• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DIVER
    DIVER --- ---
    MACHALIK: hele, už mě neser. napsal jsem přesně toto:

    "jestli mas problem s odpadem, mel bych zabavnejsi navrh - vermikomposter."

    byl to NÁVRH. nebyl ani určený tobě. budu ti vděčný, když to budeš nadále ignorovat. díky.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BRUKEV: Nikdo nic nehroti. Lidske, individualni pribehy si tady nemusime psat. Zkratka nekdo drtit chce - presne z toho duvodu, aby nemusel delat ty kroky. No a co. Psat mu, at ty kroky dal dela nebo at si koupi zizaly, je mimo.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MOODYCAT: no, na to se teda asi nic moc odpovědět nedá.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    BRUKEV: Nebo nekomu muze prijit nechutny na to sahat. Treba.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MACHALIK: už lehce odbíháme, ale zbytečně to šponuješ. Neustále odbíhat? Já teda vařím běžně a lapač vysypu za den možná dvakrát. Což jsou cca čtyři kroky denně navíc. Chápal bych, že je čistění lapače pruda možná někde v profi kuchyni, respektive spíš nějakém koupališťovém hranolkovém bufetu.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DIVER: Bude se ti to zdat nepochopitelne, ale drtic je zarizeni, ktery ti pravese umozni nechodit neustale vysypavat tyto lapace a sitka do kose. Stejne tak bys mohl cloveku, kontemplujicimu sekacku se sberakem, poslat fotku hrabi. Holt nekdo nechce hrabat a poridi si na to spotrebic. Co nadelas.
    DIVER
    DIVER --- ---
    PETATA: normalni sugo pomodoro. receptu je spousta. ja v nedeli delal i s mrkvi a rapikatym celerem, ale nejjednodussi a mozna i nejlepsi je proste obycejna:

    - na olivaci osmahnout strouzky cesneku, pridat oloupana rajcata bez bubaku a rozvarit na kasi. az to bude idealne husty, muzes to dat horky do sklenicek a otocit je vzhuru nohama. a polotovar na zimu je hotovej.

    muzes to rovnou i dochutit: sul, pepr, cukr, ocet, bazalka, tymian, oregano - co chces.

    o vikendu budu zase varit :)
    DIVER
    DIVER --- ---
    MACHALIK: "potřebuju se rychle a efektivně zbavovat šlupek z brambor, s mrkve, občasné rýže nebo nudlí spadlejch do dřezu, obecně drobnýho organickýho bordelu"






    ale jestli k tomu nutně potřebuješ elektrický spotřebič, možná by se to taky dalo vysávat luxem :)
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    FIONOR: zvlast v dejvicich :)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    a ja myslel, ze kuchynsky drtice jsou jenom k tomu, aby tam zenam padaly prstynky a pak jim to smelcovalo prsty :)
    PETATA
    PETATA --- ---
    Máte prosím někdo osvědčený recept na rajčatovou omáčku vhodnou k zavaření?
    Ráda bych si udělala nějaké zásoby na zimu k těstovinám, když jsou teď k dispozici domácí rajčata
    E_D
    E_D --- ---
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Mohli jsme ten drtič mít, ale táta pracoval v čističce odpadních vod a tak trpce si na to stěžoval, že jsem zvolil modrý život bez drtiče.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    - Uvazuji o sekacce na travu s motorovym pojezdem a automatickym sberacem.
    - A co kraliky?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Tak především drtič a komposter mají asi tolik společnýho jako holinky a hodinky. Dělám v kuchyni a potřebuju se rychle a efektivně zbavovat šlupek z brambor, s mrkve, občasné rýže nebo nudlí spadlejch do dřezu, obecně drobnýho organickýho bordelu. Zjevně mi jde o to, abych to z toho dřezu nemusel vyhrabávat rukama a nosit to do koše, takže zvažuju drtič odpadků, do kterýho se to jenom spláchne.

    -----

    Takže se pojďme bavit o žížalovým kompostovači za dveřma. Paráda.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MOODYCAT: muzou a nemusi. taky to klidne nekdo muze ukrast. ale to jen pokud je to na spolecny chodbe.

    ja tim chtel jen demonstrovat, ze to pry vubec nesmrdi a je to cistotny. na jednu mrizku hodis slupky a bordel, dolu si to zizaly vytahaj a vykadej z toho kompost a vycuraj tzv. žížalí čaj - prý pecka hnojivo.

    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DIVER: To ti ale sousedi můžou ve strašně krátkým čase zatrhnout, se obávám.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    HUGGI: Můj táta byl velkej zastánce drtičů, strašně ho chtěl, ale vím, že to nakonec dopadlo tak, že i jemu - skalnímu zastánci - byl nakonec vymluven. Nepamatuju si o tom nic bližšího, ale i tak to podle mě má výpovědní hodnotu :).
    DIVER
    DIVER --- ---
    HUGGI: podle me je to prasarna. a celkem zbytecna.

    jestli mas problem s odpadem, mel bych zabavnejsi navrh - vermikomposter. kamoska to ma na vinohradech na chodbe pred bytem. nesmrdi to, mas z toho skvely hnojivo a nejakej kompost do kytek. a jako bonus si poridis zajimavy zviratka :)

    treba tady: http://ekolist.cz/...omacnost/rady-a-navody/vermikompostovani-kdyz-se-o-bioodpad-staraji-vase-zizaly
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam