• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Třeba by z toho šlo udělat nějaký to jídlo jak dělají na indickejch svatbách.
    Drtičem mletej ropák nadívanej králikem nadívaným žížalama nadívanýma kompostem, smaženej v oleji ze sekačky.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Vyjetej olej do sekacky, do komposteru kraliky a do drtice Ropaky.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    VYHULENY_UFO: Může se vyjetej olej taky lejt do toho hnoja?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Nevíte někdo, kdy na TV Nova budou dávat Ropáky? Možná DIVER?
    Díky všem!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Hochům se sesynchronizovala menstruace?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: mezi hnojem a kompostem je drobny rozdil. rekl bych, ze hnuj je puvodem zvireci, kdezto ja se bavim o kompostovain rostlinych nevarenych zbytky, ale sere pes.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Žížaly a ropáky
    do každé rodiny.
    E_D
    E_D --- ---
    a nechce s touhle debatou uz jit nekam? kazdej se myslim uz vyjdaril a toci se to dokola..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VSICHNIMAME: to me mrzi, ale i ti mi duchodci v baraku nemeli problem poridit dva levne kompostery v Obicku... pry cena v pohode.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: mouchy a smrad z komposteru? oooo to jako myslis vazne... :P

    pockej az zjistis, ze kazda vesnice a mesto bude muset mit svoji vlastni sbernu a kompostarnu na bioodpad... :P
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    VYHULENY_UFO: hele, že má dnes kompostér každej? Tak to mě mrzí, že každej bohužel ne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: slupky od ovoce a zeleniny patri na kompost. ten snad ma dneska uz kazdej. i my jako svj jsme si koupili kompostery a jejich produkty pouziva nase zahradnice na zahradu. a naucil se celej barak tridit.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: vo tom zadna, u nas na praze 10 taky lide nesbiraji psi hovna, protoze zrovna v nasi lokalite nejsou papirove sacky ani rukavice, takze mi sousede kolikrat argumentuji "ja platim za psa, tak at to uklidi mesto, kdyz mi sem nedavaji pytliky." :P
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Nebo začít chovat ropáky.
    MDFK
    MDFK --- ---
    FIONOR: houby. staci to sbirat do petky a pak odlozit ve smesnem odpadu nebo sbernem dvore.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: je mi to jasny, proste bys tridil poctive jako zbytek spoluobcanu. :p

    //imho snad vis, ze restaurace pouzity olej musi schranovat v nadobach a cas od casu prijede auto a vyzvedne jej...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO:
    PVK varují: olej do kanalizace nepatří - Pražské vodovody a kanalizace, a.s.
    http://www.pvk.cz/media/tiskove-zpravy/pvk-varuji-olej-do-kanalizace-nepatri/

    Odpad z kuchyňských drtičů zanáší kanalizaci usazenými pevnými látkami, na které se váží zejména tuky, což může mít za následek snížení průtočnosti kanalizačních přípojek až po jejich úplné ucpání.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: to jo, ale odpadu nejsou jen bytovy trubky, ale i odpadni stupacky. o nich neco malo vim, protoze mam v baraku 80let stary, necisteny a jako predseda SVJ jsem postaven pred jejich vymenu. Takze jsem vedl s chlapky, kteri mi spousteli do stupacek kamery sahodlouhe debaty jestli teda jako ty oleje, chlupy a ruzny mastnoty nahodou nemaji vliv behem usazovani po stenach trubek... on ten olej ma preci jen trosku jinou viskozitu nez voda...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIONOR: minimalne ten olej neni dobry do odpadu lejt... to myslim vi kazdej podnik, kde se jedou fritaky :P
    DIVER
    DIVER --- ---
    MACHALIK: ""Premejslim, ze to neni nahoda, ze delas zrovna tam, kde delas.""

    jo, tak na tohle jsem presne cekal. inu - táhni do prdele, čuráku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam