• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SNELA
    SNELA --- ---
    Prosím poraďte jakou přílohu k pečené kachně? (kromě knedlíků)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JESSE_MORENO: ja to mam podobne a jeste k tomu na foceni vetsinou kaslu, protoze uz mam chut jist, kdyz se s tim delam :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    POHODAVOLE: Zkusím ale uprimne většinu fotek jídla vždy smazu... Nevím proč ale hrozne moc mi nejdou :/
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JESSE_MORENO: nahod foto pak :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    Jo a rada pro neznalé: Guláš jsem presolil tak jsem do něj proste nakrajel jednu bulvu turinu a uz je to zas akorát ;) turin z tohobpak vylovim a bude z něj super příloha... Třeba k tomu kureti :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    A protože me zas popadla nocni kulinarska manie tak jsem si tu prave založil gulasek a teď jsem jeste naložil cely kuře dle receptu od Ruhlmana do solneho nalevu = 4 litry vody, hrnek soli, půl hrnku cukru, nove koreni, pepr, bobkovy list, mrkev, cibule, česnek... Za 6 hodin to vytahnu z nalevu a necham jeste do pozdního odpoledne odlezet v lednici a pak upecu ;)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    ZUZKAOU: Jj mam tu jeho knihu charcuterie a jsem z ni nadšen ;) uz jsem zkoušel kachni prsut a teď se mi susi veprova licka... Tak za týden cca plánuju si rozjet guanciale a pancettu ;)
    DIVER: Myslím ze jde o to ze tam zůstane jeste hodně těch dusitanu proto se to nalozene maso pouziva jen do vareni jako třeba americká slanina. Pokud chceš to maso jist rovnou tak jak píše Zuzka bud to chce jeste vyudit nebo nechát susit
    Pokud nemáš vhodnej prostor na suseni (ideál 8-15 stupňů ale ne víc než 21 a minimálně 60 ale ideálně 70% vlhkost) tak menší kousky jdou i v lednici
    IKA
    IKA --- ---
    Toto je asi zľahka OT, ale je to zaujímavé. Ľuďom viac chutí šalát, ktorý je naaranžovaný podľa obrazu.

    Predloha a víťaz testu:


    Dvaja porazení:


    Viac: http://www.npr.org/...014/06/25/325189711/kandinsky-on-a-plate-art-inspired-salad-just-tastes-better
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: pokud nakládáš nějaké horší kusy, tak ty se dusí. Pokud naložíš nějaký pěkný sval v celku, tak to pak můžeš nakrájet, ale většinou se naložené věci ještě udí.

    Pastrami | Cuketka
    http://www.cuketka.cz/?p=12634
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: promin, ja to moc nepochopil, ale to soleny hovezi se musi jeste zpracovat (dusit, varit)? ja myslel, ze se to da jist rovnou syrovy. neco jako suseny maso...
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    KORAL: Jsem na mobilu takže se mi blbe posilaj odkazy ale doporucuju pohledat na youtube americké nebo irské recepty na corned beef


    Jinak nevím jestli to tu už někdo zmiňoval ale presto meat market v Karlíně je momentálně moje nejoblíbenější reznictvi, maso už jinde nekupuju
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    WILDENBURY_SQ: Jerome Klapka Jerome ti ukáže, jak se to dá úžasně zkazit... :)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    KORAL: Hele já vůbec nevim, teprve se chystám ten recept vyzkoušet, ale rigorózně dodržet postup u těhle patláma záležitostí se mi už dlouho nepovedlo. Minimálně Guiness sucks, v Marpeku začali točit vonačí černej špeciál...
    KORAL
    KORAL --- ---
    WILDENBURY_SQ: Nikde nezminují, že by se mělo dolévat vodou. To je tam jen to pivo a pokud ano, není ho málo na omáčku ?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    WILDENBURY_SQ: to bude taky dobry :-)
    (varim maso opravdu malo, posledni dobou tak jednou za mesic, tak proto jsem resila... )
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    GUDRUN: Burgoňón na milión způsobů mam celkem v malíku a nikdy se mi ho nepovedlo vyloženě zkazit, ale co mě zaujalo, je tohle:

    Irský guláš z Dublinu podle Dariny Allen | Chutné zakousnutí
    http://alenkyfood.blog.cz/1103/irsky-gulas-z-dublinu-podle-dariny-allen

    Že by další patlanice na milión způsobů, co se blbě kazí a málokdy urazí..? To nom...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: jinak vcera varena varianta tohohle:
    Hovězí na víně - Boeuf Bourguignon | Chutné zakousnutí
    http://alenkyfood.blog.cz/1104/hovezi-na-vine-boeuf-bourguignon

    a chutnalo to dobre uz z hrnce, tak snad to vecer bude jeste lepsi...
    AIJA
    AIJA --- ---
    Brňáci, u Havelkové mají líčka za 179,- a 139,-Kč. Ty levnější asi budou mražený, nestihla jsem to zjišťovat...
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    KEMENTARI: davam jeste kys.vokurky, sus.rajcata, estragon, chilli kdyz chces pikantni...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam