• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ADELHAIDA: tak pokud v albertu není tuna reklam, nechci vidět, jak tuna reklam vypadá. albert je jich totiž plný.


    GEISHA: ono se tu už cca rok zpět řešilo a vyšlo to tak, že je to v podstatě jedno co vybereš
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GEISHA: Popravdě mi poslední dobou připadá nejlepší takovej ten časopis, co vydává Albert. Má to rozumnej počet stran, je to zadarmo a není tam tuna reklam. Apetit jsem měla předplacený a asi po dvou letech jsem tam už málokdy našla něco nového. U FOODu to bylo to samé v bleděmodrém.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    THEODORT: Vážně? Já to chtěl zahrabat pod muškáty.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    GEISHA: až něco vybereš, tak dej vědět proč, atd. Já šel cestou hromadné objednávky a vybral F.O.O.D. (plus Sluníčko a Lidé a Země ze stejné webovky:)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SAMMAEL: snist!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Dostal jsem kančí panenku (asi i s kotletou) z mladého kousku, co s tím, kromě grilu?
    EMKO
    EMKO --- ---
    Ak by ste mali chuť a čas, prídite na náš kurz varenia :)

    Je to v Prahe na Jiřáku a budeme zapletať vianočku, piecť medovníčky a pripravovať jedlé ozdoby na stromček.

    Vianočné pečenie 2014 • článok • bonvivani.sk
    http://bonvivani.sk/clanky/vianocne-pecenie-2014

    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Díky:-)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    ADELHAIDA: Burguňon :)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ADELHAIDA: [bœf buʁ.ɡi.ɲɔ̃]
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MACHALIK: A nevíš, jak se to čte? Onehdá jsem ho vařila rodičům a nebyla jsem si vůbec jistá. Jak znám Francouze, zbude z toho jen prostřední slabika, takže něco jako "ui" :-)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    POLINA: Píše se to bourguignon, když tak.
    POLINA
    POLINA --- ---
    Diky vsem, povedlo se mi to vyborne. Celer jsem umixovala v mixeru s maslem, brambory tim prostrednim nastavcem a celer jsem tam potom pridala a prilila pomalu teple mleko. Nejlepsi bourgignon. Ten cas za to stal
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    NOLONGERTHERE: jiste, ja jen ze znam experty (kuchare), co vezmou vareny brambory, nalejou do nich mliko (jeste k tomu studeny) a pak zapnou klichtadlo a divej se, ze je to plny hroudek.
    sem jen nechtel, aby nekdo sel v jejich stopach...
    chci si koupit tohle
    Adcraft FM-35 Foley Food Mill, 3.5 Qt., Mashes, Strains, Rices, Purees & Grates: Amazon.ca: Home & Kitchen
    http://www.amazon.ca/...es/dp/B00HHK95CA/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1416149788&sr=8-5&keywords=mash+mill
    ale 150 dolaru za tohle zelezo je fakt trosku prestrel!
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    DEVIL: To se nevylucuje prece. Ja jen zduraznuju, ze mliko ma byt teply, prekvapive mnoho lidi to nenapadne.
    A jinak kasi jsem v robotu delala pak vecer a i dneska rano, da se to zapnout i na pomalou rychlost a postupne pridavat dle potreby, v tom nevidim problem. Bez lisu (ten pouzivame v praci), brambory, prostredni metla, maslo, sul, rozdrbat dle potreby a postupne prilivat teply mliko, jak pises.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Pokud nemas vyzkouseny mixer, udelej to rucne. Nez riskovat, ze diky rozbredly kasi ookazim dobrou naladu a dojem z od rana dusenyho masa, radsi ooprve doladim kasi rucne.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    POLINA: Já bych tu kaši šlehal, když v mixéru, tak tou drátěnou metlou a na co nejmenší chod. Ale spíš rukama (a opět metlou, abys viděla, jak ti to tuhne/řídne, jaký to dělá špičky, jak rychle to kane atd.). Mixér není nutně vylepšení.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    NOLONGERTHERE: i kdepak! spravna kase, aby nemela hroudy, se nejdriv smichaj bramory, sul a maslo (/mastnota tveho vyberu) a uhnete se do hladka. az kdyz je mixaz hladka, pridas mleko/smetanu, dochutis
    RUFO
    RUFO --- ---
    Ani kase s hrubsimi kousky brambor a celeru neni bez puvabu :-)
    POLINA
    POLINA --- ---
    NOLONGERTHERE: Moc moc dekuju ,) Delam uz od rana bourgignon, snad to dopadne. Teple mleko je samozrejmost, na to jsem si uz prisla davno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam