• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Nemáte někdo povědomí o existenci nějaký stránky/blogu, která by nesla porovnání různých druhů sušené šunky (italské i španělské)?
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    Koriandr: Praha, Jizni Mesto, Haje, vzdy maji vietnamci na rohu vedle Alberta, krome neho maji i spoustu dalsich bylinek!
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    JAJITA: Koriandr mívá pravidelně Vietnamec na Hradčanské
    IKA
    IKA --- ---
    JAJITA: Koriander ide do kvetu hneď, ako sa oteplí nad nejakých asi dvadsať stupňov, tj v lete sa fakt pestovať dobre nedá. Sú nejaké odrody, ktoré vydržia aj trochu vyššiu teplotu, ale neviem, či sa tu dajú zohnať. Radšej si ho fakt kúp vždý čerstvý.:)
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    JAJITA: jsou mista, kde ho vzdycky maj. podelim se o dve stoprocentni: zelenina v podloubi na podbabe a vietnamec ve zlatnicky, naproti inkoust.me...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JAJITA: Já nevím, já, když chcu dělat něco s koriandrem, tak si ho jdu do Alberta koupit. Vařívám po práci, tak to beru cestou z práce, jídelník netřeba. Pěstovat jsem nezkoušel, ale kdybych měl tu ambici, tak bych přesadil už hotovou kytku a koupil aspoň tři, aby dvě mohly zdechnout :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MACHALIK: Ou, to ale trochu zavání připraveným jídelníkem :D
    Vysela jsem do truhlíku semínka a po děložních lístcích z toho skoro hned byl jakože kopr, čímž jsem pěstební plán opustila :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JAJITA: Koriandr je problém, strašně rychle zvadne (ten z obchodu), nedá se sušit, mrazit, nic. Prostě koupit kvítko, mít ho víceméně na jedno dvě použití, sežrat ho, vyhodit a pak znovu. Holt těch 40 korun prostě člověk musí škrtnout.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Jak si v případě nemožnosti pěstovat si vlastní opatřujete čerstvé bylinky, které máte pořád po ruce?
    Jde mi teda hlavně o nať koriandru.
    EDERA
    EDERA --- ---
    MACHALIK: Po matce:-P
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Syn má vkus.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ach :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    MACHALIK: Ach, můj syn taky tvrdí, že tahle je nejlepší.:-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    MACHALIK: no ja tydle asijsky nudlovy kupuju v Korea martu, korejsky. Sou dost ostry (a jeste drazsi, tak 25,-) a v zasade jediny muzskou casti vypravy schvaleny;-)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MOUNTBATTEN: Z kudrlívek mi nejvíc chutná tahle:



    Taky je drahá jak kurva, snad 13 korun. Obecně je to velmi kvalitní značka.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Jak si mě berete do hubi! :))
    EDERA
    EDERA --- ---
    ZUZKAOU: Tu cibulku má i Ikea, ne?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ZUZKAOU (a MUTHA ) : neee, miso pastu neee:-)))), tu sem tahla predloni, pouzili jsme ji jednou, muz chtel celou polivku jit vylejt dolu ze skaly a cela vanicka mi lezela doma do te doby, nez se nam podelala lednicka a byl duvod ji vyhodit:-)))
    Cibulka supr, tu miluju, kouknu k vietnamcum, jinak bycvh ji brala z M&S. Jen ma jednu nevyhodu- tu snime na jeden zatah pri cekani na prvni bus urcite:-)))
    Tofu a suseny rajcatovy prasek supr! to jsou presne ty tipy, co by mne ani nenapadly! Diky moc!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A na polívky pochopitelně miso pastu. Nebo rovnou hotové miso polívky, ale vona ta miso pasta se dá přidat i na místo bujonu kamkoliv jinam.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a smažená cibulka od vietnamců (teda vona je i ve zdravejch výživách a spol, ale vietnamci ji mají levnější). Ta pomůže vylepšit chuť téměř libovolného horského slaného jídla a výrazně šetří váhu a plynovou bombu oproti běžné cibuli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam