• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CMLKA: Do lednice leda uvařenou. Namočená ve vodě ti shnije, ve vlhku bez proplachování sice vyklíčí, ale taky zplesniví.

    Usušit naopak jde - slej, propláchni, rozprostři na utěrku.
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    CMLKA: ve vlhku vyklici a pak z ni udelat salat.
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    CMLKA: precedit a do lednice. uvidis, zda vydrzi...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    pls co myslite, dala jsem vcera namocit cocku, ale nestihla jsem ji uvarit a jedu na vikend pryc, myslite, ze v te vode vydrzi v lednici v pohode do nedele? Nebo ji mam radsi uvarit a zpracovat az v nedeli, zpetne ji susit je asi blbost ne?
    A omlouvam se, pokud je dotaz prilis bydlenkovsky, ale nejak to nedokazu rozume posoudit :)
    MIST
    MIST --- ---
    ADD:
    EDERA:
    PEPITO: u nas se nedava slanina, ale pridava se jeste karamelizovana cibule, celerova nat a susene brusinky.
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    EDERA:
    ADD:
    vlašský ořechy, játra (zčásti opečená na kostičky, část rozmixovaná) hodně zelený petrželky, trochu slaninky na malé kostičky, žloutky, mléko, osmahnuté kostičky z rohlíků, namočená houska, pepř, sůl, m.oříšek, tymián, zamíchat sníh...
    EDERA
    EDERA --- ---
    ADD: Já ještě radši tu verzi s játrama.
    ADD
    ADD --- ---
    EDERA: Já vím, že je píšeš, já jen zdůrazňuju, že s nima je nádivka neodolatelná. :-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    ADD: Dyť je píšu - mandle jsou ta proměnlivá složka:-)
    ADD
    ADD --- ---
    EDERA: Mandle, nezapomenout na mandle. Nejlépe z části sekané a z části v celku. Pak člověk skoro ani nepotřebuje brambory. :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Nádivka v mase, no, budiž, ale "nádivka" vedle masa, asi vím, co bude v neděli k obědu. Z toho kuřete k tomu stačí jen něco, co pustí výpek :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    KASUMI: Mně to taky chutná. Taková nádivka, co dává do kuřete moje máma - rohlíky, mlíko, vejce, muškátový oříšek, zelená petrželka... a pak doplnění podle toho, co zrovna je - někdy játra, někdy mandle, někdy slanina. Safra, musím se zas nechat pozvat na oběd:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: Sugo je dobrý, hele naprosto úžasná na zavaření je máslová rajčatová od Hazan.

    Marcella Hazan’s Tomato Sauce - Recipes - The New York Times
    http://www.nytimes.com/recipes/1015178/marcella-hazans-tomato-sauce.html
    Rajská lenivá | Cuketka
    http://www.cuketka.cz/?p=7283
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    rajcata- uz jsem to dlouho nedelala, je to dobry na gril: rajcata vydlabat, cast duziny smichat s hodne drobne nakrajenou mozzarellou a cesnekem a bylinkama typu provensal a nacpat dovnitr (seriznuty vrsek rajcete pak pouzit jako poklicku). Vetsinou to byla oblibena nemasova presnidavka na grilovacce.
    DIVER
    DIVER --- ---
    tak slava - mam plan, co s prebytecnyma rajcatama. udelam z nich omacku sugo a zavarim to.

    tady je recept od emanuela ridiho: http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Sugo-pomodoro , ale trochu mi tam vadi ta mrkev a rapikatej celer. ale je dobry, ze diky nemu vim, ze sugo jde zavarit do sklenic. radsi bych ovsem nejakou surovinove "cistsi" a jednodussi variantu. vybral jsem nejaky tyhle:

    Pravé italské „sugo“ z rajčat – základní recept | Jako rybička
    http://www.jakorybicka.cz/2011/05/31/prave-italske-sugo-z-rajcat-zakladni-recept/

    Rajčatové sugo | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/8763-rajcatove-sugo.html


    a v zime jenom otevru sklenici a budu mit letni rajcata na spagetach :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MACHALIK: ono to možná vzniklo jako způsob nastavení masové směsi, ale proč to tam nedat, když jsou na to strávníci zvyklí a chutná jim to? Jako že to znehodnotí směs? Nebo to není cool? Nebo to není profesionální?
    To je jak s plněnýma paprikama. My do náplně masové u nás dáváme i rýži. A to k tomu pak jíme knedlík. Někdo dává jen maso. Mně to se samotným masem nechutná, ale nejde kategoricky říct, že některá z možností je "ta pravá".
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    tak neco v cem jsou tak dobry, ze to nelze nepozrit... butter chicken! :)
    ADD
    ADD --- ---
    KLEINZACH: To nejde zamaskovat. Taky je poznám na kilometr. Prostě vařím dvě verze, s rajčaty pro manžela a jednoho syna, bez rajčat pro sebe a pro druhého syna.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    REONA: nauc se je poradne zamaskovat ;)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MACHALIK: a ty jako odmitas nadivky jako celek ? pokud ne, jak bys udelal nemasovou nadivku?
    REONA
    REONA --- ---
    uaaaa, proč můj manžel nesnáší tepelně upravená rajčata?!!! :´-(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOUNTBATTEN: Prolisovat spoustu česneku se solí. Alespoň stroužek na rajče. Rajčata rozkrojit na rovníku, slupku propíchat vidličkou a řez potřít česnekovou pastou. Nakrájet spoustu cibule na jemno - alespoň jednu cibuli na osobu.

    Nechat na olivovém oleji zezlátnout cibulku (karamelizace netřeba), na pánvi vyhrabat otvory v cibuli a do těch dát rajčata řezem dolů a opéct, dokud česnek nezačne zlátnout (chvilku). Otočit rajčata opéct ještě z druhé strany (česnek opadá). Do celé hmoty pak zamíchat opravdu děsně moc sekané petrželky + případně cokoliv z provensálských bylin.

    Maso k tomu griované/jako minutka.

    MACHALIK: a topinka je taky bydlenkovská, když je ze starého chleba?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Kamos na skole se jednou vsadil, ze sezere tricko s maslem a dzemem a je pravda, ze rukav skutecne pozil...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam