátů.
  NYX
  NYX --- ---
  Tak dalších pár změn v tržišti.

  Je možné vybrat víc než jeden dodatečný parametr pro filtrování (tj. například je možné filtrovat současně velikost S a M apod.) a je možné tenhle filtr nastavit jako uložené hledání - tj. například si člověk může uložit hledání "oblečení / dámské / velikost S a M", nezadat žádný hledaný text a používat to jako zkratku aby to nemusel vždy klikat nanovo.
  A nově se tyhle parametry (velikosti, typ práce apod) berou v potaz při upozorńování na nové inzeráty do pošty - jediné omezení te je, že pro upozorňování musí být zvolený nějaký hledaný text.

  Boční panel zůstává vidět při scrollování pokud se vejde celý na obrazovku (nejen v tržišti).
  NYX
  NYX --- ---
  Ptal jsem se teď lidí aktivně používajících tržiště jestli je nenapadá něco, co by se dalo na tržišti zlepšit a sešla se mi spousta zajímavých nápadů (čímž děkuji všem co mi napsali), tak teď je budu postupně zapracovávat. První změny jsem nasadil před chvílí, konkrétně jde o:

  nová sekce pro správu vlastních inzerátů
  - snad to bude o něco přehlednější než když to byl v podstatě jen filtr na inzeráty uživatele v běžném zobrazení
  - jsou lépe rozlišeny staré a prodané/zamluvené a je již možné aktualizovat jen vybrané inzeráty a ne jen vše najednou
  - je tam rovnou vidět počet komentářů, vaše poznámka pokud tam nějaká je apod.

  počet inzerátů ve výpisu se zvýšil na 50 (z 20)
  v oblečení jsem založil vlastní kategorii na obuv a doplňky - pro obě pohlaví společnou, tady to asi nebude problém :) zatímco u oblečení je volič na velikost, u bot jsem ho nedělal - je jich moc a jsou dvojciferné, tj. je možné je hledat jako text

  u inzerátu se ukazuje pět posledních inzerátů daného uživatele + odkaz na ostatní

  a pár oprav věcí, na které jsem během toho narazil, hlavně u zadávání inzerátu

  Budu se tomu teď ještě nějakou dobu věnovat, tak pokud někoho k tržišti ještě neco napadne, napište mi. Díky
  NYX
  NYX --- ---
  Tak jedeme na novém serveru. Zatím se zdá, že vše proběhlo bez větších komplikací. Případné problémy mi hlašte do pošty nebo v připomínkách. Díky
  NYX
  NYX --- ---
  V utery dopoledne (nejak po desate) budu menit server za novy, tak pocitejte s vypadkem.
  NYX
  NYX --- ---
  Omlouvam se za tu pomalost v posledni dobe, je tam ted par problemu. Od zitrka by to snad melo byt o neco lepsi. A je objednany novy server, kterym se to pak doufejme vyresi dlouhodobe.
  NYX
  NYX --- ---
  Většina si zřejmě již všimla vizualizace témat na https://www.nyx.cz/index.php?l=gexf - tak jen doplním pár informací, na které se lidé opakovaně ptají.

  Vazby a z nich spocitana pozice se pocita velmi podobne jako zalozka spriznene v klubech, tj. pocet spolecnych sledujicich s velkym durazem na zarazeni diskuze do stejne kategorie v bookmarcich. Kluby jsou následně rozmístěny tak, aby ty sledované stejnými lidmi byly pokud možno blízko sebe. Barva značí kategorii, velikost počet sledujících lidí, tj. to také odpoví na otázku, jaké jsou nejsledovanější diskuze na nyxu.

  Teď jsem tam přidal možnost zobrazit sledované diskuze + primitivní vyhledávání, tak snad to pomůže v rychlejší orientaci. A ne, nemá to mít žádný rozumný účel, je to čistě pro pobavení :)
  NYX
  NYX --- ---
  Tak nový způsob uploadu souborů je nasazený i v klubech.
  NYX
  NYX --- ---
  Právě jsem nasadil nový způsob uploadu souborů v poště. Mělo by to umožnit přikládat víc souborů najednou k jedné zprávě, přežije to náhled a člověk může nahrávat během psaní. Prosím důkladně otestovat, pak podobně přepracuji i upload v diskuzích.
  NYX
  NYX --- ---
  Tak tu máme další sadu změn. V podstatě se jedná hlavně o drobné opravy a kosmetické změny, ale je jich spousta najednou. Nejviditelnější jsou asi předělané ovládací prvky, nahrazení barevných obrázkových ikonek novými textovými skinovatelnými (a doladění jejich úplného vypínání).
  Spolu s tím je spojený nový způsob tvorby skinů. Ten by měl zajistit mnohem lepší odolnost takto vytvořených skinů proti jakýmkoliv dalším změnám, které budu provádět. Momentálně je podporována hlavně změna barev (+ pár dalších drobností) a zbytek se musí dělat po staru, ale toho by ve většině skinů nemělo být moc (obzvlášť po vylepšení vypínání ikonek a zařazení postranního menu přímo do nastavení na nyxu, což byly dvě věci, které hodně skinů dělalo nad rámec barevných změn).
  Několik stávajících skinů bylo přepsáno na nový systém a zařazeno mezi systémové (aether, greymatter, pigcore), forest a dark zůstávají. Pokud mi lidé dodají další skiny napsané tímhle způsobem, zařadím je do nabídky také.
  Protože se toho změnilo tolik, zresetoval jsem preventivně všem nastavení skinu.

  A jako vždy...kdyby se někde něco rozbilo, hlásit v připomínkách. Díky
  NYX
  NYX --- ---
  Predelal jsem trochu horni formular v klubech.

  Ted by se tam mel vejit delsi kus zahlavi, je snad logicky rozdelene ovladani na veci tykajici se existujicich prispevku a psani noveho a usetri to hromadu vertikalniho mista. Projevi se to hlavne na sirsich monitorech, kde se zahlavi hodi vedle formulare, u nizsich rozliseni se to sklada pod sebe jako doted.

  Pripadne problemy hlaste v pripominkach, urcite se to bude jeste dopilovavat. Pak se casem predela podobne i posta apod, at je to jednotne.
  NYX
  NYX --- ---
  Uz podruhe se stalo, ze poskytovatel premium sms prestal platit (tentokrat mi tam visi platby za poslednich pet mesicu), takze jsem zatim vypnul moznost platit premiovku smskama. Nevim, jestli ma vlastne smysl ji zprovoznovat nekde jinde, moc lidi to v posledni dobe nepouzivalo. Kdyztak mi prosim dejte vedet, pokud nemuzete pouzit jiny zpusob platby, at mam prehled o zajmu. Diky
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam