• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    HENNYVILLE: Zvladne to i okurku?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Existuje nejaky strojecek, do kteryho dam studeny veci a vyndam teply veci? Diky!
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Se poseru :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TOOMIX: Vyborny, diky.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MOODYCAT: tohle?

    Moulinex Fresh Express – krájí, strouhá, krouhá a navíc skvěle vypadá | EURONICS
    http://www.euronics.cz/...linex-fresh-express-kraji-strouha-krouha-a-navic-skvele-vypada/cn-41-1262/
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Existuje nejaky strojecek, co mi nastrouha okurku na takovy ten klasicky okurkova salat?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: tohle je na mě zatím asi zbytečně vysoký level. Ale trochu mě to nakoplo a apon se mrknu po okolí, kde jsou jaké farmy, atd. Zkusil bych zjistit, kdo nabízí jaký maso, kolik, v jaké kvalitě.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: celkove na sucho vyzraly maso ma o hodne vic "deep" chut nez to vakuovany v pytlikach co bezne kupujeme v makru atd, cili takovy to mokry zrani. chut je skvela, hodne hovezi. jak uz jsem psal, dam to znovu.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    HENNYVILLE: A chuťově?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Tak ony sou i jiny moznosti, ze jo. Mam na mysli zdroje masa. Ja sem si treba ted u naseho reznika od kteryho beru maso ke me do prace nechal vyvesit kus hoveziho pera. Je to vlastne zacatek rostene, je to na kosti a stoji to relativne malo penez. Verim tomu, ze "tam u tebe" by jsi nasel urcite jeste lepsi zdroj hoveziho a urcite nekoho kdo by ti to nechal viset v boxu. Fotky z prubehu jsou takovy debilni takze je sem nedavam. Proste to melo takovou klasickou, cerstvou hovezi barvu. Puvodni vaha byla 5.55kg. Behem 28 dni to melo 4.60kg.

    vypadalo to pak i uz jako plesnivy

    po okrajeni to ale melo krasnou a zdravou barvu

    tady je cistej kus masa

    a samozrejme z toho byl nejakej orez :-)

    pekl jsem to nakonec cely, v jednom kuse a bylo to celkem dobry :-)
    12 hodin na 50°C, aby to melo uvnitr teplotu co chci, na zaver to dostalo asi na 40 minut kour na 200°C.
    Celkove sem to bral spis jako zabavnej pokus a bavilo me sledovat celej ten proces. Priste ale urcite necham vyvesit celou pulku. Pri vaze do 200kg za pulku byka a cene kolem 40-50kc jatecni vahy to neni ani nejaka drahota. Myslim, ze na nejaky zimni grilovacky na balkone by to mohlo chvilku vydrzet :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: no nic, připravím kreditku a budu zase zkoušet:)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRUKEV: Mikrovlnku bych u stejků fakt vynechal.
    RUFO
    RUFO --- ---
    To dojiti v troube neni spatne - zvlaste, pokud je to opravdu moc krvave
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Popisu ti jak to delam ja. Maso necham predtim nez jde na panev tak pul hodiny v bylinach, pepr, ol. olej. Panev necham celkem rozpalit, v zadnym pripade na plnej kotel. (pouzivam ocelovku) stejk necham okapat od oleje, dam na panev, maso se zapece a obracim. V prubehu ho pak obracim vickrat. Podle hmatu kontroluju propecenost. Necham odlezet v alobalu s nejakym maslem. Serviruju. Na kecy o obraceni vic nez dvakrat protoze pak ztraci stavu ser. Sou to kecy. Jo a solim az na taliri.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: tak nejde. Je třeba připravit více steaků, at získám odhad, co který kus masa potřebuje co do času, atd.

    Zatím jsem spíš zkoušel techniky, které se povalují po netu.

    Maso máznutý olejem na suché pánvi. Maso na pánvi stříknuté olejem. Maso solený, pepřený předem. Maso solený, pepřený po sundání z pánve, atd.

    Tenké maso, skirt, nebyl problém. Šup na pánev, otočit, pohoda. Rump taky bez problémů. Zato roštěnec díky prorostlosti musím vychytat. Osmažen jednou až moc do krvava, což zas tak nevadilo, jen ta mastnota se nestačila chutně propéct a byla tvrdá. Někdo dává dojet do teplé trouby, někdo do mikrovlnky, já na to byl líný, tak sežral i tak:) Ale prostě potřebuju ještě pár desítek kusů, at si vyhraju s tím, aby bylo well done, aby bylo krvavější, prostě mít v oku, kolik minut který kus potřebuje.

    Ad výše uvedené postupy, nevidím moc rozdíl v suché pánvi versus pánev stříklá olejem.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Co ti nejde ? :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BRUKEV: ja kdyz byl naposled, tak nemeli rostenou a zkusil jsem rump a musim rict, ze jsem byl dost spokojenej :)

    Jinak tady je pekne vysvetlena priprava..

    https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10005186-hovezi-maso-2-starene-maso-a-steaky
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Takže po nedělní návštěvě v Makru jím dvakrát denně 300g hovězích steaků.
    Při výběru jsem se po paměti inspiroval zde HENNYVILLE:, poměr cena výkon teda selektoval výběr na rump, vysoký roštěnec a (asi) skirt (balení 2*150g).

    Výsledkem je to, že se ještě musím dost učit co do techniky přípravy steaků:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LUCKAZ: vezmi tak 8-10 procent a především zajisti aby k tomu nemohl vzduch - ideální je třeba ziplockový sáček.

    Ale taky ji můžeš naložit do oleje. http://www.gurmanka.cz/2012/10/nalozeny-syr-feta-ve-vonavem-oleji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam