• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDBanky, bankovnictví, bankovní operace
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    NAVARA: :D no to ne (27). tak se jim zajdu poptat
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    kolik ti je? jestli nezačali platit důchod :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    TRAMIN: Google a peníze.cz nejsou spolehlivé (bez kritického uvažování); povšimneš si, že ten účet tam ve skutečnosti NENÍ uveden, respektive byl zveřejněn zřejmě omylem se všemi účty holdingu pár dní na začátku celého zveřejňování účtů a brzo stažen. ČS - PS =
    http://www.ceskapenzijni.cz
    Zkontroluj si smlouvy (nebo co jim posíláš, případně zaměstnavatel apod.).
    NELDE
    NELDE --- ---
    TRAMIN: Teoreticky by to mohla být nějaká výplata dividend nebo něčeho podobného, kdy si plátce půjčuje peníze. ČS Factoring by ti měl poslat nějakou kvitanci - jinak bys měla ty peníze vrátit jako obohacení. Bacha na to.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    NELDE: to je prave ono. s nikym zadnou smlouvu nemam a sice dva lidi mi dluzi, ale to je ciste mezi nama.
    NELDE
    NELDE --- ---
    TRAMIN: Nedluží ti někdo nějaké peníze?
    Factoring je prodej pohledávek - takový leasing naopak. Dodáš a máš dostat zaplaceno za dva měsíce. Na základě odsouhlasené faktury zákazníkem, ti factoring vyplatí peníze hned (minus svoji provizi) a inkasuje peníze od tvého zákazníka. Jenže aby ti factoring platil, tak bys musela mít s ním smlouvu. Leda by to byla nějaká vratka (platilas někomu něco skrze factoring a on ti vrací peníze). Nemůže to být nějaká provize? Není to třeba nějaká platba za státní obligace? Když tam se jich zeptej za to co je.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    Ahoj. mam otazku. už třikrát mi na účet přišlo 200,- od
    Název odesílatele ČS - PS VÝPLATNÍ ÚČET
    Účet odesílatele 000019-7575240277/0100

    našla jsem, že podle čísla účtu se jedná o http://www.factoringcs.cz/cs/ ale netuším kde jsem k tomu přišla. Peníze ani nechodí ve stejný nebo podobný den, jednou za měsíc. Podle výpisu to začalo v únoru. Moc ten účet nesleduju, tak mi pohyb 200,- nebyl nápadný. o co by mohlo jít?
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    ZBYNEK: tohle uz se jim jednou povedlo kdysi...
    [ MRTVY_KENNY @ Banky, bankovnictví, bankovní operace ]
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Tak mě teď doopravdy "potěšilo" Zuno - včera neproběhly plánované platby. Myslím, že je na čase opustit další low cost...
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    tak už sem našel, co sem hledal, třeba to pro někoho taky k něčemu bude
    ECB: Migration key facts
    https://www.ecb.europa.eu/paym/retpaym/paymint/migration/html/index.en.html
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    Je tu nějaký znalec přes SEPA platby?
    Budou mít/mají firmy nějakou povinnost SEPA platby používat v rámci platebního styku, případně odkdy?
    Platí pouze v rámci eurozóny nebo celé EU?
    Jedná se o platby z eurového účtu nebo pro platby v eurech (třeba z českého účtu)

    nastavujeme bankovní interface pro jednoho klienta, co má banky rozdrobené všude možně po světě a potžřebuji jim i sobě nadefinovat, kde jim vlastně SEPA platby musíme rozchodit.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ADAMM: no uz to trva teda dyl, asi to bude mesic, to je opruz
    MITSU
    MITSU --- ---
    KAPLIK: oficiálně dnes už i novinářům
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GE Money Bank je na prodej, k mání bude za desítky miliard - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...mika_jj#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    MEDWYN: pošli mi přes SZ tvůj email, pošlu ti doporučení.

    Jen upozorňuji, že Zuno nemá nic moc kurzy, takže se na výběry hodí jen u velmi malých částek.

    Zmíněná Equa taky nic moc - ta navíc má velmi rozkolísaný spread. Před necelými dvěma lety účtovala k výběrům "bulharskou konstanru", kdy je zúčtovávala valutovým kurzem (který ovšem nikde nebyl uveden), pak zase asi před rokem v létě spread velmi snížila, aby podpořila svoji marketingovou kampaň na levné výběry a platby v zahraničí, aby ho pak zase prudce zvýšila. Ve výsledku člověk nikdy neví, jakým kurzem mu výběr bude zaúčtován. U extrémně malých částek asi vyjde výhodněji to Zuno (pořád lepší vybírat zdarma, než za 9 Kč), za úvahu stojí i Unicredit (tady je výběr v zahraničí rovněž zdarma a podmínky pro bezplatné vedení jsou jednodušší, než u Zuno a jejich PLUS účtu, zatímco u Zuno je nutné platit kartou (tuším 3000 měsíčně), u Unicredit stačí splnit podmínku obratu na účtu). Všechny tři banky mají ale poměrně nevýhodné kurzy. Zdarma výběry v zahraničí má i mBank, pokud vybíráš ekvivalent nad 2,5 tisíce, ale ta má extrémně špatné kurzy, pravděpodobně nejhorší ze všech bank u nás

    Pokud půjde o vyšší částky, asi bych spíše doporučil zařídit si kreditku Cetelem a aktivovat si bonus "výběry v zahraničí zdarma". Výběry i platby budou zúčtovány kurzem karetní asociace, což je velmi blízko středu (cca 0,3 - 0,5 % od středu, proti 2-3 %, co mají normálně banky).

    Pro pochopení rozdílů mezi kurzy mezi bankami, doporučuji články na Měšci, např. tento: http://www.mesec.cz/clanky/velky-reality-test-kurzu-platebnich-karet-2014/
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    MEDWYN: ja jsem na to pouzila ucet u equy, ktera ma 9 kc za vyber z ATM kdekoliv po svete
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    Planuju zakladat Zuno kvuli vyberum z bankomatu v zahranici.
    Nechcete nekdo 300Kc za referenci, kdo ten ucet uz pouzivate? Meli bychom je dostat oba...

    myFriends | ZUNO
    http://www.zuno.cz/myfriends/

    Nicmene - nechci si otevirat "UCET" ale "UCET PLUS" ... Tak nevim, jestli to dle podminek plati. Mate zkusenosti?

    Pripadne - mate jine/lepsi napady, jak dostat penize s sebou do Indonesie, aniz bych vezl stodolarove bankovky? :)
    GOR
    GOR --- ---
    CMLKA: Tak ted uz mi to jde taky.... tak snad uz to pujde.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    GOR: rano to slo...a ted taky
    GOR
    GOR --- ---
    Jde se vám teď přihlásit do Zuno bankingu?
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    CMLKA: v naprosté většině případů je blokace 14 dní.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    CMLKA: čistě teoreticky to může zrušit ten obchodník, ale obvykle to neumí a neřeší.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    a da se s tim neco udelat? jako nejak to popohnat?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    CMLKA: a i po vypršení blokace si tuším do 6 měsíců mohou strhnout.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CMLKA: typicky do dvou týdnu, ale klidně i dva měsíce...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    jak dlouho tak obvykle trva blokace na kreditce? pucovali jsme si kola z takovejch tech mestckejch stojanu a bylo to na kreditku, nicmene uz je to 10 dni a porad tam mam ty penize zablokovane....respektive strhli si uz vsechno za pujcovne, tohle byl asi jen nejaky deposit, tzn. uz vi, ze jsme je vratili v poradku, atd. ale stale to jeste neuvolnili
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    PATRIKCHRZ: malá oprava. K Zuno je sice karta zdarma, ale platí se za výběry z bankomatu, takže je vlastně na nic, tak možná na platby v obchodech.
    Výhodou účtů Zuno jsou příchozí zahraniční platby zdarma.
    Ale jak jsem psal, vzhledem k prodeji je to celkem jedno, ze očekávat, že nový majitel bude dělat úpravy v ceníku
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    PATRIKCHRZ: děkuju moc...
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    BEBERA: ještě přidám Zuno (bez karty) a Wüstenrot (ten ani kartu neumí). Pokud budou platby odcházet pouze na 3 různé účty, tak ještě ING (to má výhodu, že je možné ovládat i přes telefon, volá se na bezplatnou linku 800..., takže v případě poruchy PC je to zajímavá alternativa).

    Jen Zuno je před prodejem (co se bude dít pak, kdo ví) a u Equa odhaduji, že do 2 let to prodají, zavřou nebo radikálně změní podmínky (aktuální sazebník je dle mého názoru dlouhodobě neudržitelný, banka je od založení trvale ve vysoké ztrátě), mBank, zdá se, moc neví kudy kam (viz každý rok významné změny v ceníku).

    Ve výsledku bych tak vybíral asi z FIO a Air Bank. Obě banky mají dlouhodobě stabilní sazebník a vypadají že mají určitou vizi do budoucna.
    Pro tvůj způsob použití bude vhodnější asi Air Bank, protože na spořicím účtu má slušný úrok - 1,1 %. Není to nejvíc, co jde dosáhnout, ale slušné. Peníze můžeš posílat ven rovnou z toho spořáku. Také, až třeba natankuješ benzín a zjistíš, že mají poruchu a neberou karty, můžeš Air Bank využít k výběru peněz všude, kde mají terminál Sazky - http://www.mesec.cz/...y/kombinace-air-bank-a-sazky-umozni-zasilani-drobne-hotovosti-v-realnem-case/, což je většina benzínek.

    Co se IB týče, vyhovuje mi více FIO, je takové jednodušší a přehlednější a je tam víc různých možností nastavení.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    AILAS: nene, jen zadám platby přes počítač...ale díky..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam