• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    PETATA
    PETATA --- ---
    Máte prosím někdo osvědčený recept na rajčatovou omáčku vhodnou k zavaření?
    Ráda bych si udělala nějaké zásoby na zimu k těstovinám, když jsou teď k dispozici domácí rajčata
    E_D
    E_D --- ---
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Mohli jsme ten drtič mít, ale táta pracoval v čističce odpadních vod a tak trpce si na to stěžoval, že jsem zvolil modrý život bez drtiče.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    - Uvazuji o sekacce na travu s motorovym pojezdem a automatickym sberacem.
    - A co kraliky?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Tak především drtič a komposter mají asi tolik společnýho jako holinky a hodinky. Dělám v kuchyni a potřebuju se rychle a efektivně zbavovat šlupek z brambor, s mrkve, občasné rýže nebo nudlí spadlejch do dřezu, obecně drobnýho organickýho bordelu. Zjevně mi jde o to, abych to z toho dřezu nemusel vyhrabávat rukama a nosit to do koše, takže zvažuju drtič odpadků, do kterýho se to jenom spláchne.

    -----

    Takže se pojďme bavit o žížalovým kompostovači za dveřma. Paráda.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MOODYCAT: muzou a nemusi. taky to klidne nekdo muze ukrast. ale to jen pokud je to na spolecny chodbe.

    ja tim chtel jen demonstrovat, ze to pry vubec nesmrdi a je to cistotny. na jednu mrizku hodis slupky a bordel, dolu si to zizaly vytahaj a vykadej z toho kompost a vycuraj tzv. žížalí čaj - prý pecka hnojivo.

    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DIVER: To ti ale sousedi můžou ve strašně krátkým čase zatrhnout, se obávám.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    HUGGI: Můj táta byl velkej zastánce drtičů, strašně ho chtěl, ale vím, že to nakonec dopadlo tak, že i jemu - skalnímu zastánci - byl nakonec vymluven. Nepamatuju si o tom nic bližšího, ale i tak to podle mě má výpovědní hodnotu :).
    DIVER
    DIVER --- ---
    HUGGI: podle me je to prasarna. a celkem zbytecna.

    jestli mas problem s odpadem, mel bych zabavnejsi navrh - vermikomposter. kamoska to ma na vinohradech na chodbe pred bytem. nesmrdi to, mas z toho skvely hnojivo a nejakej kompost do kytek. a jako bonus si poridis zajimavy zviratka :)

    treba tady: http://ekolist.cz/...omacnost/rady-a-navody/vermikompostovani-kdyz-se-o-bioodpad-staraji-vase-zizaly
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    DIVER: No prave neco takovyho jsem tsky cetl, ale prijde mi to v praxi docela sikovny tak nad tim lehce uvazuju..a hledam info
    DIVER
    DIVER --- ---
    HUGGI: imho zlo - škodí kanalizaci. i když jsem teď pročítal obhajobu prodejců drtičů, moc bych jí nevěřil. kdysi jsem kdesi četl rozumnou větu od někoho od kanalizací a čističek, ktery se vyjadroval ke splachování jídla: "všechno to, co zbytečně spláchnete, tady my musíme z vody vyndat"
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Co si myslite o drticich odpadu do kuchyne?
    MIST
    MIST --- ---
    GUDRUN: to ma tisice moznosti, na sladko, na slano....delam to casto diteti do skoly.

    SARAJ: ja taky a nebo sunku, tunaka. Ale to se na stul v horku moc nehodi. Asi nejradeji ma muj syn ty se smazenou a cerstvou cibuli. Jeste tam pridavam lupeni salatu. To ji bez pobizeni.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MIST: Jj.taky velice oblíbené. Do některých dávám kuřecí prsa.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MIST: ten nazev jsem neznala, ale vyhodi to spoustu inspirativnich obrazku, dik!
    MIST
    MIST --- ---
    TRISSIE: tohle je vdecny jidlo na party, budes mit uspech
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MIST: díky, myslela jsem si to, ale radši si chci být jistá, ať si neudělám před hosty ostudu.
    MIST
    MIST --- ---
    TRISSIE: rozlezet, pokud v tom nemas vylozene neco, co pusti stavu (cerstvy nakrajeny rajcata treba)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MIST, SARAJ: a je lepší je udělat pár hodin předem a nechat rozležet v ledničce, nebo na poslední chvíli?
    MIST
    MIST --- ---
    TRISSIE: tortilla pinwheels myslis?...delam se smetanovym syrem (lucina), trosku kysele smetany a do toho pridavam ruzne, co dum da - susene rajcata/basilku/cesnek nebo smazenou cibuli/zelenou cibulku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam