• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    Brňáci, u Havelkové mají líčka za 179,- a 139,-Kč. Ty levnější asi budou mražený, nestihla jsem to zjišťovat...
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    KEMENTARI: davam jeste kys.vokurky, sus.rajcata, estragon, chilli kdyz chces pikantni...
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    GEGI: celerová remuláda: celer na jemné nudličky, majonéza, citron, sůl, pepř :)
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    ZUZKAOU: čočkovo- celerový salát s oříšky sounds interesting. Vyzkouším. Díky za tip :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    GUDRUN: Tak paráda! To už se pak nedá zkazit, budeš za kuchařskou hvězdu:-)
    KORAL
    KORAL --- ---
    Zvažuji udělat nakládané maso.
    Nikdy jsem to nedělal, ale říkal jsem si, že když je to léto, tak je na to ideální čas :-D

    Nějaká rada na maso a nálev s marinádou ?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    EDERA: ulovila jsem tam rano licka za uvedenou cenu, spokojenost, dik :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GUDRUN: krk, celkem snadno k sehnání a není moc drahej
    EDERA
    EDERA --- ---
    GUDRUN: Vinohrady zkus spíš ráno - když půjdeš od Flory směrem na Jiřák, tak první řeznictví vlevo je mívá pravidelně (pravda celkem draho - 199 Kč/kg). Ale odpoledne už spíš ne.

    Takhle pomalu tažený se mi povedlo i hovězí hrudí, ale na líčka to prostě nemá.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: Když dojedeš na Kubáňské náměstí, tak hned u zastávky směrem z města je řeznictví kde mívají líčka a občas i oháňky, které jsou dušené taky famozní. Případně chtěj příčný řez kližkou - tedy i s kostí, ale to tady nemívají.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    GUDRUN: Loupanou plec, reznictvi na Vrsovickym namesti.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    AIJA: jo ty bych chtela, ale necekam, ze vejdu do masny a budou je mit. Vinohrady, ve stredu odpoledne - kam jit?
    AIJA
    AIJA --- ---
    GUDRUN:
    Líčka.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    jaky hovezi maso se hodi delat dlouho tazeny na vine? spis nejakej rez co dostanu bez objednani... vim, ze klizku - prijde mi obyc, a kvetovou spicku, ale kde to sezenu... melo by to bejt se stouchackama a pecenejma zampionama, to kombo se mi libi. a jeste premyslim o nejakem predkrmu - v nouzi hodim olivy, syr, susena rajcata, ale kdybyste meli dobrej napad, jdu do toho.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DOOMBRINGER: pšššššt :)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    HUGGI: Nevim, ale myslim, ze ulezeni gulase na druhej den v hospode neni moc v souladem s predpisy.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    DOOMBRINGER: Taky bych videl obrovskej podíl v tom ze toho delaj nejen hodne, ale casto i na dalsi den takze se to stihne ulezet..
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    jo, jasne. ja o tom nepochybuju. ze to je i timdle. jen se snazim rict, ze vec z hospody ma cenu zkouset nepodobobvat a taky ze to neni vubec lehky :-) ze to proste neni jak burgr z mekace. ze to muze byt neskutecne dobry.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    RUTHLESS: Myslim, ze gulas v hospode je tak dobrej, protoze ho proste delaj 20 litru a ne 1 jako lidi doma a ne kvuli tomu, ze by do toho prali nejakou chemii. Ted jsem byl na jednom madarskym vecirku ve volne prirode a delali ten jejich gulas, takze polivku. A bylo to super proto, ze toho byla spousta v kotli, kde to tahli 5 hodin (dokonce i bez vyvaru, kterej tomu normalne doda ten novej rozmer) a naprosto bomba.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    RUTHLESS: taky celkem souhlas. Jedl jsem jak výborné guláše bez dochucovadel, tak naprosto luxusní, které ovšem kuchař podlíval klidně vývarem z masoxu, atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam