• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WILDENBURY_SQ: jo, steaky a maso z grilu delam stejne, jako pises ty. u veci jako jsou nejaky stew, gulas styl, to proste uz nedohonis tak, jak to muze byt uz od zacatku. proste je to jiny.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ja treba maso solim trochu nerad, steaky mi nejvic chutnaj cerstve posoleny hrubou soli az na taliri... udela to takovou krupavou krusticku. A navic jak solim fakt malo, tak kdyz dosoluju, dosoluju, dosoluju... pak je to najednou moc slany. Titrovat slanost az na zaver mi vyhovuje a neprijde mi, ze by byl rozdil ve vysledne chuti ve srovnani s jidlem prubezne solenym.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    a proto je dulezity solit hned od zacatku, v podstate kazdou ingredienci, novou vrstvu je potreba osolit/peprit. obzvlast u jidel co se vari dlouho je dobry je varit uz v idealni chuti.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Já u Irish stew taky zaznamenal výrazný nárůst kvality po osolení :) Nějak tu sůl furt podceňuju, moc nesolim, furt na to zapomínam a pak vždycky strašně přemejšlim, co tomu chybí... Skoro vždycky je to sůl.

    A druhý level je nechat to uležet. Správně osolená a uleželá masová směs (takřka libovolná) je úplně jiným jídlem, než horká čerstvě uvařená nedoladěná krmě.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Sůl bylo to kouzelné koření :-)
    krásně to rozrazila a má to ted krásnou masovou chut.

    Díky všem, guláš vypadá úžasně a chutná božsky :-D Teď už na něj nemusím ani do hospody :-)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KORAL: no to je důsledek té zkaramelizované cibule. Nejdřív to trochu přisol a pokud to nepomůže, tak chvíli rozvař trochu octa vedle a opatrně to okysel.

    Příště pokud ti teda nasládlý tón vadí podlévej třeba pivem (ale ne moc, aby to nebylo zase hořké a spíš nějakým europivem, než pořádně chmeleným speciálem), nalej trošku octa do hotové cibule a nebo dej do základu té cibule méně.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    sul ?
    KORAL
    KORAL --- ---
    mám dotaz, dělám ten gulášek. mám ho krásně tmavý, cibulka zkaramelizovala. Ale je ted trochu sladší :D
    nápad jak rozrazit tu chut, aby to nebylo tak sladké ?

    Díky
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    SNELA: ja delam ke kachne potazmo pecene drubezi- kruta apod pecene petrzele...na chvili je nalozim do smesi medu, citronu obcas dam.chilli nekdy tymian....zalezi jak delam toho ptaka..a pecu v troube do meka s pridanym vypekem z masa...desna dobrota!! naucili me to anglicani delaji na vanoce:-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    WILDENBURY_SQ: Tak a já si pořídil jehněčí z Robertsona... Jdem na to, report soon!
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    SNELA: Máš-li chuť trochu experimentovat, můžeš zkusit salát ze syrové brokolice, dávala ho sem Zuzkaou. Je skvělý a lehký!
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SNELA: Podložit pečící se maso zeleninou a bramborama a nechat je dělat v té šťávě z nich vytvoří skvostnou potravinu.
    SNELA
    SNELA --- ---
    AIJA: přímo do výpeku z kachny?
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Minuly jsme se o pár vteřin:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    SNELA:
    Naposledy jsem pekla kachnu a k ní pak přihodila nakrájenou zeleninu i brambory do pekáče na poslední půlhodinu a bylo to skvosté!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SNELA: mě jo - s kachním výpekem jsou skvělé. Nebo nejlépe pečené v kachním výpeku.
    SNELA
    SNELA --- ---
    ZUZKAOU: vařený brambory mi právě k ní moc nejdou
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SNELA: klidně brambory. A nebo třeba pečenou kořenovou zeleninu - mrkev, řepu, celer a cibuli.
    SNELA
    SNELA --- ---
    JESSE_MORENO: jo to by asi šlo, díky :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    SNELA: Tak bych sel asi do ruzickove kapusty ocistene rozpulene a zarestovane na tuku z té kachny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam