• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DIVER: Já je právě taky vždycky podusím na cibulce. Syrový mražený houby se musí dost rychle spotřebovat, kvůli plísním atd, co v nich můžou v mrazáku dál rašit, nebo je to blbost? :-)
    TUILE: Uznávám, že to není nic nóblhóch, ale je to jednoduchý a můžeš si to udělat doma! :-)
    TUILE
    TUILE --- ---
    ADELHAIDA: to me zni uz desne babicovsky.
    DIVER
    DIVER --- ---
    ADELHAIDA: a jak jinak? :)

    houby: najit, donest, ocistit, nakrajet a zamrazit :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TUILE: Jak bys to mrazila? Snad ne syrový...

    Jinak výborný by to bylo i do zapékaných palačinek v kombinaci se sýrem a špenátem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TUILE: houbový pirožky/závin. Bramboračka, kulajda (cibule v nich nebude moc překážet - v bramboračce rozhodně ne). Kuba. Houbová sekaná.

    Paštika http://www.albert.cz/recepty/houbova-pastika
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    TUILE: Hovězí na houbách, smaženice, chlupaté knedlíky s touhle směsí a kyselým zelím nebo do bramboračky.
    TUILE
    TUILE --- ---
    TUILE: jo, sou to klasicky "hriby", smes hub s hnedym kloboukem a zlutejma rourama.
    TUILE
    TUILE --- ---
    nasla sem pri vyklizeni mrazaku stolete zasoby zamrazenych hub.
    byly mirne podusene s cibulkou a nadledne vrazene do mrazaku (recept moji matky, ja bych to byla byvala mrazila neduseny, ale darovanemu koni...)

    pristi tejden teda budu delat houbovou omacku a smazenici, nicmene jeste zbydou dve tuny tohoto pokladu, ktery potrebuju zpracovat, nejaky tip, co s tim?

    (mrazak vyklidit musim, jinak bych na tyto zasoby dalsich sto let nesahla, vyhodit se mi to nechce)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KLAAR: mám ráda obyčejnou Delfi a pak tu čistě ovčí z marks&spencera (maj i sheep & goat)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    KLAAR: vcera jsem to udelala stylem je treba dojist zbytky z lednice a s artycokama a prosciuttem to taky slo ;]

    tesco feta ted aktualne... jinak obvykle balsyr (ano, to neni feta :))
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    SQUZZA: k melounu a fete davam bazalku a matu, verim ze i ten fenykl tomu da to co mata, freshness.
    jakou kde kupujete fetu? ja mam nejradsi tu mazlavou v krabicce, tatrapacku...ale malo kdy ji sezenu...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    MUTHA: My tam byli o vikendu taky, skoda, mohli jsme zajit na pivo :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SQUZZA: A je to dobry i jenom s olivacem...
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    LUCIASHECK: ja jsem to planovala necim polejt ale pak jsem nejak zapomnela ;] zkusim. btw ted jsem ve vom fass zakoupila dobry balzam z granatovych jablek...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    MUTHA: Ted jsem se vratil a mel konecne chvilku casu pohrat si s fotkama.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A teda včerejší melounový pokus dopadl více než skvěle.

    Na suché pánvi opéct semínka fenyklu v hmoždíři podrtit se soli. Přidat trošku chilli.

    Vychlazené plátky melouna posypat špetkou fenyklové soli. Případně zvýšit grády tím, že se tam přidá ještě troška černé soli.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SQUZZA: Dobry je to jeste s rajcatama a balzamikovym octem :-)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ZUZKAOU: nainspirovala jsem se... meloun+rukola+bazalka+feta... moc dobry. hlavne teda ta bazalka to hezky doladi :]
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Snad poprvé jsem viděl takový množství slávek jateční velikosti. Jentak "divoce rostoucích" na šutrech u pláže :)

    (hi-res)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak něco studených objevů z nedávných večeří.

    Baba ganuš asi znáte - pečený lilek, cizrna, tahini, česnek, paprika, olivový olej.

    Peršani mají vlastní lilkovou pomazánku - kaške bademžan - pečený lilek, na olivovém oleji osmažená cibulka a česne a k tomu na polední minutu na pánev přisypat lžičku sušené máty. Celé to pak zjemnit řeckým jogurtem, nebo ještě lépe vykapaným hodně prozrálým kefírem, případně u arabů sehnat sušený kašk. Plus sůl a pepř. Případně se do toho dají rozmixovat vlašáky a nebo pistácie a přidat kurkuma.

    Nabírat plackama, nebo kousky zeleniny, nebo to namazat na chleba.

    Melounový salát - meloun, feta, máta, citronová šťáva. A nebo variantu pro odvážnější (je to dle mého lepší) přidat bazalku, a rajčata a pepř a olivový olej.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Osobně teda nevidím souvislost mezi kvalitou pánve a vařeným pokrmem, stejně jako na nerezu od Eva Solo se může dělat smažák, tak na kusu žhavýho plechu se může dělat fillet mignon, o to nejde. Aj by mi bylo jedno, že někdo jí takovejhle vysloveně slisovanej poloodpad. Ale prostě je tam tenhle technologickej problém, že tohle se mu zkrátka bude rozpadat, páč to není kus masa, kterej by držel pohromadě, ale separát a odřezky spojený kdoví čím a to se to trhat bude, nota bene na pánvi ze železa, která chytá. Bych doporučil teflon na takovýhle pochutiny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam