• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KASUMI: tak musim rict, ze krk mi jede daleko vic nez licka a tvuj recept je taky lepsi nez dle Pohlreicha / Koko. Maso jsem akorat rozdelil na mensi kusy a pekl 3 hodky. Pravda, ze dalsi pul hodka by mu neuskodila..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    THEODORT: Jako uprimne, ja mela v makru minule problem. Meli jen kusy o vaze pres 3kg, tze jsem odesla s neporizenou :(
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    apropos kde takhle jinde nez v makru prijdu a odejdu s peknym poradnym kusem hovezi nizky rosteny, cim vetsi tim lepsi??
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MACHALIK: aha, my bad :)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Jestli mě paměť neklame, tak Sváček prodává i salsicciovou mlečku na váhu, prostě dokořeněné mleté maso...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    THEODORT: To nenosíš, jen moje otázka stála opačně:::

    - Je-li de facto každý druhý použítí salsiči takový, že z ní vykydáš to nakořeněný maso ven a to pak uvaříš v pokrmu, jakej je důvod si tím pádem nekoupit rovnou mlečku a nenakořenit si ji doma? Všici chápeme, že když chceš udělat tradiční salsičovej recept, jakos' popsal, tak si koupíš salsiču. Ale chceš-li udělat ragů boloněse nebo cokoli jinýho, co obsahuje vymačkanou salsiču, proč teda vůbec mluvit o salsiče? Si tu mlečku vyrobíš sám a ještě víš, co v ní je, ne? A nemusíš platit 350,- Kč/kg za italskej produkt.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MACHALIK:
    HOFFMI:
    klasicky se salsiccia pripravuje tak ze ji nariznes, opeces spodek a pak nechas lehce dodelat z horni strany (od strivka), ono to mlety zustane krasne stavnaty nez aby ti vsechen tuk a stava vytekla do zradla. snad teda nenosim drivi do lesa ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Lampredotto sendvič

    Naprosto skvělý způsob jak jíst dršťky a asi jedinný způsob jak do sebe zatím dostanu slezinu (strašně moc železa, zinku, B12 a tak)

    na 4 porce
    8 větších housek

    maso:
    1 vepřová slezina slezina
    600-700 g dršťek - ideálně ta hladká část - slez, ale klidně klasické horní.
    1 cibule
    1 mrkev
    1 petržel s natí
    kus celeru
    bobkový list, nové koření pepř
    3 rajčata
    decka bílého vína
    chilli

    salsa verde:

    svazek petrželové nati
    něco bazalky, případně dalších bylin z italského truhlíku
    3 stroužky česneku
    2 filátka ančoviček
    lžíce kaparů
    lžíce zelených oliv
    decka olivového oleje
    citron/bílý vinný ocet
    sůl
    pepř


    Vyprané dršťky pomalu do měkka vařit s kořením, vínem a zeleninou zhruba na 30 minut tam nechte pošírovat i tu slezinu. Hotové maso nakrájet na tenké plátky a vývar odvařit na husto.

    V třecím hmoždíři a nebo v robotu nasekat bylinky a všechno ostatní na hrubou pastu. Pokud bude potřeba trochu zjemnit, tak přidat střídku housky.

    housku rozříznout, potřít salsou, naskládat na to proužky ohřátých dršťek a sleziny a horní část housky namočit do hustého, dršťkového vývaru a přiklopit tím spodek housky s masem.

    Jde to pochopitelně i bez sleziny, ale je v tom skoro i dobrá (ten vysoký obsah železa je holt na chuti sleziny cejtit)


    DSCN0194.AVI lampredotto di firenze
    https://www.youtube.com/watch?v=t1mQvZ_-x-Y
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    HOFFMI: Připojuju se k otázce, taky to dlouhodobě nechápu.
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    87HIGHFLYER: diky...ja jen nechapu,proc jako nekdo ochuti mlety maso do strivka, aby ho pak nekdo z toho vyndal. v cem je to teda lepsi?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    pro salsicciu ke ksanovi na brevnov :-)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    GILHAD: myslím, že ta otázka byla myšlena obráceně - v čem je kupovaná syrová klobása lepší, než když si to namícháš sám doma:)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    KASUMI: Taky salsicciu kupujeme nejraději ve Wine food market.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    HOFFMI: Tak napriklad mas u toho mletyho masa naprostou jistotu, co sis to tam vlastne namlel a jak moc cerstve to je. Kdyz to delas po nekolikate, tak uz mas i odhad, kolik toho koreni tam chces dat, aby ti vysledek sednul nejlip a muzes si i pohrat s nejakyma variacema toho koreni ...
    YNOR
    YNOR --- ---
    potřeboval bych nějaký prověřený recept na studenou bbq omáčku....díky
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    HENNYVILLE: muzu se zeptat prosim jakej je rozdil v tom,kdyz si ochutis tim korenim mlety maso sam, versus kdyz si koupis hotovou syrovou klobasu? sorry,pram se fakt jak mental...dik
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KASUMI: Wine food market ma asi nejlepsi. Ale rychle se to kazi takze je dobry toho koupit malo. Skvela do risotta s cervenou cekankou nebo v kombinaci s lanyzovym olejem je to pecka. Cili taky risotto nebo nejaka kratka pasta.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jinak teda salsiccia first time dopadla docela dobre (recept ala Ridi)
    mela jsem z makra, uz tepelne upravenou (neapolska), syrove maso by bylo lepsi, ale i tak (nikdy jsem to predtim nemela)

    na trose oliv oleje jsem chvili potrapila asi 4 cesneky na platky, jen aby lehce chytly barvu, vyndala jsem je a hodila tam salsic. na kousky a chvili prazila (chytlo to drobnou krustu)
    pak jsem tam jeste dala vetvicku rozmarynu a nechala provonet
    pote prihodila cesnek a zalila asi 2 dcl bileho (mela jsem takovy zajimavy muller doma, suchy, ale s dostatecnou prirodni sladkosti) a nechala vetsinu odparit
    pote jsem tam prihodila rajcata z plechovky (bez prichute, beru valfruttu), hrst cerstve bazalky, dosolila, dopeprila a trochu zredukovala
    do toho jsem pak hodila uvarene testoviny (mela jsem cerstve plnene ricottou z makra), trochu vody z testovin a jeste jsem nechala chvilku plapolat

    uz se tesim, az si nekde koupim tu tepelne neurpavenou salsicciu, fakt to ma zvlastni a dobrou chut

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam