• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    nahodou netusite jestli maji treba v globusu osso buco v beznym sortimentu masa? diky
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VECTOR: bramboračka - celer, mrkev, petřžel nakrájet, brambory na kostky. Hodit do hrnce, zalejt vodou (ta polívkámá bejt mírně hustší, ne jak čirej vývar). Sušený houby (nešetřit) trochu nadrtit, pár stroužků česneku prolisovat a dost majoránky, osolit. Všechno přivést k varu, chvíli vařit (20minut třeba). Ve finále mírně promixnout nebo šťouchadlem rozmačkat, pokud chceš můžeš zahustit jíškou. Krémová neni, ale litovat nebudeš:) Lepší druhej den a udělej jí fakt hustou.

    Hovězí na houbách - maso na kostky, zprudka ze všech stran opéct na sádle do hněda, vyndat, ve výpeku udělat cibuli (řek bych tak třetinu váhy masa, víc ne), udělat, přidat sušený houby, chvíli restovat, zaprášit moukou, zas chvíli dělat, vrátit maso, zalejt vývarem, osolit, opepřit a dlouze táhnout do měkka nebo papinovat.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    ZUBANA: to me napadlo, ale nakej zarucenej recepet,,,? prosim? :)
    TRISSIE: tu jsem prave nikdy nedelal, predstavuju si jeji pripravo jen jako vyvar kam prihodim brambory a houby, ale to mi pripada moc fadni. Radsi nejakou kremovejsi polivku bych udelal.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    přimlouvám se k tomu hovězímu na houbách. Chce to mít jen dobrej vývar
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    VECTOR: co klasická bramboračka?
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    VECTOR: rostena na houbach:-) miluju ji uz od dom co mi ji delala babicka:-) ja delam platky i nudličky s ryzi nebo stouchanym bramborem:-)
    IKA
    IKA --- ---
    VECTOR: Vianočná kapustnica.:)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    mam doma pytel susenejch hribu na platky, nakej tip na omacku k masu nebo polivku? jeste jsem se susenejma houbama nepracoval, krom tech "asijskejch"
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    AIJA: To snad ne :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    LENZIE:
    A to ji ještě střihnete kdo chce stehno, ne?
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    MACHALIK:My to ale máme na jednu večeři (nebo spíš oběd) :D
    CHORCHEOS
    CHORCHEOS --- ---
    MACHALIK: dva lidi jednu kachnu? dyk je to dutý :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    LENZIE: Kachnu dva sežerou za dvě jídla. Půl kachny máte na jednu večeři :)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    JAJITA: Jsme na to dva - zase abychom se necpali kachnou po zbytek týdne :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    LENZIE: Asi bych vzala ještě jednu půlku kachny :)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KASUMI: To vypadá dobře - asi dojedu pro pomeranče a rybí omáčku :) Díky.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LENZIE: ja se chystam brzo na tenhle
    ale jeste jsem ho nezkusila
    http://www.kucharinka.cz/kachna-na-asijsky-zpusob/
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Pomoc - nevím, co to bylo za nápad, ale koupili jsme půlku kachny. Někdo nějaký osvědčený recept? :) Díky!
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    MACHALIK: V Itálii přece nebývá tak drahá, jen u nás prostě syrová klobása není klasické zboží, tak se na to drbne přirážka. Jako jo, existujou i nějak fermentované syrové klobásy, ale běžně kupná salsiccia je okořeněná různou směsí kořením, dokoplá trochou kyseliny citronové a čau, takže v základě máš pravdu (ale já to typicky nedokořením a mám v mrazáku zásoby dovezené... v ceně normálního dobrého masa).
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    THEODORT: Velmi pěknu jsme pořídili v Tescu (na Andělu) u pultu s masem. Byla to až poslední možnost, když jsem oběhla všechny masny v okolí, a byla jsem velmi příjemně překvapená.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam