• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    AIJA: to se da snad zasroubovat jenom 1 zpusobem, ne? :) vicko dosedlo, jestli narazis na takovy ten 'skriply' zavit ..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    E_D: ten dělám a má vždy úspěch (ale ubrat tak polovinu cukru, aby byl poživatelný)
    AIJA
    AIJA --- ---
    URPUTNIK:
    Máš to správně zašroubovaný?
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    tak diky vsem za reakce, noky budou priste :)

    SAL
    SAL --- ---
    URPUTNIK: Nejjednodušší a k jídlu skoro hned - tvarohový noky, meruňky jen trochu vodou podlité svařit, touto omáčkou přelít noky a je to :)
    MIST
    MIST --- ---
    GEGI: cinskej zelnej salat - najemno nakrouhej zeli, jednu mrkev, zelenou cibulku. Nalev - ryzovy ocet, sezamovy olej, cukr, sul, pepr. Nakonec pridat oprazene sezamove seminka a sekane mandle.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ZUZKAOU: u mě je to pracovní postižení :D

    Ale podařilo se mi luxusní tursu ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JAJITA: hele jak je sucho, tak to budou padanky spíš hnít, než plesnivět a to nějakou dobu trvá - přebranejch, důkladně převařenejch bych se nebála. Ale uznávám že mám k mikrobiální kontaminaci dost volný vztah ;-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    URPUTNIK: plíseň a případné toxiny z ní nezabije nic.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    URPUTNIK: kvašení je blbej nápad, protože tím že to může být kontaminovaný, tak to rychleji zplesnivý, než prokvasí. Takže leda pokud bys to pak chtěl přepálit (a to toho máš málo)

    URPUTNIK: vyvař sklenice alepsoň 10 minut a pak do nich nalij horké, rozvařené čatní a zavíčkuj. Pak vydrží klidně rok mimo lednici. A teda dávej to spíš do malých skleniček, aby se to pak nezačalo kazit po otevření.

    Další z variant je meruňkový kečup a hořčice.

    http://fresh.iprima.cz/recepty/merunkovy-kecup (namísto sušených použij čerstvé a patrně to budeš chtít víc dosladit. Vař alespoň 5 minut)

    http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-make-grainy-apricot-mustard.html (dej tam méně vody, když máš čerstvé, ne sušené meruňky)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    AIJA: pred vypeckovanim tak na 3 zavarovacky .. jop, to catni vypada rozumne, jak dlouho to vydrzi? nebo to mam mezi pouzitim schovavat v mrazaku?
    AIJA
    AIJA --- ---
    URPUTNIK:
    A kolik jich teda po vytřídění máš?
    Zkoušela jsem meruňky rozvařit jako na marmeládu a přidat chilli papričky. Chutná mi to k masu...hodně teď grilujeme:-)
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    URPUTNIK: Z doslechu je prý dobré meruňkové čatní.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    a dort se zavrhuje, zena mela ted 30tiny a mame doma 2 cely dorty od babicek :)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    AIJA: to je na to kvaseni? :) ja doufal jestli treba nema nekdo schovany nejaky netradicni recept na neco s merunkama .. co ja vim, treba nejaky peceny maso? strudl? apod .. na knedliky jich je moc, na marmeladu malo (tipuju tak 1 zavarovacka) ..
    JOHNNY_BOSCO
    JOHNNY_BOSCO --- ---
    URPUTNIK: já meruňky nejím takže bych si ani žádný nevzal..
    AIJA
    AIJA --- ---
    URPUTNIK:
    Ano, cokoliv:-)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    dostal jsem dneska prepravku bio merunek z nejakyho sadu, ale pac byly sbirany ze zeme (tipuju), jsou nektery docela dost potluceny a nektery zacinaj plesnivet - ty vyhodim .. co se zbytkem? zavarit (tepelna uprava by mohla zabit ty pripadny plisne)? ovocny knedliky? zamrazit a casem sdelat na nejakej kolac/bublaninu? zkvasit? :)
    JOHNNY_BOSCO
    JOHNNY_BOSCO --- ---
    E_D: Estrogen nepřidávat..
    E_D
    E_D --- ---
    GEGI: coleslaw - delam tenhle: http://www.topsecretrecipes.com/KFC-Cole-Copycat-Slaw.html
    jen jeste jedna vychytavka a to pouzit ocet s estragonem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam