• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    HOUMAN
    HOUMAN --- ---
    To jako mam ted podnikat tady ?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    POHODAVOLE: Zkus to nekdy porovnat s nejakym fakt dobrym flankem. Nejakej premiovej americkej (cena kolem 500/kg). Jak uz jsem psal. Pro me top kus masa na gril.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BRUKEV: v Makru kupuju pravidelne ceskou vysokou rostenou (rib eye) z mladyho byka a je vzdycky super. Oproti tomu mi veverka a pupek prijdou obyc. Ta rostena ma hodne tuku, takze je fakt dobra. Doporucuju udelat hodne rychle, dat odpocinout a u toho nechat rozpustit na mase maslo, pak hodne osolit, opeprit a porcovat na platky. Ji se to pak lip a je to akorat na vidlicku..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KASUMI: mně čištění právě tohodle tak sr*lo, že jsem ho prodal a přestal odšťavňovat :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    DAYSIR: Brukve nejsou z Prahe.

    BRUKEV: Jeste me napada. V tom stejnym boxu s masem mivaji bezne jeste skvely italsky klobasky z fresh masa. Salsicia. Musej se teda grilovat pomalu jinak buchnou, ale na grilovacku parada. Stojej cca 300/kg
    DAYSIR
    DAYSIR --- ---
    BRUKEV: vím, že to není přesně to co chceš, ale mám ted hodně dobrou zkušenost s grilovací taškou z TRMS...

    (10 ks TRMS klobásek, 10 ks jehněčí kofta, 10 ks telecí kofta v župánku, 200 g plátky bůčku na gril, 500 g hovězí BBQ steaky, 500 g vepřové BBQ steaky, 4 ks vepř&jablko burgery.
    Cena celkem 1600 Kč.)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: :-) vedel jsem ze se ozves.
    Vim kdo ho ma, umi sehnat i FR. Mel jsem ho a je top :-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    HENNYVILLE: Jedl, bylo to boží. Bohužel ten dodavatel (Steinhauser? tak nějak) má problém s hygienou, nebo Sklizeno se skladováním. Někde se přerušil teplotní řetězec, takže jsem si dvakrát ze tří případů dovezl domů nahnilé maso. Ale rád bych si ho dal zas, to jo :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Btw, jedl nekdy nekdo z vas spider steak? Nejedl jsem asi nikdy nic lepsiho z grilu.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Pro domaci vyuziti v prve rade z ekonomickyho hlediska. Z rampy je velkej odpad, blbe se porcuje. Na loupacce (oysterblade) me sere ta slacha. Flank je dle me top kus masa na gril. Odpad nula, stavnatej jak nic jinyho. Rostena odpad minimalni, stava super. Skirt je na tom stejne jak pupek. A hlavne tydle kusy masa maj narozdil od svice fakt "chut".
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: Ok, dík. Jako jsem tím masem jen prolítnul, takže předpokládám, že zůstat tam dél, jistě se minimálně dle těch nákresů na cedulích zorientuju. Spíš jsem začal asi zděšeně amatérsky řešit, zda vzít Argentinu, nebo Afriku :)

    Jen poprosím o vysvětlení, proč vzít to (flank a spol.) a nevzít ono (rump)?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Ja bych se dival po kusech jako je flank, skirt, vysoka rostena cili entrecôte/rib-eye/sirloin. Vynechal bych kusy jako rump, ball tip, oyster blade.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BRUKEV: nevím jestli to mají v makru, ale já mám rád veverku nebo pupek
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SVETLUSKA222: mame tento
    https://www.mall.cz/odstavnovace/catler-je-4010?v=386800

    neni moc na bobule a drobne ovoce (maliny treba)
    ale da se koupit ve verzi i na pyrecka.. je k tomu nejaky nastavec (tusim je to tato verze https://www.mall.cz/odstavnovace/catler-je-4011?v=466138)

    jsme s nim moc spokojeni, v pohode se cisti a dobre pracuje
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Chystáme oslavu/grilovačku. V plánu je hovězí maso, steaky. V okolí koupím stařené maso leda v Makru. Co je tam tak ideální v poměru kvalita, cena? Nejsme zkušení grilovači hovězích steaků, nerad bych koupil nějaké top maso, at ho pak grilovač zkazí. O víkendu jsem jen tak lehce nakouknul do Makra, druhů tam je bambilion, tak jsem z toho docela zmatený. Přemýšlím, že vezmu nějaká dvě balení, každé jiné.
    NENUFER
    NENUFER --- ---
    SVETLUSKA222: o tomto tu už niekde debata bola. Problem je, že rozne typy ovocia si žiadajú rozne typy odšťavňovačov.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Zdravím ve spolek, potřebovala bych poradit nějaký dobrý odšťavňovač ovoce/zelenina. Pro tchýni :) Nějaké nápady? Jestli se to sem nehodí prosím odkažte na jinou diskuzi. Děkuji.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ted koukam ze uz to stoji sotva 200 dolaru! to teda slo dolu jak svine
    MACHALIK: http://www.seriouseats.com/2013/12/sous-vide-circulator-review-sansaire-nomiku-anova.html
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    HENNYVILLE: jesi chces, tak ti privezu nomiku az pojedu na dovolenou (nevim kdy), chces? jen teda nevim jesi mi sem poslou 240v verzi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam