• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    DEVIL: To se nevylucuje prece. Ja jen zduraznuju, ze mliko ma byt teply, prekvapive mnoho lidi to nenapadne.
    A jinak kasi jsem v robotu delala pak vecer a i dneska rano, da se to zapnout i na pomalou rychlost a postupne pridavat dle potreby, v tom nevidim problem. Bez lisu (ten pouzivame v praci), brambory, prostredni metla, maslo, sul, rozdrbat dle potreby a postupne prilivat teply mliko, jak pises.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Pokud nemas vyzkouseny mixer, udelej to rucne. Nez riskovat, ze diky rozbredly kasi ookazim dobrou naladu a dojem z od rana dusenyho masa, radsi ooprve doladim kasi rucne.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    POLINA: Já bych tu kaši šlehal, když v mixéru, tak tou drátěnou metlou a na co nejmenší chod. Ale spíš rukama (a opět metlou, abys viděla, jak ti to tuhne/řídne, jaký to dělá špičky, jak rychle to kane atd.). Mixér není nutně vylepšení.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    NOLONGERTHERE: i kdepak! spravna kase, aby nemela hroudy, se nejdriv smichaj bramory, sul a maslo (/mastnota tveho vyberu) a uhnete se do hladka. az kdyz je mixaz hladka, pridas mleko/smetanu, dochutis
    RUFO
    RUFO --- ---
    Ani kase s hrubsimi kousky brambor a celeru neni bez puvabu :-)
    POLINA
    POLINA --- ---
    NOLONGERTHERE: Moc moc dekuju ,) Delam uz od rana bourgignon, snad to dopadne. Teple mleko je samozrejmost, na to jsem si uz prisla davno.
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    POLINA: ten prostřední:) Hák je na hnětení, ta hustá metla na šlehání bílků, piškotů, šlehačky a dalších jemných pěn. Nepokazíš to, stačí sledovat (a případně pak došlehat tou jemnou). A k teplým bramborám teplé-ohřáté mléko.
    POLINA
    POLINA --- ---
    Ktera z nich to je, prosim? Vzdycky delam kasi postaru jen stouchackou, ale ted ji chci vymazlit a nechci ji pokazit

    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    POLINA: Celer bych mixovala předem, pro extra jemný výsledek brambory prohnat pákovým lisem. Jinak stačí taková ta prostřední/třecí, zvlášť na začátek, když jsou ještě hrubé kusy, pro extra našlehání pak šlehací.
    POLINA
    POLINA --- ---
    Ahoj, potrebuju poradit. Jakou casti robota, jakym nacinim, nejlip udelam bramborovo celerovy pyre? Vubec se nemuzu rozhodnout. Je na to nejaka specialni metlicka? DO mixeru asi ne, to by byla kase spatne konzistence
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    HOFFMI: presne tak delavala moje babi:-) a ja minule zkousela takovou odlehcenou variantu bez pojidla....rybicky ve vlastni stave nahrubo namackat, citron , kapary , hodne petrzelky a mazalo se na opecene chleby ...na zaver zakapnout citronem mnam
    EDERA
    EDERA --- ---
    Tak hovězí dělávám. Ale předpokládám, že vepřová budou chutnat o dost jinak. No, už jsem našla recept, kam se místo vína dává černé pivo. A ještě i zázvor.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    MAKII: Jestli máš omezený rozpočet, tak nezapomeň pomnout, kolik který mazavý pojivo (lučin, tvaroh, ...) stojí. V tom objemu už je to fakt znát.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    EDERA: hovězí o dost lepší varianta, nicméně se dělají i ta veprova na stejný způsob jako ta hovězí
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Zdéňa P. rád poradí.
    EDERA
    EDERA --- ---
    U nás v řeznictví měli dneska vepřová líčka. Měl jste někdo? Jak na ně nejlépe?
    AIJA
    AIJA --- ---
    NOLONGERTHERE:
    Dávám zelenej tvaroh a trochu másla.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    AIJA: cottage by nemusel bejt spatnej, hezky by vynikla chut cibulky a ryby

    + vcera jsme vymysleli nejaky zimni menu a vysledek:
    predkrm nejaka placicka s creme fraiche (asi neco na zpusob cuketove, nedaval jsem pozor)
    mrkvovy krem se zazvorem a pomerancem
    hovezi burgundsky gulas s bramborovocelerovym pyre
    jablecnej kolac (snad mi vyjde konecne hezka leskla pruhledna glazura bude cas i na blbinky s aranzovanim)
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    AIJA: Většinou smetanovým, typu Lučina, PicFrisch a spol., ale ani tvarohu se nebráním, viz NOLONGERTHERE:
    AIJA
    AIJA --- ---
    NOLONGERTHERE:
    Jakým sýrem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam