• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    VYHULENY_UFO: hele, že má dnes kompostér každej? Tak to mě mrzí, že každej bohužel ne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: slupky od ovoce a zeleniny patri na kompost. ten snad ma dneska uz kazdej. i my jako svj jsme si koupili kompostery a jejich produkty pouziva nase zahradnice na zahradu. a naucil se celej barak tridit.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: vo tom zadna, u nas na praze 10 taky lide nesbiraji psi hovna, protoze zrovna v nasi lokalite nejsou papirove sacky ani rukavice, takze mi sousede kolikrat argumentuji "ja platim za psa, tak at to uklidi mesto, kdyz mi sem nedavaji pytliky." :P
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Nebo začít chovat ropáky.
    MDFK
    MDFK --- ---
    FIONOR: houby. staci to sbirat do petky a pak odlozit ve smesnem odpadu nebo sbernem dvore.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: je mi to jasny, proste bys tridil poctive jako zbytek spoluobcanu. :p

    //imho snad vis, ze restaurace pouzity olej musi schranovat v nadobach a cas od casu prijede auto a vyzvedne jej...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO:
    PVK varují: olej do kanalizace nepatří - Pražské vodovody a kanalizace, a.s.
    http://www.pvk.cz/media/tiskove-zpravy/pvk-varuji-olej-do-kanalizace-nepatri/

    Odpad z kuchyňských drtičů zanáší kanalizaci usazenými pevnými látkami, na které se váží zejména tuky, což může mít za následek snížení průtočnosti kanalizačních přípojek až po jejich úplné ucpání.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: to jo, ale odpadu nejsou jen bytovy trubky, ale i odpadni stupacky. o nich neco malo vim, protoze mam v baraku 80let stary, necisteny a jako predseda SVJ jsem postaven pred jejich vymenu. Takze jsem vedl s chlapky, kteri mi spousteli do stupacek kamery sahodlouhe debaty jestli teda jako ty oleje, chlupy a ruzny mastnoty nahodou nemaji vliv behem usazovani po stenach trubek... on ten olej ma preci jen trosku jinou viskozitu nez voda...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: minimalne ten olej neni dobry do odpadu lejt... to myslim vi kazdej podnik, kde se jedou fritaky :P
    DIVER
    DIVER --- ---
    MACHALIK: ""Premejslim, ze to neni nahoda, ze delas zrovna tam, kde delas.""

    jo, tak na tohle jsem presne cekal. inu - táhni do prdele, čuráku.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Někdo diazepam?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Wow! A co ovk?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Jinymi slovy: kdo zvazuje drtic odpadu, ma inherentne "problem s odpadem" a zjevne drticem touzi nahradit kos (a mozna i hajzl), a proto se mu poradi, aby a) se nad sebou dobre zamyslel, b) dal zizaly do bedny a c) koupil si lapac co drezu a vynasel ho jako Bukev, protoze na tom nic neni. Problem solved.

    Premejslim, ze to neni nahoda, ze delas zrovna tam, kde delas. Takova gravitacni studna na urcite typy. Nemakas treba pro zpravy? Dovedl bych si te predstavit jako toho, kdo vymejsli takovy ty emotivni, do sepie ladeny krimivlozky s opakovanejma zaberama na kvery/kudly a s dramatickou hudbou. Predstav si takhle pojaty zpravodajstvi o drticich. Cink- prstynek pada do slauchu. Koren se pro nej nahyba -- a lapne mu to kravatu. Vrrr. Koren sebou vrti, kdyz ho odpad drti. Konci to strihem do cisticky vod, kde odbornik vysvetluje nepruchodnost rour a zduraznuje naklady utracene rocne na jejich cisteni. Pro odlehceni chresti rukou plnou prstynku. Na pozadi hraje treba Wagner.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    drtic odpadku rozhodne ne!

    Drtiče kuchyňských odpadků v domácnostech - Pražské vodovody a kanalizace, a.s.
    http://www.pvk.cz/vse-o-vode/odpadni-voda/drtice-kuchynskych-odpadku/

    Kuchyňské odpady nepatří do veřejné kanalizace. Ti, co používají drtiče kuchyňských odpadů a rozmělněné biologické odpady splachují do stokové sítě, porušují kanalizační řád.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MACHALIK: protože seš extra magor, zopakuju ti to ještě jednou:

    on nespecifikoval, jak chce ten drtič používat. i ty odkazy, co tu proběhly, ti mohly dokázat, že jsou lidi, kteří tim za dva dny procpou jeden odpadkovej koš bordelu. o tom mluví ti lidi z kanalizací, když drtiče odsuzují.

    ostatně koukám, že ty mezi ně patříš taky, pokud jsi schopný do kanalizace drtičem spláchnout slupky z brambor nebo mrkve ("potřebuju se rychle a efektivně zbavovat šlupek z brambor, s mrkve"). ty tam fakt nepatří.

    pokud zase mluvíš o "občasné rýže nebo nudlí spadlejch do dřezu, obecně drobnýho organickýho bordelu", věřím, že s drobnými zrnky rýže a několika nudlemi žádná kanalizace mít problém nebude. splachuju je i bez drtiče.

    já jsem se domníval, že autor dotazu má problém například se zahnívajícími zbytky jídla v koši. proto má rada, kterou jsem uvedl touto PODMÍNKOU:

    "JESTLI MÁŠ PROBLÉM S ODPADEM"

    potřetí tě už pošlu do hajzlu. hezký den
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Vsak jo. Kralici. Navrh na zabavnejsi sekacku.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MACHALIK: hele, už mě neser. napsal jsem přesně toto:

    "jestli mas problem s odpadem, mel bych zabavnejsi navrh - vermikomposter."

    byl to NÁVRH. nebyl ani určený tobě. budu ti vděčný, když to budeš nadále ignorovat. díky.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BRUKEV: Nikdo nic nehroti. Lidske, individualni pribehy si tady nemusime psat. Zkratka nekdo drtit chce - presne z toho duvodu, aby nemusel delat ty kroky. No a co. Psat mu, at ty kroky dal dela nebo at si koupi zizaly, je mimo.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MOODYCAT: no, na to se teda asi nic moc odpovědět nedá.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    BRUKEV: Nebo nekomu muze prijit nechutny na to sahat. Treba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam