• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KASUMI: Díky. Podle fotky vypadá maso well-done, bylo to měkké? Takovéhle kotletky jsem měla vždy v restauraci uvnitř skoro krvavé...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    mne se ted osvedcily docela ty jehneci kotletky, ale uz narezany ... nepeceny v kuse, jen minutky na panvi
    ale to chce fakt kvalitni jehneci, mlady, s mene tukem
    tyhle konkretne uz byly nalozeny z MarksSpencer (rozmaryn, citron, olej +-), ale delaly se fakt chvilku
    [ KASUMI @ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ]
    anebo jsem delala hrbet
    [ KASUMI @ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ]
    mela jsem krasny cisty kusy masa .. ale zaboha si nepamatuju recept :/ nekde jsem to googlila
    pocitam, ze jsem to opekla na panvi a pak 10-15 minut pekla v troube..
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KASUMI: ještě nemám, teprve budu objednávat podle zvoleného receptu...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BEBERA: a jakej kus masa mas? co budes delat? kotletky? plec? raminko.. ?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Chystám velikonoční menu pro větší rodinu a potřebovala bych ultimátní recept na pečené jehněčí, jde mi hlavně o postup. Našla jsem vícero receptů a často se shodují v poměrně krátké době pečení. S pečením jehněčího nemám moc zkušeností, děláme jej jen pomalu dušené a maso je vynikající a měkké. Nerada bych měla vysušenou žvýkačku, na druhou stranu rare a medium rare by u babičky s dědou určitě neprošlo...
    SALO
    SALO --- ---
    VECTOR, VENIKA, DAWIDOS: vdaka za tipy, obehnem si to. :)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    SALO: Sapa
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SALO: muslim, ze jsem je videla ve Wine food marketu na Smichove. Ale za cenu teda nerucim.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SALO: Rozhodne je maj v makru.
    SALO
    SALO --- ---
    POHODAVOLE: dik!
    (debata o osobnych chutovych preferenciach nebude produktivna. :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SALO: asi jsem barbar, ale zena mi nekde onehda par kusu koupila a neprisly mi nejak extra oproti nalozenym, ale urcite se ti zeptam, kde je vzala..
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MUTHA: Děkuji velice!
    SALO
    SALO --- ---
    neviete poradit, daju sa niekde v Prahe prip. okoli kupit cerstve articoky? neverim, ze ich tu nikto nepestuje, pripadne nedovaza.
    (a pokial mozno nie za uplne nezmyselne ceny ako napr. na viedenskom Naschmarkte..) diky
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Hádám, že dávat kus zmražený ryby rovnou na pánev není ta správná filozofie. Teda aspoň podle zaprskaný celý kuchyně. Jde nějak rozmražení urychlit? Mám defrost program v mikrovlnce (bacha, to je tady asi sprosté slovo), ale nevím, jestli to tu rybu spíš neuvaří.
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    BRUKEV: Kdysi jsem našla dvě miniaturní perly ve slávce na pizze :-)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    BEBERA: to urcite ne..
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Máte někdo prosím víc zkušeností s čistě kukuřičnými tortilami? Chtěla bych do nich zabalit maso, zeleninu a omáčku ze zakysané smetany. Vydrží to tak tři, čtyři hodiny bez rozmáčení?
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    MYRTHIE1: dej spoustu besamelu a vic syra (napr. ricottu do spenatu, par platku mozzarelly doprostred, extra parmezan do besamelu), vrchni vrstva ma bejt imo spis besamel a parmezan; dost to pozvednou i lehce oprazeny piniovy orisky
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    ADELHAIDA: Dělala jsem je podle tohohle receptu: http://www.lasagne-recepty.cz/spenatove-lasagne/ (poslední vrstva byl bešamel) a přišlo mi to takový sušší.. Prostě chtěla bych je takový jakoby mazlavější.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MYRTHIE1: Možná, kdybys napsala, jak jsi je dělala, poradili bychom lépe. Základ je samozřejmě ve vymazleným špenátu.

    Já dávám na každou vrstvu špenátu plátky sýra ementálového typu a nechávám je po vytažení z trouby alespoň deset minut chladnout, aby sýr trošku zatuhnul. A rozhodně není špatné dát zvlášť orestovat vlašské ořechy a ty do špenátu taky před pečením přidat. Bylo by to určitě skvělý i s piniovýma oříškama.
    RUFO
    RUFO --- ---
    VECTOR: Ke gulasi ? Chleba. Dobry bezlepkovy chleba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam