• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: a letní závitky!
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ZUZKAOU: je mi to jasny, to bylo hlavne kvuli ostatnim :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    THEODORT: aha - přiznám se, že jsem ho moc nečetla, jen jsem našla nějaký, co vypadal rozumně, chlodník dělám tak nějak od oka. Ten dadalův postup vypadá moc dobře, to zkusím příště.

    Jo a zítřejší večeře bude soba nudle nastudeno.

    Zaru Soba Recipe - Japanese Cooking 101
    https://www.youtube.com/watch?v=l8BCDXkwHwI
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ZUZKAOU: hele ten recept na cholodnik je nejakej divnej.. chybi tam jarni cibulka, brambora, repa se normalne strouha a nedela se onanie rozdel na 3 tretiny a cast rozmixuj a janevimco blabla, a vajicka nejsou na ozdobu ale jako podstatna cast polevky - zloutky se roztiraj do zakladu a bilky nasekat na co nejjemnejsi kousky, az pak je to genialni..

    asi jako tady..

    http://www.dadalovakucharka.cz/pol/polr0190.html
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    ZUZKAOU: tak chlodnik hodim pristi tyden na menicko misto gazpacha! ;) dik za tip!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VIKY_K: ty jse měla za poslední měsíc tak pětkrát. Stejně tak různé verze těstovin.
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    ZUZKAOU: Brambory na loupačku tvůj požadavek asi nesplňují, co? Ty u nás byly dneska. Zítra bude šopský salát s pečivem.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    ZUZKAOU: Já mám zrovna něco podobného jako ty: pečená paprika, cuketa a červená cibule + zelená drobná čočka + nadrobený balkán. Olej, bylinky atd. podle momentálního průletu kuchyní.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    včerejší večeře - do trouby strčit na plátky nakrájené papriky, lilek a cuketu. Upéct, nakrájet, přidat plechovku cizrny, rajčata, jarní cibulku a bylinky co potkáte doma. K tomu olivový olej, jogurt, česnek, sůl a pepř.

    dnešní večeře - hráškové guacamole (je to skvělé - kolik avokáda, tolik hrášku + papričky, cibulka, koriandr, limetka, sůl, pepř, olivový olej) + salsa + zbytek hummusu a placky (koupená a rozpečená pita) http://www.cuketka.cz/1735/

    a zítra bude chlodnik. http://www.laskominyodmaryny.cz/2012/06/chodnik-litewski.html


    nějaké tipy co o víkendu? Požadavek - žádné dlouhé vaření a spíš více bílkovin, než škrobů.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Já včera nechala za koření tři stovky U Sindibáda:-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    To mi připomíná jeden místní obchod s lokálníma potravinama. Prodávají koření stylem, že na stole mají různé druhy volně sypané v nádobách. Nezakrytých. Takže to v krámku perfektně voní, ale o kvalitě vyčichlého koření mě tím moc nepřesvědčili.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    salvátor je fajn, byl jsem tam zrovna predevčírem, po letech. trochu mě rozladilo, že už tam neprodává ta stará paní, visí tam jen její fotka s černou stužkou, ale takovej je život...
    koření mají čerstvé, jen ty papírové pytlíky nejsou na delší skladování, chce to hned doma přesypat do skla.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ale teda zrovna majoránku nekupuju, zásobuje mě rodina. Ceny víc než příznivý
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    TERA79: u salvátora, náprstkova ulice
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Dobrý den, prosím pražáky o radu kam si chodí pro koření, když chtějí víc než pytlik z hypersupersámošky. Jedná se mi o kmín a majoránku. Chci voňavé nadupané koření, ne pomleté stonky plevele. Pro sebe a hlavně jako dar přes Atlantik. Díky za rady, vždy tu dobře poradíte, tak se vracím na místo činu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VIKY_K: na řepu je odkaz, salát jsem prostě vyrobila.
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    ZUZKAOU: Mohuli-vědět, odkud jsi čerpala inspiraci? Řepa je skvostná a salát velmi chutný (i když mi víc chutnal ještě za tepla).
    HOUMAN
    HOUMAN --- ---
    To jako mam ted podnikat tady ?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    POHODAVOLE: Zkus to nekdy porovnat s nejakym fakt dobrym flankem. Nejakej premiovej americkej (cena kolem 500/kg). Jak uz jsem psal. Pro me top kus masa na gril.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BRUKEV: v Makru kupuju pravidelne ceskou vysokou rostenou (rib eye) z mladyho byka a je vzdycky super. Oproti tomu mi veverka a pupek prijdou obyc. Ta rostena ma hodne tuku, takze je fakt dobra. Doporucuju udelat hodne rychle, dat odpocinout a u toho nechat rozpustit na mase maslo, pak hodne osolit, opeprit a porcovat na platky. Ji se to pak lip a je to akorat na vidlicku..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam