• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    TESSS: ja ho mam v mrazaku a kdyz potrebuju odstrouham... furt pali a uz ho tam mam dost dlouho...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MUTHA: a ze sluchátka se ozvalo, ale prosím, jak si račte přát.
    Jen teda je to způsob jak ho uchovat, ne jak ho sníst. http://zkvaseno.blogspot.cz/2012/10/kren.html

    Jinak křen je moc dobrej když se ho troška přistrouhá do zelných salátů a nebo k řepě. Zajímavej je v bramborový kaši. Dá se přistrouhat do hořčice a udělat z ní pak hořčici s křenem. Případně udělej pomazánku z nějaké uzené ryby a k tomu přidej křen.

    Tady ho slečna přidává k míchaným vajíčkům a do cizrnové pomazánky, ale jen jsem to vygooglila, neochutnávala. http://www.meghantelpner.com/blog/109-things-to-do-with-horseradish/

    A případně se k němu dá přidat spousta dalších věcí a zkvasit to na lék na rýmičku. Funguje a po měsíci, dvou má i docela dobrou chuť (do té doby tam dominuje zkvašená cibule a tu já nerada). Je to hodně zajímavý i třeba jako součást dresingu na saláty. http://zkvaseno.blogspot.cz/2014/01/ostry-cider-pancea-neboli-vselek.html
    EDERA
    EDERA --- ---
    TESSS: Jablečný křen? Máma ho dělává na Boží hod a na Nový rok k vařenému masu (na Boží hod k hovězímu z polévky, na Nový rok k ovaru) a obvykle maso zbude, neb se všichni cpem jen tím křenem.:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    Anebo kysaný zelí s křenem...salátové variace.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MUTHA:
    Jo! To taky:-)
    Ale myslela jsem něco jako masovou sekanou a přidat křen:-)
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    TESSS: repný salát s křenem a pomerančem! nastrouhat nahrubo syrovou řepu, přidam ol. olej, sůl, pepř, vykrájím měsíčky pomeranče a zbytek pomeranče vymačkám, zakápnu balsamicem a přidám čerstvě strouhaný křen.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Nebyl by tip na dobrou mrkvovou polévku?
    Viděla jsem jednou někde z pečené mrkve, ale teď ji nemůžu najít. Pořád dokola vařím tu s červenou čočkou a hledám změnu.
    AIJA
    AIJA --- ---
    TESSS:
    Křenové placky nebo jablečný křen k masu.
    TESSS
    TESSS --- ---
    potrebuju zpracovat kren a nechci delat krenovou omacku. Ma nekdo nejake napady? Napada me kombinace jablek, brambor, krenu a nejak to zapect. Idealne bez masa, dik
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    KOZINA: Ja jsem delala tu podle Vanka, akorat jsem ubrala mliko i pecivo na polovinu. I tak pro me bylo tezky tim to maso ,,nastavit" :)) A byla teda moc dobra. Po odlezeni do druhyho dne jeste lepsi.
    NENUFER
    NENUFER --- ---
    EMKO: obrazok sice vyzera hezky ale kombinacia bryndzove pirohy a petrzlen mi pride divna :-( Je to take zdobenie za kazdu cenu
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    BEBEBE: teĎ jsem byl u kámošky a ona do masa nastrouhala petržel a mrkev, housku namočenou v mlíku, vajíčka, cibuli atd.. zbytek klasika. Ale ještě jsem neměl možnost to vyzkoušet.. Vypadalo to dost zajímavě
    EDERA
    EDERA --- ---
    GINGERCAT: Já bych řekla "aspoň" tři hodiny. Někdy stačej, někdy ne.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BEBEBE: cokoliv s dušeným hovězím - od stew (tam se ti vleze i hovězí v mrkvi) a eintpofy, přes guláše a maso dušené ve víně/pivě a podobně po tažíny.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    BEBEBE: stejne nejlepsi navod na duseny maso v omacce ma tady anthony, to vysvetluje uplne jasne vsechno - "Be honest, is there anything you've seen me do so far with this dish you pretty much couldn't train, like, a reasonably intelligent yorkie to do?":))
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    GINGERCAT: Diky!
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    BEBEBE: 3 hodiny
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    LINOLEUMKA: Jo, to me taky napadlo. Jen se bojim, jak dlouho se to potrebuje v normalnim hrnci delat...s gulasem stejne tak.
    LINOLEUMKA
    LINOLEUMKA --- ---
    BEBEBE: beef bourguignon, sice na podobnym principu, ale bez papinaku zvladnes v pohode,, chce jen cas
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    Da se z hovezi klizky udelat neco zajimavejsiho nez zenovej gulas? Popr., zvladnu to bez papinaku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam