• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    MOODYCAT: No vidis.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MACHALIK: OK, to jsem nevěděla.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    MOODYCAT: kdyby to nicemu neskodilo tak to neresim. Tak jak pise Machalik, funguje to jako houba. Druha vec, ze pokud nekde na tom mase byly nejaky skodlivy bakterie tak je tim "umejvanim" po tom mase akorat rozmazes.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Tak je to vinne, zejo, maso se tim nacuca vodou a pak prska a dela bordel a hur se smazi a vyjde horsi vysledek. Kdyby mi ve steakove hospode myli maso, tak uz tam v zivote nevkrocim. Neni treba se o tom dal bavit, maso a houby se proste nemejou.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    HENNYVILLE: OK, jasný, ale zas si myslím, když je to věc, co nemůže ničemu škodit, tak, že je to spíš fuk. Jakože kdyby radil, že je vhodné teplotu trouby zkontrolovat strčením novorozence dovnitř na deset minut, tak by mě to zlobilo, to jo, ale tohle je takové nevinné.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    MOODYCAT: at si kazdy dela co chce, ano. Ale, pokud nekdo ma blog o jidle, pise o jidle a tudiz ostatnim radi a rika jak se ma varit, tak se predpoklada ze tomu rozumi a vi co dela.
    MUTHA: ja se na tohle tema s mym reznikem bavil jednou. poslal me do prdele a rekl ze vetsi picovinu nikdy neslysel. Ze on svy maso nikdy vodou neumyl.
    A to s tim octem....? :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    A není to jedno? Ať si to každý dělá, jak chce?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Nekde byla takova pekna fotka, jak vypada drez po myti masa :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    TOOMIX: http://life.ihned.cz/...k-pripravit-stavnaty-steak-zapomente-na-olej-v-panvi-pripravujte-ho-na-sucho

    QIWAS: toto nechapu. odstepky kosti, necistoty ? vakuovany maso ? nic takovyho tam nikdy nebude. a NE, nikdy jsem ZADNY hovezu maso od reznika, nebo vakuovany NIKDY neomyl.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Omývat kuře? Záleží na tom, jak je balené, říká Vaněk | Dobrá chuť | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...k-je-balene-rika-vanek-fbt-/dobra-chut.aspx?c=A130829_125033_dobra-chut_ape
    QIWAS
    QIWAS --- ---
    HENNYVILLE: Tak to je v pořádku.)
    Je to zvyk, který dělám s každým masem. Nesu si ho od dětství, měli jsme přes deset let polotovary a všechno se řezalko a bouralo u nás. Mohly by být v masu odštěpky kostí, případně nečistoty. Někdy se to stane. Tuhle odpověď jsi, předpokládám, čekal.
    Proč by se to podle tebe tedy dělat nemělo u masa používaného na steaky? Nebo ty neomýváš žádné maso, co si domů od řezníka doneseš?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    QIWAS: no, me by zajimala tahle vec : "Začněme tím, že si jednotlivé kusy masa opláchneme"
    dal jsem to necetl, ale to umejvani masa me zajima. Proc ?
    QIWAS
    QIWAS --- ---
    HENNYVILLE: Koukám, že milovník pupků.. A v čem je problém?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    QIWAS: to je tvuj blogysek nebo tvuj recepticek ?
    QIWAS
    QIWAS --- ---
    Ideální věc při vedrech co nasytí i chlapy!
    P.S.: Vyzkoušeno a potvrzeno!.)
    Flank steak na salátu s červeným zelím, jablky a zázvorovou zálivkou

    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Má budoucí pec bude mít i tuhle fíčuru :)
    Ale na ty prodávaný jsem asi měla mimořádnou smůlu, chutnalo to jak vysušený rohlík sypaný cukrem se skořicí. Jsem holt zmlsaná tetuškou Kukovie.
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    salmorejo uz tady probehlo, jen ho pripominam, protoze na tyhle vedra je to genialni jidlo. studena rajcatova polevka, ktera osvezi, zasyti a uzasne chutna.

    jeden z receptu: http://jamon.cz/jamon/61-salmorejo

    mam k tomu 2 vychytavky:

    1/ jedno varene vejce rozslehat do polevky
    2/ pridat poradnou spetku kuminu

    k vareni vajec: koho bavi food lab, tak kenji tam ma legracni prispevek o vareni vajec. http://www.seriouseats.com/2014/05/the-secrets-to-peeling-hard-boiled-eggs.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BONEMINA: tak on i ten prodávaný není špatný. Ale mnohem lepší než v peci, je to nad uhlíky. Viz každá příručka táborníka a hadi na klacku ;-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Ale klasický trdelník, s dostatečným množstvím másla, žloutků a vlašáků, ten je rozhodně jiná liga neý ty podivnosti z trhů.
    Příští rok už na něj budu mít adekvátní pec, takže se bude trdlit pořádně. (a ve vaší Zastávkové chlebové peci by to myslím mělo jít taky)
    MIST
    MIST --- ---
    ZUZKAOU: tak ona mluvila o trdelce ( vysloveno podivne), to neslo ani vygooglovat a ze to koupila v Praze a jak to bylo dobry, vubec jsem nevedela o cem je rec.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MIST: tak trdelník s českou tradicí nemá nic společného, fskutčnosti jde o maďarsko-slovenskou záležitost, která díky příznivému poměru náklady/prodejní cena ovládl "staročeské trhy".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam