• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    E_D: pouzivam klasickou dlazbu, co mi zbyla z kuchyne a zatim praskla jednou, takze za me zbytecny kupovat..
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    E_D: 3 cm jsou až zbytečně moc, pokud nechceš vyhřívat dvě hodiny a víc. Tak 1-2 cm úplně stačí (a vždycky je lepí hodina a víc). A nech si to uuříznout, ať to akorát pěkně sedí na roštu, pak to nepraská (rám by byl úplná jistota, ale trochu zbytečně drahý. I prasklý a složený k sobě tlo přinejhorším slouží v pohodě).
    E_D
    E_D --- ---
    Dotaz na pečící / pizza kámen do trouby.
    Chci nějaky pořídíit tak se ptám na zkušenosti jestli stačí zajít do kamenictví a zkusit se domluvit na žulovém cca 3cm vysokém a nebo je to blbost a praská to? nebo ho nechat zasadit do rámu? a nebo pak uplně jiná cesta a koupit nějaký lávový či co? Nechci do toho zase vrážet nějak extra moc peněz :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    MACHALIK: Drevenou.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Pletenou?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    MACHALIK: Ja u toho mel na hlave cepici a zvladlo to. Bez ni jsem to nezkousel.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    HENNYVILLE: Zvladne to i okurku?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Existuje nejaky strojecek, do kteryho dam studeny veci a vyndam teply veci? Diky!
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Se poseru :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TOOMIX: Vyborny, diky.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MOODYCAT: tohle?

    Moulinex Fresh Express – krájí, strouhá, krouhá a navíc skvěle vypadá | EURONICS
    http://www.euronics.cz/...linex-fresh-express-kraji-strouha-krouha-a-navic-skvele-vypada/cn-41-1262/
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Existuje nejaky strojecek, co mi nastrouha okurku na takovy ten klasicky okurkova salat?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: tohle je na mě zatím asi zbytečně vysoký level. Ale trochu mě to nakoplo a apon se mrknu po okolí, kde jsou jaké farmy, atd. Zkusil bych zjistit, kdo nabízí jaký maso, kolik, v jaké kvalitě.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: celkove na sucho vyzraly maso ma o hodne vic "deep" chut nez to vakuovany v pytlikach co bezne kupujeme v makru atd, cili takovy to mokry zrani. chut je skvela, hodne hovezi. jak uz jsem psal, dam to znovu.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    HENNYVILLE: A chuťově?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Tak ony sou i jiny moznosti, ze jo. Mam na mysli zdroje masa. Ja sem si treba ted u naseho reznika od kteryho beru maso ke me do prace nechal vyvesit kus hoveziho pera. Je to vlastne zacatek rostene, je to na kosti a stoji to relativne malo penez. Verim tomu, ze "tam u tebe" by jsi nasel urcite jeste lepsi zdroj hoveziho a urcite nekoho kdo by ti to nechal viset v boxu. Fotky z prubehu jsou takovy debilni takze je sem nedavam. Proste to melo takovou klasickou, cerstvou hovezi barvu. Puvodni vaha byla 5.55kg. Behem 28 dni to melo 4.60kg.

    vypadalo to pak i uz jako plesnivy

    po okrajeni to ale melo krasnou a zdravou barvu

    tady je cistej kus masa

    a samozrejme z toho byl nejakej orez :-)

    pekl jsem to nakonec cely, v jednom kuse a bylo to celkem dobry :-)
    12 hodin na 50°C, aby to melo uvnitr teplotu co chci, na zaver to dostalo asi na 40 minut kour na 200°C.
    Celkove sem to bral spis jako zabavnej pokus a bavilo me sledovat celej ten proces. Priste ale urcite necham vyvesit celou pulku. Pri vaze do 200kg za pulku byka a cene kolem 40-50kc jatecni vahy to neni ani nejaka drahota. Myslim, ze na nejaky zimni grilovacky na balkone by to mohlo chvilku vydrzet :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: no nic, připravím kreditku a budu zase zkoušet:)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRUKEV: Mikrovlnku bych u stejků fakt vynechal.
    RUFO
    RUFO --- ---
    To dojiti v troube neni spatne - zvlaste, pokud je to opravdu moc krvave
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam