• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDBanky, bankovnictví, bankovní operace
    MUNIN
    MUNIN --- ---
    HARIBOKACHNA: V hrubých rysech ano. Ovšem těch 50 dní běží od prvního dne měsíčního zúčtovacího období. Pro platby na jeho konci to mohou (včetně rezervy na převod) být jen cca dva týdny.
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    je to tak, ze vam daji nejakou kartu kde je treba 10 tisic a vy s tim platite a mate 50 dni na to tam tech 10 tistic vzdy vyrovnat ...? chapu to spravne, ze?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    HARIBOKACHNA: ano pozitivní.
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    HARIBOKACHNA: imho to není špatná volba, ovšem pouze za předpokladu, že samozřejmě budeš vždy splácet kompletně vše v bezúročném období. může být obzvláště výhodná pro ty, kdo ví, že budou hodně nakupovat v místech, kde je větší, než ona 1% sleva. na druhou stranu je v těchto případech vhodné si uvědomit, že místo vrácení 5% z hodnoty nákupu v kamenném obchodě XY můžeš nakoupit na netu o 15% levněji, takže těch 5% nemá valný smysl.

    já osobně kreditku točím v bezúročném období a zároveň ji mám jako "náhradu kontokorentu" pro případnou krizovou situaci (už několikrát jsem byl docela rád, že ji mám - ne že bych byl bez peněz, ale bez kreditky bych byl v nekomfortní situaci, takhle jsem ji vytáhl a nic dalšího neřešil).
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    http://www.beneplus.cz/
    mate s tim nekdo zkusenost?
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    http://www.mesec.cz/clanky/kam-aktualne-ulozit-rychle-penize/
    Kompletní a pečlivý aktuální seznam spořících účtů.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    FALLENANGEL: no dulezity je, ze se ti nekam generuji ;)
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    STARDAY: No to je možný, ale tam je mi to vcelku k ničemu. To už si tam rovnou všimnu, že jsem v mínusu, žejo? :)
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    FALLENANGEL: a negeneruji se ti na nejake misto v internetovem bankovnictvi?
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    NOSPAM: To byla pevná linka?
    NOSPAM
    NOSPAM --- ---
    PS: Ale pokud jde konkretne o SOLUS tak muzu jen poznamenat ze jeho pracovnici jsou dost vstricni a ochotni, narozdil od pracovniku telefonicy se kterou jsem mel tento problem..
    NOSPAM
    NOSPAM --- ---
    FALLENANGEL: Hmm.. mno chces-li to takhle brat, tak SOLUS ci dalsi takove registry by teoreticky nemeli udaje o tobe poskytovat 3. strane - tj. dotazujicimu se, protoze nikdy od tebe nedostal souhlas se zpracovanim tvych osob. udaju :-)
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    NOSPAM: Ze Solusu by tě měli odmazat ve chvíli, kdy práskajícímu subjektu zrušíš souhlas se zpracováním osobních údajů. Ale nemám to ověřený :)

    Já to prostě doplatím a pošlu je do háje, ale neskutečně mě sere ta arogance. Když ti chtějí vnutit "výhodnější" program, tak si míněj plíce strhat, ale když nastane nějakej problém, tak ticho po pěšině. Fakt kdyby poslali debilní esemesku, kterou zabudujou do systému a v tom objemu, co zpracovávají ji budou mít skoro zadarmo.

    STARDAY: Teď jsem prošel obě oficiální e-mailový adresy a nic. Do pošty mi taky nic od RB nepřišlo. Můžu si na nich schladit žáhu? :)
    NOSPAM
    NOSPAM --- ---
    FALLENANGEL: no co, ja jsem nejaky rok zpatky resil problem ze jsem se dostal do databaze SOLUS kvuli tomu ze jsem nedostal vedet o dluhu ve vysi 319CZK :-) (nastesti po dlouhych peripetiích jsem dosahl vymazani-i diky kontaktu od clovicka na nyxu :-) )

    Takze to ze ti zrusili kontokorent bych neresil.. spise bych resil aby te nezapsali do nektere z databazi "neduveryhodnych"..
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    FALLENANGEL: od 1.11. ti musi banka poskytovat mesicni vypisy
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    STARDAY: Výpisy mi chodí jednou za půl roky na mejl.

    Problém je v tom, že tam teď dlužím 40k, takže mi ho asi nezřídí :)
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    FALLENANGEL: mesicni vypisi ti nekam chodit musi

    FALLENANGEL: ja mozna moc nechapu, v cem je problem. si ho zrid znovu ne?
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    STARDAY: Ne, výpisy mi nechodí. Do debetu jsem se dostal 30.11. ve 23:59 (standardní odečtení poplatků, kde jsem neměl na účtě dost peněz) a kontokorent mi zrušili zřejmě dneska ráno.

    BUNDA: Zřejmě nebylo, ale tohle je standardní chování? To si fakt necháváme dvacet let dělat na hlavu? Já vím, že jako fyzická osoba neznamenám pro banku velký peníze, ale po třech letech, co u nich mám účet, kontokorent a dost vysokej úvěr bych čekal, že se někdo ozve, když něco nezafunguje. To je podle mě základní slušnost. Já svejm obchodním partnerům přece taky nemůžu napálit pokuty a dát je k soudu, když mi nezaplatí fakturu v den splatnosti.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    FALLENANGEL: a ono to bylo někdy jinak?
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    FALLENANGEL: pokud se ti to stalo ted, tak je malo pravdepodobne, ze by te nikdo neinformoval. minimalne mas k dispozici mesicni vypis. leda byses do debetu dostal 1. a kontokorent by ti zrusili 31.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam