• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SNELA
    SNELA --- ---
    JESSE_MORENO: jo to by asi šlo, díky :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    SNELA: Tak bych sel asi do ruzickove kapusty ocistene rozpulene a zarestovane na tuku z té kachny
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: doporucuju, ozkouseno )
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    SNELA: Třeba coleslaw?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SNELA: chápu, není to příloha z nejtypičtějších a plno lidí ho nemusí
    SNELA
    SNELA --- ---
    SPLIFFBOY: no ráda bych se vyhnula celkově i mouce

    BALAENA: sice jsem ho nikdy nezkoušela, ale asi by neprošel
    SNELA
    SNELA --- ---
    WITTGENSTEIN: jako stačil, ale nevím co by se k ní hodilo za salát
    SNELA
    SNELA --- ---
    JESSE_MORENO: nemám v plánu zatím nic.. Ráda bych jí upekla, ale chci se vyhnout knedlíkům. Dělávám ke kachně salát z kys. zelí, jablka a křenu a ten nám k ní chutná nejvíc, ale k tomu se jiná příloha už nehodí.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SNELA: já k pečené kachně oblibuju šoulet.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    SNELA: Musí to být nutně příloha? Češi se tím nechají hrozně tyranizovat. Nestačil by třeba salát?
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    SNELA: lokše.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    SNELA: A co k ni jeste planujes za omacku? Nebo zeli?
    SNELA
    SNELA --- ---
    Prosím poraďte jakou přílohu k pečené kachně? (kromě knedlíků)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JESSE_MORENO: ja to mam podobne a jeste k tomu na foceni vetsinou kaslu, protoze uz mam chut jist, kdyz se s tim delam :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    POHODAVOLE: Zkusím ale uprimne většinu fotek jídla vždy smazu... Nevím proč ale hrozne moc mi nejdou :/
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JESSE_MORENO: nahod foto pak :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    Jo a rada pro neznalé: Guláš jsem presolil tak jsem do něj proste nakrajel jednu bulvu turinu a uz je to zas akorát ;) turin z tohobpak vylovim a bude z něj super příloha... Třeba k tomu kureti :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    A protože me zas popadla nocni kulinarska manie tak jsem si tu prave založil gulasek a teď jsem jeste naložil cely kuře dle receptu od Ruhlmana do solneho nalevu = 4 litry vody, hrnek soli, půl hrnku cukru, nove koreni, pepr, bobkovy list, mrkev, cibule, česnek... Za 6 hodin to vytahnu z nalevu a necham jeste do pozdního odpoledne odlezet v lednici a pak upecu ;)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    ZUZKAOU: Jj mam tu jeho knihu charcuterie a jsem z ni nadšen ;) uz jsem zkoušel kachni prsut a teď se mi susi veprova licka... Tak za týden cca plánuju si rozjet guanciale a pancettu ;)
    DIVER: Myslím ze jde o to ze tam zůstane jeste hodně těch dusitanu proto se to nalozene maso pouziva jen do vareni jako třeba americká slanina. Pokud chceš to maso jist rovnou tak jak píše Zuzka bud to chce jeste vyudit nebo nechát susit
    Pokud nemáš vhodnej prostor na suseni (ideál 8-15 stupňů ale ne víc než 21 a minimálně 60 ale ideálně 70% vlhkost) tak menší kousky jdou i v lednici
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam